Emre ERTÜRK

Skoda, hatchback modeli Scala ve şehirli SUV modeli Kamiq'i müşteri taleplerini gözeterek yeniledi. Daha dikkat çekici tasarımlara sahip olan Kamiq ve Scala; verimli motor seçeneklerinin yanı sıra, bir dizi gelişmiş asistan sistemleriyle yüksek seviyede aktif ve pasif güvenlik donanımları sunarak dikkat çekiyor.

Daha agresif, güçlü ve performanslı bir görüntüye kavuşan Kamiq yüksek sürüş pozisyonu ile SUV tercih edenleri hedefliyor. Daha büyük ve daha dik ön ızgaraya sahip olan yeni Kamiq, daha keskin yeni far tasarımına sahip. Aracın arka kısmında yer alan yeni TOP LED arka far ve LED sis farlarının tasarımı, yeni arka tampon tasarımıyla birleşerek Kamiq'i daha güçlü bir görünüme kavuşturuyor.

Daha sportif, dinamik ve modern bir görüntüye kavuşan Scala ise, geniş iç kabini ve bagaj hacmiyle dikkat çekiyor. Yeni ön far tasarımı, LED ön sis farlar, Full LED Matrix farlar, daha geniş ve dik ön ızgara, yeniden tasarlanan ön tamponlar Scala'nın yenilenen yüzünü oluşturuyor. Skoda Scala, yeni TOP LED arka far tasarımına, LED arka sis farlarına ve yeni arka tampon tasarımı ile daha dinamik görünüme kavuştu.

Daha konforlu ve teknoloji odaklı kabin

Scala ve Kamiq'in yenilenen kabinlerinde daha fazla konfor ve teknoloji sunuyor. Skoda, Scala ve Kamiq modellerinde daha fazla sürdürülebilir malzeme kullandı. Scala ve Kamiq modellerinde 8 inç dijital göstergeler ve 8.25 inç'lik dokunmatik multimedya ekran sunulurken, donanım seviyesine bağlı olarak 10.25 inç'lik dijital gösterge paneli tercih edilebiliyor.

115 HP ve 150 HP'lik iki motor seçeneği

Her iki modelde de yüksek verimliliğe sahip iki modern TSI ünitesi yer alıyor. Üç silindirli, gücü 115 HP'ye yükseltilmiş 1.0 TSI motor ve dört silindirli 150 HP'lik 1.5 TSI motor tercih edilebiliyor. Yenilenen Scala ve Kamiq modellerinin Monte Carlo versiyonları da olacak.

Editör: Haber Merkezi