Aşk Yazarı Markasını Hak Eden Yazar
Yazan: Yunus Türkölmez
Kitap: Mustafa Çifci- Aşkta Haram Olmaz


Önemli değildi, yaşadığımız kentin güzelliği Önemli değildi, yolların çamurlu, taşlı olması Önemli olan, sokakların insanlarla dolu, Mutlu çocukların oynamasıydı Önemli değildi, yaşadığımız kentin güzelliği Önemli olan, zaman gözetmeksizin Gece gündüz kapısını çalabileceğimiz dostlarımızın olmasıydı Önemli olan, sevdiğimizle aynı kentin yıldızlarını görebilmemiz Aynı odanın havasının soluyabilmemizdi Şimdi bun kadar üşümem yalnızlıktandı Önemli değildi, gecenin karanlık olması Ay ışığının olmaması Sokakların aydınlatılmış olması da önemli değildi Aydınlık insanın yüreğindeydi Önemli değildi, mevsimin bahar ya da sonbahar olması Güller açması yolumuzun üstünde Kar doldurması kapımızı sabahtan akşama kadar yağmur yağması Mutlu olunca insan dört mevsim seviyordu Ve gökkuşağı hep onunlaydı.

***
Mustafa Çifci
"Aşkta Haram Olmaz"
Mephisto Yayınları, Ocak 2006 İstanbul. 316 Sayfa. 4. Baskı Akis Kitap


-️ ️Kitapta aşk ve sevginin önemi, varlığı ve yokluğunun insan üzerindeki etkilerini güzel bir Türkçe ile okuyucuya aktaran tam 54 ayrı başlıkta yazı mevcut.

Kitap yukarıya alıntıladığım bu güzel şiirle başlıyor.

Şiirin verdiği duygu sizi daha ilk mısralarından itibaren kitaba bağlıyor.

Sevgili Mustafa Çifci'nin aşk yazarı unvanını niçin ve nasıl aldığını, niçin adının ayrılmaz bir parçası olarak her yerde kullandığını daha iyi anlıyorsunuz.

-️ Yazarlık yaşamında birçok edebiyat ve yazın ödülü almış olan Mustafa Çifci halen birçok yerel ve ulusal basında köşe yazıları yazmaktadır.

Geç okuduğum ve bu paylaşımı yapmakta bu denli geç kaldığım için kendisinin o güzel dostluğuna dayanarak beni affedeceğini umuyorum.

Dostlukla selamlıyorum. Haziran, 2024
Yazar Yunus Türkölmez