Hazırlayan: Emre ERTÜRK

Lexus RZ 450e Türkiye’de 

LEXUS, tamamen yeni elektrikli D/E-SUV modeli RZ 450e’yi Türkiye’de satışa sundu. Markanın baştan aşağıya elektrikli olarak tasarlanan ilk aracı olan RZ 450e, Exclusive donanım seviyesi ve 3 milyon 950 bin TL fiyatla elektrikli premium dünyasında yerini aldı. RZ’nin elektrik motorları önde 150 kW ve arkada 80 kW olmak üzere kombine şekilde 230 kW (313 HP) güç üretiyor. Ön ve arkaya konumlandırılan motorlarla birlikte DIRECT4 Akıllı Dört Çeker Sistemi’ne sahip RZ, dört tekerlek arasında güç dağılımını otomatik olarak kesintisiz bir şekilde gerçekleştiriyor.

Kia

Kia elektrikli SUV’u EV3’ü tanıttı

KIA EV3; cesur ve modern tasarımı, sunduğu geniş iç hacmi ve konforu ile elektrikli sürüş deneyimini üst düzeye çıkarıyor. Sene başından beri birçok ödül alan EV9'un öncü tasarım değerlerinden de yararlanan EV3, sınıfında kendine özgü bir kimlik oluşturuyor.  81,4 kWh ile sınıfının en yüksek batarya kapasitelerinden birine sahip olan EV3, 150 kW motor gücü ile kullanıcısına 560 km kombine menzil sunacak.  Dördüncü jenerasyon batarya sistemine sahip olan EV3, yalnızca 30 dakikalık hızlı (DC) şarj ile yüzde 10’dan yüzde 80 seviyesine kadar şarj edilebilecek.  

Bmw

BMW Group’tan 2 konsept

BORUSAN Otomotiv'in Türkiye temsilcisi olduğu BMW Group, iki yeni konsept modelini otomobil dünyasının en özel etkinliklerinden biri olan Concorso d'Eleganza Villa D'Este'de gün yüzüne çıkardı. İki kişilik lüks spor otomobil konsepti BMW Concept Skytop ile ustalık ürünü BMW Motorrad R20 Concept’i çok özel bir etkinlikte tanıttı. Etkinlik Concorso d’Eleganza Villa d’Este 2024, 24-26 Mayıs tarihlerinde İtalya'nın kuzeyinde, Lombardiya bölgesindeki Como Gölü kıyısında bulunan Villa d’Este otelinde gerçekleşti.

Alfa Quadrifoglio Super Sport

Jeep, ürün gamını genişletiyor Jeep, ürün gamını genişletiyor

Alfa Romeo’dan özel seri

ALFA ROMEO limitli özel serisi “Quadrifoglio Super Sport”u geçtiğimiz günlerde tanıttı. Giulia ve Stelvio modellerinde sınırlı sayıda üretilecek olan seri, markanın 1923 yılında Mille Miglia’daki ilk uluslararası başarısından bu yana yarış ve yol otomobillerindeki mükemmellik arayışında, İtalyan sportifliğinin sembolü olacak yeni bir sayfa daha açıyor. Toplamda 450 adet üretilecek olan özel serinin; Giulia Quadrifoglio Super Sport versiyonu 275 adet ve Stelvio Quadrifoglio Super Sport ise 175 adetle sınırlı olarak üretilerek dünya genelinde satışa sunulacak.

S W M

SWM’den yeni elektrikli ticari

İTALYAN SWM Motors, Türkiye’deki ürün gamını genişletiyor. Üç farklı SUV modelle giriş yaptığı Türkiye pazarına yeni elektrikli hafif ticari modeli X30L EV’yi de sunmaya başlayan marka, kompakt boyutlarına karşın 5 metreküple sınıfının en geniş yükleme hacmini sunuyor. Türkiye pazarına 1 milyon 199 bin 500 TL’den başlayan fiyatlarla sunulan yeni model, 305 kilometrelik menzili, sadece 45 dakikada şarj edilebilen CATL imzalı bataryası ve test edilmiş 1000 kilogramlık taşıma kapasitesiyle rakiplerine gözdağı veriyor.  

Muhabir: Emre ERTÜRK