Spam e-postalar toplam trafiğin yarısına yaklaştı Spam e-postalar toplam trafiğin yarısına yaklaştı

Yatırım teknolojileri alanında faaliyetlerini sürdüren ForInvest, kurum ve bireylere anlık ve kesintisiz veri sunmak için çıktığı yolda 34’üncü yılına ulaştı. Faaliyetlerine 1990 yılında başlayan; finans piyasasında günde 1,5 milyar veri işleyip 10 milyonun üzerinde son kullanıcıya ulaşan ForInvest, bugün 40’tan fazla banka ve aracı kurum hesabına ulaşarak tek noktadan işlem yapabilen büyük bir yapıya dönüştü. ForInvest CEO’su Serra Berkol, başarılarla dolu 34 yılı geride bıraktıklarını belirterek, “ForInvest olarak başarılarımızın temelinde yenilenmeye odaklı ve teknolojiyi merkeze alan bir bakış açısı yatıyor. Bir veri sağlayıcı olarak çıktığımız yolda bugün kurumlara bu veriyi kullanan katma değerli yazılım, ürün ve hizmetler geliştiren; yatırım alanında bireylere kendi ürünlerimizi sunabildiğimiz çok kapsamlı bir yapıya dönüştük. Bugün yatırım teknolojileri dikeyinde lideriz. Yatırımı herkes için erişilebilir ve anlaşılabilir kılma misyonumuz ile yatırım okuryazarlığını yaygınlaştırma yolunda hem kurumları hem de son kullanıcıyı odağımıza alarak başarılarımızı kararlılıkla sürdüreceğiz.” değerlendirmesini yaptı.

‘Doğru bilgiyi, kesintisiz veriyle, objektif şekilde ulaştırıyoruz’

Geçtiğimiz yıl markanın isminde yaşanan dönüşümü de değerlendiren Berkol, “Yatırım teknolojileri alanının lider kuruluşu olarak, markamızın güçlü geçmişiyle de bağlarını koparmadan ancak yatırımı da daha net işaret eden ForInvest markasına dönüştük. Bu ismin arkasında hem finans hem teknoloji alanlarında uzman bir ekip yer alıyor. Sadece kurumlara değil, bireysel yatırımcıya da ulaşabilmek hedefiyle geliştirdiğimiz ürünleri ve hizmetleri yurt dışına da başarıyla taşımayı hedefliyoruz. Bugün çok sayıda yatırımcı borsa verilerini ForInvest’in desteklediği kanallar aracılığıyla görüntülerken; odağımıza, doğru bilgiyi, kesintisiz veriyle en objektif şekilde tüm kanallarımızdan ulaştırabilmeyi koyuyoruz.” dedi.  

‘Yatırım teknolojileri şirketi olarak inovasyona odaklandık’

ForInvest’in Türkiye'de en çok indirilmiş yatırım uygulaması olduğunu hatırlatan Serra Berkol, inovasyonu odağa aldıklarını ifade ederek, gelecek dönemde de hem yurt içi hem de yurt dışında yapacakları yatırımların inovatif yaklaşımlarla şekilleneceğini kaydetti ve şunları söyledi: “Bir yatırım teknolojileri şirketi olarak sağladığımız veriyi en iyi şekilde işliyoruz ve yıllardır sıfıra yakın hata ile çalışıyoruz. ForInvest olarak 34 yıllık deneyimimizle her alanda geleceğe hazırız. Bugün kullanıcıların deneyimlerini, onların ilgi alanlarını yapay zeka ile analiz edip otomatik içerik üretiyoruz. Her ay 500 terabayt veri işliyoruz. Yatırımcılara anlık veri, haber ve analizlerle ulaşırken; profesyonel traderlara ise kapsamlı analizler, katma değerli alım satım araçları sunuyoruz. Foreks Haber merkezimiz ile dünyadan ve Türkiye’den son dakika haberlerini, tarafsız, doğru ve hızlı bir şekilde son kullanıcıyla buluşturuyoruz. Aracı kurumlarla her gün konuşuyor, gündeme ve kullanıcı deneyimine dair yorum alıyoruz. Yatırımın en önemli elementi olan canlı borsa verisi ile birlikte piyasalardaki hacim ve derinlik analizlerini de sağlıyoruz. Türkiye’deki ham ve nitelikli işlenmiş borsa verisi dağıtım kaynağı olarak, en iyi bildiğimiz işi yapıyoruz ve yatırımcılara doğru bilgiyi, doğru teknolojiyle, kesintisiz veriyle en objektif şekilde tüm kanallarımızdan ulaştırıyoruz.”

Muhabir: Emre ERTÜRK