OTOMOTİV SEKTÖRÜNDEN HABERLER OTOMOTİV SEKTÖRÜNDEN HABERLER

BU yıl otomobil üretimindeki 125. yılını kutlayan Opel, Rüsselsheim’da yer alan genel merkezinde “1899’dan bu yana daima ileriye” sloganı ile büyük bir tören düzenledi. Adam Opel Haus’ta gerçekleştirilen törende, Almanya Şansölyesi Olaf Scholz, Hessen Eyaleti Başbakanı Boris Rhein'ın yanı sıra Stellantis Yönetim Kurulu Başkanı John Elkann ve Stellantis CEO’su Carlos Tavares onur konukları arasında yer aldı.

Konuklar, Opel CEO’su Florian Huettl ile üretim tesisiyle birlikte birçok farklı alanı ziyaret ettiler. Ayrıca tur sırasında Stellantis İnsan Kaynakları Dönüşüm Direktörü ve Opel Denetim Kurulu Başkanı Xavier Chéreau da grEEn-campus projesi, ilerleyen yıllarda açılacak Stellantis Almanya merkezi ve Rüsselsheim Mainzer Straße’deki yeni küresel Opel merkezi ile ilgili planları sundu. Yeni Opel Frontera ve Opel Grandland modelleri de 125. yıl dönümü kapsamında ilk kez halka tanıtıldı.

Opel Tasarım Merkezi de 60. yıl dönümünü kutlamak üzere kapılarını katılımcılara açtı ve geçmişten günümüze çığır açan konsept otomobillere yönelik bir tanıtım gerçekleştirildi. Opel CEO'su Florian Huettl, “Bugün, Opel ve şehrimiz Rüsselsheim için büyük bir gün. Almanya Şansölyesi, Hessen Başbakanı ve diğer tüm konukların ziyaretleri beni çok onurlandırdı. Gün içerisinde Opel'in sağlam iş modelini ve cesur elektrifikasyon stratejisini paylaşma fırsatımız oldu. 2024 yılında portföyünde yer alan her modelin elektrikli versiyonunu sunan ilk Alman markası olacağız” dedi.

Editör: Haber Merkezi