Yoğun gündeme rağmen güzel şeyler de yaşamıyor değiliz. Bisiklet kullanmak isteyip de bir şekilde kullanamayanlar için İSPARK’ın İsbike Bisiklet Okulu eğitimlere başlıyor.

İstanbullulara üç yıldır ücretsiz bisiklet eğitimi vererek geleneksel hale gelen “İsbike Bisiklet Okulu” 3 Haziran Dünya Bisiklet Gününde, bisiklet kullanmak isteyenleri bekliyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi kuruluşu İSPARK’ın sağlıklı yaşamı desteklemek ve yeşil dönüşüme katkı sağlamak amacıyla 2021 yılında başlattığı İsbike Bisiklet Okulu’nun 2024 sezonu, 3 Haziran’da ücretsiz eğitim vermeye başlayacak.

Çevreci ulaşım aracı bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak amacıyla başlatılan üç sezon içinde yaklaşık 14 bin kişiye ücretsiz eğitim vererek bisiklet kullanmayı öğreten “İsbike Bisiklet Okulu” 2024 sezonunda da binlerce İstanbulluyu bisikletle tanıştırmayı hedefliyor.

“İsbike Bisiklet Okulu” projesinin “Yeşil İstanbul” amacıyla başlatılan dönüşüme büyük katkı sunduğunu açıklayan İSPARK Genel Müdürü Ali Arzuman, “Her yaş grubundan İstanbulluya  İsbike Bisiklet Okulu’nda verdiğimiz ücretsiz eğitimlerle kent içinde bisikletli ulaşımın yaygınlaşmasına destek oluyoruz” diyor.

Yenikapı ve Maltepe Orhangazi Şehir Parkı’nda açılan İsbike Bisiklet Okulu’nda 7’den 70’e her yaş grubundan binlerce kişi, uzman bisiklet eğitmenleri tarafından verilen 4 saatlik eğitimle; bisiklet kullanmanın inceliklerini, kurallarını ve trafikte güvenli şekilde nasıl yolculuk yapabileceklerini öğrenecek.

Maltepe Orhangazi Şehir Parkı’nda ve Yenikapı Bisiklet Evi’nde verilecek eğitimlere katılmak isteyenler, https://bisikletokulu.isbike.istanbul/ adresinden başvurularını kolayca yapabiliyorlar. Randevu oluşturdukları tarihte teorik ve uygulamalı olmak üzere dört saat süren eğitimin ardından katılım belgelerini alarak bisiklet sürmeye başlıyorlar.