Yavuz ERTÜRK

Toyota, Land Cruiser modelinin yeni nesil modeli Prado'yu Türkiye'de satışa sunmaya hazırlanıyor. Seriyi yeni teknolojilerle birleştiren yeni nesil model, iddiasını daha ileriye taşıdı. Toyota, modeli yılın üçüncü çeyreğinin sonunda Türkiye'de satışa sunmayı planlıyor.

Off-road sürüş yeteneklerini tasarımıyla yansıtan model, zor koşullarla baş edebileceğini açıkça vurgulayan tasarımını, modern bir yaklaşımla harmanlıyor.

Model, köşeli keskinleştirilmiş ön-arka hatları, ön aksa göre geriye yerleştirilmiş uzun kabini, dik ön camı ve köşeli çamurluklarıyla klasik Land Cruiser siluetini taşıyor Daraltılmış alt gövdesiyle yüksek bir off-road performansı sunan model, 4 bin 920 milimetre uzunluğa, 1980 milimetre genişliğe ve 1935 milimetre yüksekliğe sahip. Aks mesafesi ise 2 bin 850 milimetre. Modelde dikey olarak tasarlanmış sinyalleri ve gündüz sürüş farları dikkati çekiyor.

Türkiye'de 7 koltuklu versiyon satılacak

Jeep, ürün gamını genişletiyor Jeep, ürün gamını genişletiyor

Gösterge paneli ve kapı döşemelerinin üst tarafında kullanılan yatay çizgiler, tüm yolcular için görüş alanını artırırken, içeride ferahlık hissi öne çıkıyor. 12.3 inç büyüklüğündeki dijital gösterge ekranı, her koşulda okunabiliyor. 12.3 inç ölçülerindeki sezgisel multimedya ekranı, yüksek çözünürlüğü ve kolay kullanımıyla dikkat çekiyor. Kabinde fonksiyonelliği öne çıkarılarak, 5 veya 7 koltuklu olarak tercih edilebilen model, Türkiye'de ise mevcut modelde olduğu gibi 7 koltuklu olarak satışa sunulmaya devam edilecek.

2.8 litrelik turbo dizel motor

2.8 litrelik turbo beslemeli dizel motor, gelişmiş sürüş kabiliyeti, yüksek yakıt verimliliği ve performans sunmak adına geliştirildi. 204 beygir gücü üreten motor, yeni 8 ileri Direct Shift otomatik şanzımanla eşleştirildi. Yeni 8 ileri otomatik vites kutusu, daha yakın vites oranlarıyla birlikte yumuşak bir hızlanma sağlıyor.

Serinin sürekli dört tekerden çekişli teknolojisi, dayanıklılık ve daha sessiz performans için yeniden geliştirildi. Torsen diferansiyelde güncellemeler yapıldı. Merkez ünite gelişmiş performans ve yakıt verimliliği için revize edilirken opsiyonel arka diferansiyel ise güvenli sürüş için güçlendirildi.

Model, dar alanlarda kolay manevra yeteneği ve fonksiyonelliği sayesinde günlük kullanımlarda da keyifli bir sürüş deneyimi sunuyor. Aracın yeni çerçevesinde yüzde 50 artan rijitliğin yanı sıra gövde ve çerçevenin kombine olarak rijitliğinin yüzde 30 oranında artırılması, sürüş konforunu ve yol tutuşunu daha ileriye taşıyor.

Şirket, aynı zamanda gelecek yıl Avrupa'da serinin mild hibrit versiyonunu da tanıtacak.

Editör: Haber Merkezi