Otomotiv Sektöründen Haberler Otomotiv Sektöründen Haberler

Off-Road SUV segmentinin yeni neslini temsil eden JAECOO, Türkiye pazarına adım atmaya hazırlanıyor. Yaz aylarında yollara çıkmaya başlayacak olan JAECOO, Türkiye marka lansmanına “Klasikten Klasiğin Ötesine” temasıyla start verdi. JAECOO, “klasiklerden ve klasiğin ötesinden” gelen üst düzey SUV markalarının tasarım genlerine sahip ancak bu yapıya en son otomotiv teknolojisi yeniliklerini de ekliyor. Daha zengin konfigürasyonlara, daha fazla sürüş modu seçeneğine ve daha iyi yol tutuş ve şasi performansına sahip olmasıyla öne çıkacak olan JAECOO modelleri daha fazla yeni deneyim sunmayı amaçlıyor.

Ja1

Küresel Off-Road pazarının yükselen yıldızı

Son bir yıl içerisinde Meksika, Güney Afrika ve Şili gibi önemli pazarlara giriş yaparak küresel varlığını hızla artıran marka, küresel Off-Road pazarında yükselen bir yıldız haline geldi. Geçtiğimiz ay kapsamlı 2030 stratejisini açıklayan JAECOO, Off-Road pazarında yeni bir sayfa açarak segmentinde bir dönüşüm başlattı. JAECOO’nun sadece bir yılda dünya genelinde 37 pazara ulaştı. 1,1 milyonun üzerinde kullanıcının dikkatini çeken JAECOO, 873 bayiden oluşan bir ağ kurdu ve güçlü bir küresel marka etkisi oluşturarak küresel pazarlarda en hızlı büyüyen otomotiv markası haline geldi.

‘Rekabet ortamında öncü olacağız’

Markanın, önümüzdeki 3 yılda 60’dan fazla ülkede 3 binden fazla satış noktasına ulaşmayı hedeflediğini vurgulayan Ahu Turan, şöyle devam etti: “Yeni nesil satış noktalarımızla gelecek/moda/teknoloji/ekoloji/e-spor temalı showroom alanları tasarlayıp, müşterilerimizle bağlarımızı kuvvetlendirmeyi hedefliyoruz. Marka stratejimiz gereği öncelikle Avrupa pazarına odaklanıp, burada başarı yakaladıktan sonra diğer pazarlara da güçlü bir şekilde girmeyi hedefliyoruz. 2024 yılında Türkiye ile birlikte İspanya, İtalya, Polonya ve Macaristan başta olmak üzere Avrupa’nın birçok ülkesinde faaliyete başlıyor olacağız. JAECOO, yeni enerji çözümleriyle öne çıkan bir marka. Müşterilerimize tam elektrikli ve PHEV gibi yeni enerji çözümlerini sunarken, aynı zamanda bu teknolojileri sürekli geliştirerek, rekabet ortamında öncü olmayı hedefliyoruz.”

Off-road genlerini yeniden yorumluyor

Sağlamlığın ön planda olduğu tasarımıyla öne çıkan JAECOO 7, güvenlik, konfor ve esnekliğin bir arada sunulduğu iç mekanıyla da geleneksel Off-Road genlerini ve Off-Road dünyasının estetik cazibesini yeniden yorumluyor. Safkan Off-Road deneyimini yeniden tanımlayan akıllı sistem ARDIS ile donatılıyor. Kum, kar, çamur ve arazi dahil olmak üzere yedi sürüş modu, senaryo tabanlı bir teknolojik mantıkla sürüş gereksinimlerini mükemmel bir şekilde karşılıyor.  14,8 inçlik ultra geniş panoramik ekranı, yeni W-Hud göz hizası ekranı ve 50 W ile sektörün en güçlü kablosuz hızlı şarj özelliği ile gelişmiş bir bilgi-eğlence deneyimi sunan JAECOO 7, 540° panoramik şeffaf şasi de dahil olmak üzere 21 adedin üzerinde ADAS işleviyle kapsamlı güvenlik özelliklerine sahip. 10 adet hava yastığı ile birlikte otomobildeki her yolcuya acil durumlarda çok yönlü koruma, konforlu bir sürüş deneyimi ve güven veren bir sürüş sağlayarak “5 Yıldızlı koruma” sunuyor. JAECOO, JAECOO 7 modelinin ardından ürün gamını JAECOO 8 ve JAECOO 5 gibi yeni modellerle genişletmeyi planlıyor.

Muhabir: Emre ERTÜRK