Doğa ve çevreyle kurulan bağı sanat yoluyla güçlendirmeye aracılık eden İstanbul Modern’deki Eco Art Lab öğrenme alanı, 12 yaş üzeri genç ve yetişkinleri ücretsiz etkinliklerle buluşturuyor.

Sanatçılarla işbirliğinde, sürdürülebilir gelecek, herkes için yaşamın devamlılığı ve çevresel değişim gibi konuları işleyen ileri dönüşüm atölyelerinin bu ayki konuğu sanatçı Sabire Susuz olacak. Sanatçının yönetiminde gerçekleşecek atölyede katılımcılar, şeritler halindeki etiket atıklarıyla formlar üretiyor. Atık etiketlerin sanat nesnelerine dönüştüğü bu atölyede katılımcılar, interaktif bir performansla, etiketlerden dokuma

Sanat ve tasarım disiplinlerini buluşturan Eco Art Lab, doğal formları ve nesnelerin doğası ve dönüşümünü konu alan “Kâğıdın Dönüşümü” adlı atölye çalışmalarından ve “Sanatçılarla İleri Dönüşüm Atölyeleri” başlıklı etkinliklerden oluşuyor. Bu atölyelerde katılımcılar, farklı uygulama alanlarından sanatçı ve tasarımcılarla, kullanım süresi dolmuş nesnelerin sanat malzemesine ya da tasarım ürünlerine dönüşüm yöntemlerini ve olasılıklarını araştırıyor.