Opel, otomobil üretiminde 125. Yılını kutlayacak Opel, otomobil üretiminde 125. Yılını kutlayacak

Nissan yenilenen ve banttan inen Qashqai modelini, bugün itibariyle Türkiye'deki tüm showroomlarda ön sipariş ve satışa sunuyor. Yenilenen Qashqai'nin Türkiye Lansmanı ise bu ay sonunda yapılacak. İngiltere Sunderland fabrikasında üretilecek yeni Nissan Qashqai, dış tasarımdaki değişikliklerden bilgi-eğlence sistemindeki kapsamlı güncellemelere kadar tüketicilerin Qashqai'de sevdiği şeylerin özünü koruyarak, daha kullanışlı teknolojilerle donatıldı.
 

Daha dinamik tasarım
 

Yeni Qashqai, yenilenen tasarımı sayesinde daha keskin ve modern bir dinamizm yayıyor. Ön ızgarası daha çarpıcı bir ilk izlenim için güncellenen Qashqai’de tamponun yan tarafları ise gövde renginde ve yüksek parlaklıkta siyah bir şerit ile plakanın altından tamponun alt köşelerine kadar uzatıldı. Qashqai e-POWER giriş sınıfında yeni 18 inç elmas kesim alaşım jant standart olarak sunuluyor. Daha yüksek sınıflar için yeni 19 inç alaşım ve yeni 20 inç elmas kesim alaşım jant tasarımı bulunuyor. Qashqai, üç yeni renkle geliyor.
Nis1

Yeni N-Design donanım, kaliteli iç mekan
 

Qashqai serisine yeni eklenen bir donanım da N-Design sınıfı. Kendi versiyonlarının cesur olmasını isteyen Qashqai müşterilerine hitap eden bu donanım, benzersiz estetik dokunuşlar içeriyor. Qashqai, revize edilmiş iç mekanı ile dokunsal kalite, göz alıcı detaylar ve görselliğin boyutlarını yukarı taşıyor. İç mekanda işçiliği kaslılıkla birleştiren geleneksel japon savaş kostümlerinden esinlenilmiş. Üst sınıflar için gösterge panelinde, kapı içlerinde, kapı kol dayamalarında, orta saklama konsolu kapağında ve hatta dizliklerde yeni Alcantara® uygulaması mecvut.
Nis2

Güven veren teknoloji
 

Yeni Qashqai, günlük sürüş deneyimini daha da sezgisel ve güven verici hale getiren bir dizi teknolojik yenilik ile donatıldı. Qashqai'de en sık kullanılan özelliklerden biri olan yeni nesil çevre sürüş monitörü-Around View Monitor (AVM) önemli ölçüde geliştirildi. Nissan'ın teknolojisi e-POWER, 2022'deki lansmanından bu yana kullanıcılar arasında çok popüler olduğunu kanıtlayan benzersiz elektrikli güç aktarma organı olarak sunuluyor. e-POWER sayesinde, Eylül 2022'den bu yana Avrupa'da 140 binden fazla ve Türkiye'de ise 10 binden fazla e-POWER donanımlı araç satıldı.

Editör: Mehmet Emin AVCI