Hazırlayan: Emre ERTÜRK

FIAT Topolino satışa sunuluyor

Yeni Peugeot 3008 eylülde Türkiye'de Yeni Peugeot 3008 eylülde Türkiye'de

FIAT Topolino, şehir içi mobiliteyi eşsiz italyan tarzıyla elektriklendiriyor. Yeni ve yüzde 100 elektrikli Fiat Topolino, renkli, eğlenceli Dolce Vita tarzıyla şehir içi mobilite dünyasındaki yerini alıyor. İki farklı gövde tipi bulunan Topolino'nun kapalı versiyonu, 449 bin 900'TL'lik fiyat etiketine sahip. Plus Paket ise 30 Bin TL fark ile 479 bin 900 TL'den satışa sunuluyor. Topolino, Türkiye'de B1 ehliyetiyle ve 16 yaşından itibaren kullanılabilecek.

Kia EV9 'Dünyanın En İyi Otomobili'

KIA'nın yeni elektrikli E Segment SUV modeli EV9 ödüllerine yenilerini ekledi. New York International Autoshow'da düzenlenen Dünya Otomobil Ödülleri'nde 'Dünyada Yılın Otomobili' ve 'Dünyada Yılın Elektrikli Otomobili' ödüllerine layık görülen EV9 böylece yalnızca marttaki ödül sayısını dörde çıkarmış oldu. Kia, bu ödülle birlikte aynı organizasyondan 2020'den bu yana toplam beş ödüle layık görülmüş oldu.

BYD'den 7 milyonuncu üretim

BYD, 7 milyonuncu yeni enerji aracını (yüzde 100 elektrikli + plug-in hibrit) üreterek dünyada bir ilke imza attı. 2021'in Mayıs ayında 1 milyonuncu yeni enerji aracını üreten BYD, 18 ay içinde bu rakamı hızla üçe katlamış ve bu tarihten 9 ay sonra 5 milyonuncu elektrikli ve plug-in hibrit araç üretimini gerçekleştirmişti. BYD, 2023'ün son çeyreğinde 526 bin 409 adet elektrikli araç satışı gerçekleştirerek, en çok tercih edilen elektrikli otomobil markası oldu.

Gençlerin favorisi olacak model

CHERY'nin, pazara sunulmasıyla birlikte çok büyük ilgi uyandırması beklenen yeni SUV modeli TIGGO 4 PRO, markanın daha geniş pazarlara ulaşma hedefini yansıtan en güncel modeli olarak öne çıkıyor. Dinamik ve şık dış tasarımıyla tüketicilerin dikkatini çeken TIGGO 4 PRO, trend görünümü, gelişmiş teknolojik özellikleri ve konforlu sürüş özellikleriyle dikkat çekiyor. TIGGO 4 PRO, genç kullanıcılara hayatı daha özgüvenli yaşama özgürlüğü sunuyor.

Ford Explorer'dan rekor yolculuk

TAMAMEN elektrikli yeni Ford Explorer ve Lexie Alford, 30.000 km'lik rekor yolculuğunu tamamladı. Ford, 'Dünyanın nihai test sürüşünü' kutlamak amacıyla, tamamen elektrikli yeni Explorer'ı Avrupa'da ön satışa sunuyor. Avrupa'da üretilen SUV, tek bir şarj ile 600 km'den fazla yol alarak sınıfının en iyisi sürüş menziline ulaşabilirken; DC şarj ile yüzde 10'dan yüzde 80'e yaklaşık 26 dakikada şarj edilebiliyor.

Editör: Haber Merkezi