Yavuz ERTÜRK

ENTERPRISE Rent-A-Car, 2015 yılından bu yana resmi sponsoru olduğu UEFA Kupası'nı Türkiye'ye getirdi. Bu kapsamda Enterprise Türkiye, 2000 yılında kazanılan UEFA Kupası'nın mimarlarından Bülent Korkmaz, Ümit Davala ve Hasan Şaş'ın da olduğu bir organizasyonla 10'uncu yaşını kutladı.

Enterprise Türkiye ve Yes Oto CEO'su Özarslan Tangün, 'Biz Yes Oto olarak Türkiye'de Enterprise Rent A Car'ın ana markasını 2014'ten beri temsil ediyoruz. Entreprise markasının yanında Alamo ve National markalarında temsilcisiyiz. Sadece Türkiye'de değil, şirketin aynı zamanda Türki Cumhuriyetlerdeki ve Irak'taki temsilcisiyiz. 35 ilde 90'ın üzerinde ofisle hizmet veriyoruz. Filo sayısı, çalışan sayısı, kurumsal ofis sayısı anlamında da Türkiye'nin kısa dönem kiralamada lider firmalarından biriyiz. 10 yıl göz açıp kapayıncaya kadar geçiyor. Dolar bazında baktığımızda ciromuzu yaklaşık 28 kat artırabilmişiz. Burada Türkiye'nin potansiyeli, Türkiye'deki fırsatlar ve bizim sektörümüzün gelişime açık bir sektör olmasının önemi var. Biz geçtiğimiz 10 yılda hem filo yatırımı hem ofis yatırımı yaptık. Türkiye'nin potansiyeline inanıyoruz. Bu yatırımları yapmaya da devam edeceğiz' dedi.

Ek gümrük vergisi fabrika kurma girişimlerini hızlandırabilir Ek gümrük vergisi fabrika kurma girişimlerini hızlandırabilir

İlk 10 yılımız çok hızlı geçti

Türkiye ekonomisine önemli katkılar sağlamak için çalıştıklarını ifade eden Tangün, 'İnşallah bu yıl şirketimizi halka arz edeceğiz. Bizim için ilk 10 yıl hakikaten hızlı geçti. Önümüzdeki 10 yılda inşallah şirketimizi daha ileriye götürmek istiyoruz. Tüm paydaşlarımızla katma değer yaratmak istiyoruz. Potansiyeli olan bir ülkedeyiz. Türkiye'mize yatırım yapmaya ve istihdamı artırmaya devam edeceğiz' dedi.

Editör: Haber Merkezi