OTOMOTİV Gazetecileri Derneği (OGD) tarafından bu yıl dokuzuncusu gerçekleştirilecek 'Türkiye'de Yılın Otomobili' seçimi için aday otomobiller belli oldu. Şubat 2023 ile Şubat 2024 arasında Türkiye otomobil pazarında satışa sunulan modeller arasından yapılan değerlendirme sonucunda 28 aday, 'Yılın Otomobili' ödülünü almak için yarışacak. 'Türkiye'de Yılın Otomobili' seçimi için belirlenen aday 28 otomobil 'BMW 5 Serisi, BYD Atto 3, Chery Omoda 5, Chery Tiggo 7 Pro, Chery Tiggo 8 Pro, Dacia Spring, DFSK Fengon 5, DFSK Fengon 500, DFSK Glory 580, Ford Mustang Mach-E, Honda ZR-V, Honda CR-V, Hongqi E-HS9, Hyundai Kona, Hyundai IONIQ 6, Jeep Avenger, Kia Cerato, Kia EV9, Leapmotor T03, Lexus LM, Mercedes-Benz CLE Coupe, Mercedes-Benz E Serisi, MG Marvel R, Renault Austral, Renault Megane E-Tech, Tesla Model Y, Togg T10X, Toyota C-HR' şeklinde belirlendi.

Uzman otomotiv gazetecilerinden oluşan OGD üyelerinin yapacağı test sürüşleri ve oylama sonucu aday modeller arasından belirlenecek 7 finalist otomobil nisan ayında açıklanacak. 21 Mayıs Salı günü Intercity İstanbul Park'ta test sürüşü gerçekleştirilecek ve kazanan otomobil 11 Haziran'da ödülüne kavuşacak.

Otomotiv Sektöründen Haberler Otomotiv Sektöründen Haberler

'Yılın Tasarımı', 'Yılın İnovatif Projesi' ve 'Yılın Basın Lansmanı' kategorileri kapsamında da özel ödüllerin dağıtılacağı gecede OGD, bu yıl ilk kez 'Geleceğin Otomotivciler' kategorisinde de ödül verecek. (Haber Merkezi)

Editör: Haber Merkezi