Gündem

Gündem Haberleri

Prof. Dr. Aktay: Nutuk uçaksavar olarak mı kullanılacak?

Haber Merkezi 18.10.2020 17:29

Ak Parti Genel Başkan Danışmanı Prof. Dr. Yasin Aktay, Türkiye’de hunharca öldürülen Suudlu gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetiyle ilgili şok açıklamalarda bulundu.

 

BBNTÜRK televizyonunda gazeteci-yazar Fehmi Çalmuk tarafından sunulan Politik Adam programına katılan Yasin Aktay, Cemal Kaşıkçı cinayetiyle ilgili önemli ayrıntıları da paylaştı.

 

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu grup toplantısında yaptığı 'Arapça Nutuk' çıkışıyla sosyal medyada alay konusu oldu. Kılıçdaroğlu'nun: "Iraklı Türkmenlere de Suriyeli Türkmenlere de biz yardım yaptık. TIR'lar dolusu hem de. Arapça Nutuk gönderdik" sözlerini ise Yasin Aktay şöyle yorumladı:

 

“Gerçek bir ses mi? Dublaj filan değil değil mi…? Ciddi bir komedi. Bayırbucak Türkmenlerine giden yardımları ihbar edip, onları bütün dünyaya “sanki Türkiye DEAŞ’a yardım ediyormuş” gibi lanse etmeye çalışan CHP… Enis Berberoğlu, Can Dündar’ların yargılandığı dava MİT Tırları davası… Neyin hesabını neyin övüncünü yaşıyor. Evet yardım ettik, Nutuk gönderdik. Savaşan insanların Nutuk ile nasıl ihya olacaklarını düşünüyorsunuz ki? Nutuk’u öne sürmek de garip bir şey yani…Kutsal bir kitabı öne sürmek gibi… Kimse itiraz edemeyecek. Suriyeli’ler bu kitabı gösterdiklerinde uçaklar gelip çarpacaklar mı yani. Uçaksavar olarak hizmet mi görecek? En son ihtiyaç duydukları şey kitap…”

 

Şımarık Katiller

 

“Katiller Türkiye’ye gelirken testerelerini yanlarında getirmiş” diyen Aktay, Suud’lu muhaliflere karşı bugüne kadar işlenen cinayet, kaybolma gibi olayların ilk kez Türkiye tarafından ortaya çıkarıldığını belirterek şunları söyledi:

 

“Ben de şok etkisi yaptı ya ben Cemal Kaşıkçı içerdeyken onu 7 dakika içerisinde öldürmeye başlıyorlar, boğmaya başlıyorlar. 8’inci, 9’uncu dakikada artık ölmüş oluyor. Onun nişanlısı Hatice Cengiz'in dışarıda onu bekliyor olduğunu bilmediklerini zannediyordum. İyi ki de bilmiyorlar onu da öldürürler demiştim. Sonra ortaya çıktı ki yani kayıtlarından konuşma kayıtlarından o söylemiş “ya dışarıda beni bekleyen var” diye. Çok da umurlarında olmamış… Neden biliyor musunuz? Şımarıklık… Dışarıda isterse 50 kişi beklesin biz hepsinin üstesinden geliriz. Örtbas ettiririz. Burada olup bitenleri hiç kimse duymaz, hiç kimse bilmez. Bilseler de hiç kimse konuşmaz… Türkiye cinayeti ortaya çıkarttı”

 

Aktay Cemal Kaşıkçı cinayeti için “Boğarak öldürüyorlar, kanını donduran ilaç enjekte ediyorlar. Sonra testere ile parçalıyorlar. Beraberinde getirmiş oldukları testere ile kesiyorlar. Poşetlere koyuyorlar, sonra rezidansta yakıyorlar.” Derken yerli işbirlikçi iddiaları için “olsaydı şimdiye kadar ortaya çıkarılırdı” diye konuştu.

 

Erdoğan, Suud’da seçime girse %90 ile alır

 

Suud yönetiminin Cemal Kaşıkçı’nın dublörünün Sultanahmet meydanının girdiği tuvalette kaybolmuş gibi gösterilerek Türkiye’nin güvenli olmayan ülke olarak ilan edilmek istendiğini söyledi. Aktay, son günlerde Suud yönetiminin Türk mallarına karşı uygulanan ambargo konusunda ilginç iddiada da bulundu:

 

“Zorla işadamlarına hani bize gelen haberler oldu maalesef Suudi Arabistan emniyet Güvenlik Konseyi Başkanı, Ticaret Odası üyeleri iş adamlarını çağırarak Türk mallarına boykot uygulamak istiyor. Halk buna uymadığı için siyasetçiler devreye giriyor. Halk tüm kalbi ile Türkiye’nin yanındadır. Bu gün bir Arap ülkesinde bir seçim olsun ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan seçimi yüzde 80'den aşağı oy almaz. Suudi Arabistan’da %90 ile seçimleri alır.

 

“Nutuk’dan uçaksavar olur mu?

 

Aktay’a Amborga Var mı ?

 

Türk mallarına ilişkin ambargo kararı alan Suudi Arabistan’ın Kaşıkçı’nın yakın arkadaşı Aktay’a karşı da ambargo koyduğu da ortaya çıktı.

 

Aktay “Yani öyle bir duyurulmuş bir şey yok tabii ki yani… (2 yıl içinde hacca umreye gidebildiniz mi?) Gitmeyi tercih etmiyorum. Yeteri kadar farz olarak Hacca ve umreye gittiğimi düşünüyorum. Allah kabul etsin. Şu saatte kimseye haccı, umreyi tavsiye etmiyorum.” dedi.

Politika

DSP Başkanlık Kurulu toplandı