Otomotiv Sektöründen Haberler Otomotiv Sektöründen Haberler

OTOMOTİV Satış Sonrası Ürün ve Hizmetleri Derneğinin (OSS) üyesi olduğu Araç Parçaları İthalatçıları, İhracatçıları ve Toptancıları Uluslararası Federasyonu (FIGIEFA), uzun yıllar sonra Brüksel dışındaki ilk Genel Kurulu'nu Türkiye'de yapma kararı aldı. OSS üyesi olduğu ve OSS Genel Sekreteri Emirhan Silahtaroğlu'nun da 8 yönetim kurulu üyesinden biri olduğu FIGIEFA, 22 Mayıs'ta seçimli genel kurulunu İstanbul’da gerçekleştirecek.

OSS Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ali Özçete, FIGIEFA'nın yönetim ve genel kurulunu oluşturan 41 üyesinin Türkiye'yi ziyaret edeceğini belirterek, her biri milyar avro seviyesinde ciroya sahip bu firmaların satın alımlarında Türkiye'nin potansiyelini tanıma fırsatı bulacağını vurguladı. Özçete, Avrupa satış sonrası pazarını dernek kanalı vasıtasıyla temsil eden 41 temsilcinin öneminde de dikkati çekti.

OSS Genel Sekreteri Emirhan Silahtaroğlu da FIGIEFA'nın, etkin rekabeti tesis etmeyi ve motorlu araç sahiplerinin araçlarını seçtikleri servislere götürerek bakım ve tamir işlemlerini gerçekleştirme hakkını savunmayı amaçladığını aktardı. 

Editör: Haber Merkezi