Emre ERTÜRK

PEUGEOT, ürün yelpazesi içindeki büyük hacimli SUV modeli 5008'in yeni neslini tanıttı. 2025'te Avrupa'daki diğer markalardan daha geniş bir elektrikli otomobil yelpazesi sunmaya hazırlanan Peugeot, 7 koltuklu SUV modelini tamamen yeni, ileri seviye elektrikli SUV ile değiştirerek bir üst seviyeye geçiyor.

OTOMOTİV SEKTÖRÜNDEN HABERLER OTOMOTİV SEKTÖRÜNDEN HABERLER

Yeni E-5008, son derece geniş ve rahat bir iç mekanın yanı sıra 7 yolcu için tamamen elektrikli ulaşım sunan kendi segmentindeki tek model olarak dikkati çekiyor. Otomobil, Stellantis'in STLA Medium platformunun genişletilmiş halini kullanıyor ve bu platformun esnekliğini gözler önüne seriyor. Yeni model, 4,79 metre uzunluğu ve 2,89 metrelik aks mesafesiyle seyahat edecekler için geniş bir iç mekan sunuyor.

660 km'ye varan menzil

Araç, 660 kilometreye kadar menzil, 30 dakikaya varan şarj süresi, sürüş keyfi, performans, verimlilik ve seyahat planlayıcı, akıllı şarj, araçtan şarj, tak ve şarj et ve internet üzerinden kablosuz güncellemeler gibi bağlantılı hizmetler ve işlevler gibi önemli ek faydalar da sağlıyor.

2024'ün sonbaharından itibaren kademeli olarak Avrupa pazarlarında satışa sunulacak yeni model, 'Allure' ve 'GT' olmak üzere iki donanım seviyesi ile satışa sunulacak.

Üç adet tamamen elektrikli motor seçeneği (210 HP, 230 HP Uzun Menzil ve 320 HP Çift Motorlu 4 tekerlekten çekiş) olacak araç için pazarlara bağlı olarak biri 48V hibrit (136 HP) ve diğeri şarj edilebilir hibrit (Plug-in Hybrid 195 HP) olmak üzere iki farklı güç-aktarma seçeneği de sunulacak.

Editör: Haber Merkezi