Mehmet Emin AVCI-BODRUM

KAGİDER'den Hepsiburada'ya "Fırsat Eşitliği Modeli Sertifikası" KAGİDER'den Hepsiburada'ya "Fırsat Eşitliği Modeli Sertifikası"

Vodafone Red, yenilikçi ürün ve hizmetleriyle müşterilerine tarifenin ötesinde bir dünya sunmaya devam ediyor. Vodafone Red, tüm faturalı müşterilerine otomatik olarak yüklenecek ve yurt dışına ilk iniş anındaki acil iletişim ihtiyaçlarını karşılamaya yetecek yeni “Yurt Dışına Hoş Geldin Hediyesi” paketini duyurdu. Her fatura döneminde aylık olarak yenilenen ve 200 ülkede 30 gün geçerli olan bu ücretsiz paket, 250 MB internet, 5 dakika arama ve aranma, 2 SMS hakkı içeriyor. “Yurt Dışına Hoş Geldin Hediyesi”nde yer alan 250 MB internet, arka planda diğer uygulamaların kullanılmadığı durumda, 4 saatlik WhatsApp konuşmasına ve 40 dakikalık görüntülü konuşmaya eşdeğer oluyor. Kurban Bayramı tatilinde yurt dışına çıkan müşteriler bu paketten yararlanarak toplamda 21 milyon TL tasarruf etti.
Red2

‘Müşterilerimizin yaşam tarzına uygun ayrıcalıklar sunuyoruz’

Vodafone Red'in son bir yılının ve gelecek hedeflerinin değerlendirildiği basın toplantısında konuşan Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Meltem Bakiler Şahin, müşterilerine son 1 yılda yaklaşık 502 milyon liralık ayrıcalık sağladıklarını belirterek, "Önümüzdeki dönemde de Red'lilere hem kendilerini özel ve öncelikli hissettirecek, hem de yaşam tarzlarına uyan ayrıcalıklar sunmaya devam edeceğiz." dedi.
Red
Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Meltem Bakiler Şahin: Müşterilerimizin yaşam tarzına uygun ayrıcalıklar sunuyoruz.


Şahin, bireylerin dijitalleşmesinde Vodafone Red markasının önemli rol oynadığını belirterek, "Vodafone Red, sadece tarifelerden oluşan bir dünya değil. Müşterilerimizin uçtan uca iletişim ihtiyaçlarını karşılarken, onlara seyahatten ulaşıma, eğlenceden yeme-içmeye kadar pek çok alanda birçok ayrıcalık sunuyoruz." ifadelerini kullandı.

Yurt dışı ayrıcalıklarının çok ilgi çektiğini söyleyen Şahin, 2024'te "roaming" tarafında yenilikler yaptıklarını hatırlattı.
 

Vodafone Red'in ayrıcalıklarla ülke ekonomisine de önemli katkı sağladığını dile getiren Şahin, şunları kaydetti:
 

"Tüm faturalı müşterilerimize otomatik olarak yüklenecek 'Yurt Dışına Hoş Geldin Hediyesi' sunuyoruz. 'Yurt Dışı 1 GB' ve 'Yurt Dışı 3 GB' adı altında iki yeni ek paket seçeneği geliştirdik. Yurt dışındayken hattıyla ilgili sorun yaşayan müşterilerimize ücretsiz bir şekilde Vodafone Müşteri Hizmetleri'ni arama imkanı sunuyoruz. Daha önce bu hizmetimiz ücretliydi. Vodafone Red müşterilerimize son 1 yılda yaklaşık 502 milyon liralık ayrıcalık sağladık. Önümüzdeki dönemde de Red'lilere hem kendilerini özel ve öncelikli hissettirecek, hem de yaşam tarzlarına uyan ayrıcalıklar sunmaya devam edeceğiz."
 

Son 1 yılda, Vodafone Red müşterilerinin yüzde 81'inin aktif olarak her ay Vodafone Yanımda'yı ziyaret ederek işlemlerini uygulama üzerinden gerçekleştirirken ortalama 2 günde bir uygulamayla etkileşime girildi.
 

Vodafone Red satışlarının yüzde 33'ü dijital kanallardan gelirken Red müşterileri, online'a özel indirimli tarifeler sayesinde 1 yılda 33 milyon liraya yakın tasarruf etti. Son 1 yılda yeni gelen veya Red tarife taahhüdünü yenileyen Red müşterilerine sunulan 3 ay ücretsiz YouTube Premium üyeliğinden yaklaşık 173 bin abone faydalandı ve toplam 25 milyon lira fayda elde etti.
 

Ayrıca toplam 56,9 bini aşkın Vodafone Red müşterisi, tarifedeki dakikalarıyla 23 Vodafone ülkesini Türkiye'yi arar gibi arayarak toplamda 5,2 milyon dakika ücretsiz konuştu.
 

Yeni dönem kampanyaları

Vodafone'un yeni paketlerinin de açıklandığı toplantıda, tüm faturalı müşterilerine otomatik olarak yüklenecek ve yurt dışına ilk iniş anındaki acil iletişim ihtiyaçlarını karşılamaya yetecek "Yurt Dışına Hoş Geldin Hediyesi" paketi duyuruldu. Her fatura döneminde aylık yenilenen ve 200 ülkede 30 gün geçerli ücretsiz paket, 250 MB internet, 5 dakika arama ve aranma, 2 SMS hakkı içeriyor. Yurt Dışına Hoş Geldin Hediyesi'nde yer alan 250 MB internet, arka planda diğer uygulamaların kullanılmadığı durumda, 4 saatlik WhatsApp konuşmasına ve 40 dakikalık görüntülü konuşmaya imkanı sağlıyor.
 

Vodafone'un sunduğu tarifedeki GB, dakika ve SMS haklarını yurt dışındayken Türkiye'deymiş gibi kullanma imkanı veren "Her Şey Dahil Pasaport" 131 ülke yerine 200 ülkede geçerli olacak.
 

Vodafone, Her Şey Dahil Pasaport'a alternatif olarak "Yurt Dışı 1 GB" ve "Yurt Dışı 3 GB" adı altında iki yeni ek paket seçeneği de geliştirdi. Aylık ücreti 169 lira olan Yurt Dışı 1 GB paketinde 1 GB internet, 15 dakika arama ve aranma, 10 SMS hakkı bulunurken, aylık ücreti 469 lira olan Yurt Dışı 3 GB paketi ise 3 GB internet, 30 dakika arama ve aranma, 15 SMS hakkı içeriyor.
 

Yurt dışındayken hattıyla ilgili sorun yaşayan müşteriler, "KIRMIZI" yazıp Vodafone'a SMS attığında, özel müşteri temsilcileri tarafından anında geri aranarak sorunlarına çözüm bulacak. Aynı zamanda yurt dışındayken Vodafone Müşteri Hizmetleri’ni arayan müşteriler, anında müşteri temsilcisine bağlanıp ücretsiz destek alabilecek.
 

Vodafone Red, yeni dönemde, "Vodafone Red'in dolu dolu yaz ayrıcalıklarıyla hayatı Red'lendir" mottosuyla eğlence, marka işbirlikleri, yurt dışı gibi alanlarda müşterilerine kampanyalar sunmaya devam ediyor. Bu kapsamda Red müşterilerine Alaçatı Beach Resort, Sand&Salt Bodrum Beach ve hem Çeşme hem de Bodrum'daki MOMO Beach girişlerinde yüzde 50 indirim sağlanacak.
 

Red müşterileri, Veranda Alaçatı ve Veranda Bodrum'da sahillerin restoran kısmında 400 lira indirimden, İzmir ve Bodrum'da BigChefs restoranlarında 1000 lira ve üzeri harcamalarda 100 lira indirimden, SushiCo restoranlarında 800 lira ve üzeri harcamalarda 100 lira indirimden yararlanabiliyor.
 

2 yeni yurt dışı paketi

Vodafone’un sunduğu ve tarifedeki GB, dakika ve SMS haklarını yurt dışındayken Türkiye'deymiş gibi kullanma imkânı veren “Her Şey Dahil Pasaport” artık 131 ülke yerine 200 ülkede geçerli olacak. Vodafone, “Her Şey Dahil Pasaport”a alternatif olarak “Yurt Dışı 1 GB” ve “Yurt Dışı 3 GB” adı altında iki yeni ek paket seçeneği de geliştirdi. Aylık ücreti 169 TL olan “Yurt Dışı 1 GB” paketinde 1 GB internet, 15 dakika arama ve aranma, 10 SMS hakkı bulunurken; aylık ücreti 469 TL olan “Yurt Dışı 3 GB” paketi ise 3 GB internet, 30 dakika arama ve aranma, 15 SMS hakkı içeriyor.
 

Marka işbirlikleri 346 bin kez kullanıldı

Red marka işbirlikleri son 1 yılda toplam 346 bin kez kullanıldı ve yaklaşık 65 milyon TL fayda yarattı. Müşteri başına ortalama 188 TL tasarruf sağlandı. Red’liler ücretsiz İspark ayrıcalığı sayesinde arabalarını toplamda 342 bin saat ücretsiz park etti ve 8 milyon TL tasarruf sağladı; Opet’te 100 TL değerinde Yakıt Puan ayrıcalığı sayesinde arabalarına 30 bin kez indirimli yakıt aldı ve 3 milyon TL tasarruf sağladı; 12 bin kez Havaist ayrıcalığıyla İstanbul Havaalanı’na ücretsiz transferin tadını çıkardı ve 800 bin TL tasarruf sağladı; Budget indirimi sayesinde toplam 37 bin kez yüzde 40 indirimli araç kiraladı ve 37 milyon TL tasarruf sağladı; yüzde 50 plaj indirimleri sayesinde 8 bin kez indirimli plaj girişi yaptı ve 2,4 milyon TL tasarruf sağladı.
 

Vodafone Red’lilere yurt dışında da çeşitli ayrıcalıklar sunuluyor. Son 1 yılda toplam 56,9 bini aşkın Red'li, tarifedeki dakikalarıyla 23 Vodafone ülkesini tıpkı Türkiye’yi arar gibi arayarak toplamda 5,2 milyon dakika ücretsiz konuştu. Vodafone Red’lilerin en çok aradığı 5 ülke Almanya, KKTC, Fransa, Hollanda, Yunanistan, Mısır oldu. Diğer yandan, tarifelerdeki ses, internet ve SMS haklarını 200 ülkede Türkiye’deki gibi özgürce kullanma imkânı sunan “Her Şey Dahil Pasaport” hizmetini son 1 yılda 245 bini aşkın kişi kullandı. Vodafone Red’liler hem yurt dışında kullanım hem de yurt dışındaki yakınlarıyla iletişim için sunulan ayrıcalıklarla toplam 379 milyon TL tasarruf etti.

Editör: Mehmet Emin AVCI