Mehmet Emin AVCI

Çinli otomotiv devi Chery Grubu'nun ikinci markası JAECOO ile Türkiye pazarındaki konumunu güçlendirmeyi hedefliyor. Chery Türkiye Başkan Yardımcısı Ahu Turan, Nisan 2023'te tanıtılan yeni nesil arazi aracı markası JAECOO ile ilgili ön bilgilendirme yapmak amacıyla basın mensuplarıyla bir araya geldi.

OTOMOTİV SEKTÖRÜNDEN HABERLER OTOMOTİV SEKTÖRÜNDEN HABERLER

JAECOO'nun Chery Grubu'nun ikinci markası olarak Türkiye pazarına gireceğini belirten Ahu Turan, markanın ilk şehirli off-road modeli JAECOO 7'yi yılın ikinci yarısında Avrupa ile eş zamanlı olarak Türkiye'de de satışa sunacaklarını söyledi.

Ön tanıtım toplantısında Chery Türkiye'nin performansı ile ilgili değerlendirmelerde de bulunan Turan, geçen sene otomotiv pazarının başarılı bir performans gösterdiğini belirterek, 'Biz de o pazara yetişmeye çalıştık. Beklentileri aşan bir satış rakamına ulaştık geçen yıl. Bu yılın ilk iki ayında da ilk beş marka arasına girdik. Mevcut pazar dinamikleri doğrultusunda elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Biz çok hedef koymayı sevmiyoruz, elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz' dedi.

Turan, Chery'nin elektrikli modelleriyle ilgili soruya şu yanıtı verdi: 'Biz elektrikli araçlar konusunda acele etmedik. Yeni bir marka olduğumuz için odaklandığımız ürünlerde 3 tane SUV ve pazarın tercih ettiği motor seçeneğiyle geldik. Henüz bir yılımızı yeni tamamladık, 3 otomobilimizin de tüketicilerimiz tarafından beğenilmesi, benimsenmesi ve daha geniş kitlelere ulaşabilme heyecanımız hala devam etmekte. Bu sürede de tabii Türkiye pazarındaki gelişmeleri yakından takip ediyor, yeni normlar ne oluyor, kurallar ne oluyor, müşteri tercihleri ne oluyor bunlara odaklanıyoruz. Bunlar oturduğunda ve biz daha hazır olduğumuzda bahsettiğiniz yeni teknolojileri de elbette Türk tüketicisi ile buluşturmak isteriz.'

Turan, markanın J8 modelini de yaz aylarında tanıtılacağını ve ardından diğer modellerin getirilmesi konusunda da değerlendirmeler yapacaklarını söyledi.

Yeni nesil off-road SUV'ların öncüsü olacak

Üst seviye teknolojiye sahip donanımları ve sürüş sistemleriyle hem şehir içi hem de arazi şartlarına uygun olarak tasarlanan JAECOO 7, Türkiye'de tanıtıldı. Yeni off-road SUV deneyiminin öncüsü olarak yollara çıkan JAECOO 7, güçlü ve estetik tasarımıyla dikkat çekerken, seçkin şehirli görünümüyle bir off-road aracının sağlamlığını birleştiriyor. En ince ayrıntısına kadar büyük bir titizlikle tasarlanan JAECOO 7, gerek karakteristik 'tetris görünümlü' farları gerek dış tasarımı gerekse gizli kapı kolları ve kullanışlılığıyla etkileyici bir tasarım bütünlüğüne sahip. JAECOO 7, markanın yenilikçi tescilli teknolojisi ARDIS (Tüm Yollarda Sürüş Akıllı Sistemi) ile etkileyici bir sürüş deneyimi sunuyor.

Geleneksel arazi araçlarının üstün arazi performansını sunmakla kalmayan JAECOO 7, aynı zamanda geleneksel arazi SUV araçlar için önemli bir yeniliğe işaret eden modern ve akıllı unsurları da bünyesinde barındırıyor. JAECOO 7, planlara göre resmi olarak yılın ikinci yarısında Türkiye pazarına girecek.

Editör: Haber Merkezi