CHP Genel Başkanı Özel, Afyonkarahisar Belediyesi ziyaretinde konuştu: CHP Genel Başkanı Özel, Afyonkarahisar Belediyesi ziyaretinde konuştu:

Adaylar arasındaki yaş farkına değinen Özel, “Deniyor ki yani parti lideri genç olursa parti genç olur, parti lideri yaşlı olursa parti yaşlı olur. O zaman aynı kitlelere şunu sormak gerekiyor. Mesela İYİ Parti’nin lideri kadındı ama parti kadın olmadı. Lider kadındı. Parti, kadın temsilinin en yüksek olduğu parti olmadı. Hatta en düşük olduğu parti oldu. İkincisi genç kim? Ben 34 yaşındayım, 13-14 yaşından beri siyasete alaka gösteriyorum. Dört yaşında kızım var. İşim var, gücüm var. Ben miyim genç yoksa İYİ Parti’nin diğerlerine göre görece daha genç olan 50 yaşındaki adayı mı genç” diye sordu. Bu tartışmaya CHP’den bir örnek veren Özel, “Bakın CHP’ye… Liderleri yine benim genç tanımıma girmiyor ama gerçekten belediye başkanlarına baktığınız zaman, parti yönetimine baktığınız zaman bu nesil değişimini görüyorsunuz. Nesil değişimi benim nazarımda olmazsa olmaz bir mesele. Değiştirilmiyor mu? O zaman zaten İYİ Parti'nin sürüklenmeye başladığı nokta belli. Kimse onun önünde duramaz, yok olur gider” dedi.

‘Desteğim Koray Aydın’a’

İYİ Parti’nin yeniden makul bir siyasi zemine oturması gerektiğine, çünkü parti teşkilatlarının dağıldığına, savrulduğuna vurgu yapan Osman Ertürk Özel, “Gençliği çok ciddi sıkıntı yaşıyor, kadınlar partide siyaset yapamıyor. Milletle inatlaşılmış, bir güvensizlik sergilenmiş. Bunun çözülmesi gerekiyor. İşte ben bu tespiti yaptıktan sonra dönüp adaylara baktığımda diyorum ki birinin itibarlı bir şekilde önemli bir

tecrübeyle gelip bu işe bir el atması lazım ve o birinin tanınırlığını yeterli olması lazım” ifadelerini kullandı. O kişiden beklentinin ilk seçimde partiyi iktidar yapması değil

teşkilatı derleyip toplaması olması gerektiğini belirten Osman Ertürk Özel “Kim 3-4 sene içerisinde bir dahaki seçime kadar partisini derli toplu halde tutar? Kim gençlerin ve kadınların önünü açar ve sonraki nesillere siyaset yaptırır diye baktığımda bu yekünün cevabını ben aslında Sayın Koray Aydın'da buluyorum” diye konuştu.

Muhabir: Emre ERTÜRK