Çin'in en büyük dört otomobil üreticisinden biri olan DFSK, şarj edilebilir hibrit SUV modeli E5’i, İstanbul’da düzenlenen basın toplantısıyla tanıttı.

Def2 2 7 24

Türkiye’de SHS Otomotiv distribütörlüğünde binek ve ticari araçlarıyla faaliyet gösteren DFSK’nın yeni modeli E5, 7 kişilik oturma kapasitesi, şık tasarımı ve 1150 kilometreye varan sürüş menziliyle D-SUV segmentinde konumlanıyor.

Lansmanda konuşan DFSK Türkiye Genel Müdürü Çınar Noyan, DFSK modellerinin rekabete farklı bir soluk getirdiğini belirterek “Bugün DFSK’nın yeni dönemini amiral gemisi SUV modeli E5 ile başlatıyoruz. DFSK E5, bizim için yeni dönemin en önemli ürünü olacak. Yeni E5, sektördeki önemli rakiplerle rekabet etmemizi sağlayacak bir ürün. Önümüzdeki iki ay içerisinde C+ SUV modelimiz E4’ü benzinli olarak sunacağız. Eylül ayında B-SUV modelimiz plug-in hibrit ve tam hibrit olarak gelecek. Yıl sonunda D+ SUV konumunda olan E6’yı tüketicilerle buluşturacağız. Böylece yeni dönemde tamamen yeni modellerle ürün yelpazemizi hızla genişleteceğiz” dedi.

Opel, otomotiv üretiminin 125. Yılını Rüsselsheim'da kutladı Opel, otomotiv üretiminin 125. Yılını Rüsselsheim'da kutladı

Def1 2 7 24

Türkiye Avrupa’ya açılan kapı’

Seres Group Denizaşırı Başkanı Zhang Xingyan, DFSK markasının en yeni plug-in hibrit elektrik aracı E5'in Türkiye'deki sunmanın heyecanını yaşadıklarını ifade ederek, “Türkiye pazarı DFSK için stratejik öneme sahip ve Türkiye'yi Avrupa'ya açılan bir kapı olarak konumlandırmayı hedefliyoruz. Avrupa'da üretim tesisleri kurma planlarımızdan biri olan Türkiye, en önemli aday ülke konumunda” ifadelerini kullandı.

Performans, donanım ve fiyat

1.5 litrelik 108,6 HP benzinli motoru, 130 kW (174 HP) elektrikli motoruyla kombine eden DFSK E5, 300 Nm maksimum torka sahip. 0-50 km/s hızlanmasını sadece 2.9 saniyede tamamlayan E5, 7.4 saniyelik 0-100 km/s hızlanmaya sahip. 17.52 kWsa bataryaya sahip E5, 6.6 kW AC şarj hızıyla 4 saatte tamamen doldurulabiliyor. Bataryası tamamen dolu olduğunda aracın ortalama yakıt tüketimi ise 1.2 litre/100 km seviyesine düşebiliyor.

E5, Türkiye’de Comfort ve Elegance olmak üzere iki farklı seviyeyle sunuyor. Her ikisi de zengin donanımlarıyla dikkat çeken 1 milyon 890 bin TL’den sunulan DFSK E5 Comfort ve 2 milyon 290 bin TL’den sunulan DFSK E5 Elegance, yüksek standartlarıyla göze çarpıyor. DFSK, E5 SUV modelinde 6 yıl/150 bin kilometre garanti de sunuyor.

Editör: Mehmet Emin AVCI