Yavuz ERTÜRK

Geçtiğimiz yılı rekor satış adetleriyle tamamlayan Skoda, 2024 yılına da hızlı başladı. Markanın iddialı modelleri Kamiq ve Scala ailesi, yenilenerek Skoda showroomlarındaki yerini almaya başladı. Kamiq ve Scala ailesi, zengin donanım seçenekleriyle Türkiye'de kullanıcıların beğenisine sunuldu.

Markanın yeni modelleri hakkında değerlendirmelerde bulunan Yüce Auto-Skoda Genel Müdürü Zafer Başar, 'Skoda, Türkiye'deki geniş ürün yelpazesini 2024 yılı içerisinde daha da güçlendirecek. Bu atağımızın ilki ise, Scala ve Kamiq ailelerinin yenilenen versiyonları oldu. Bu modelleri ilk kez 2020 yılında satışa sunmuştuk ve bireysel müşterilerin yanı sıra filo müşterileri de büyük ilgi gösterdi. Aynı zamanda kadın kullanıcılarımızın oranının da artmasına öncülük ettiler. 2020'den bu yana her iki modelden 38 binin üzerinde satış adedi elde ettik. 2024 yılı için Scala'dan 4 bin adet ve Kamiq modelinden 8 bin adet satış gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Bu yıl içerisinde yeni nesil Superb ve Kodiaq modellerinin yanı sıra yenilenen Octavia'yı müşterilerimizle buluşturacağız. Ayrıca büyük ilgi uyandıran tam elektrikli modellerimiz Enyaq ve Enyaq Coupe de bu yıl sunacağımız modellerden olacak' dedi.

Üç zengin donanım seviyesiyle Türkiye'de

B-SUV ve C-Hatchback segmentinin iddialı oyuncuları Kamiq ve Scala, daha dikkat çekici yeni tasarımları ve verimli motor seçeneklerinin yanı sıra, bir dizi gelişmiş asistan sistemleriyle yüksek seviyede aktif ve pasif güvenlik donanımları sunarak öne çıkıyor. Türkiye'de showroomlarda satışa sunulmaya başlanan Kamiq ve Scala, Elite, Premium ve Monte Carlo olmak üzere üç donanım seçeneğiyle tercih edilebiliyor. Başlangıç versiyonundan itibaren zengin standart donanımlarıyla öne çıkan Kamiq ve Scala, her zaman olduğu gibi sınıfının en iddialı seçenekleri olacak.

Scala ve Kamiq modellerinde başlangıç seviyesi olan Elite donanımında 8' Dijital Gösterge Paneli ve 8.25' Multimedya Ekranı, Yaya Algılama Özellikli Ön Bölge Frenleme Asistanı, Şerit Takip Sistemi, Trafik İşareti Algılama Sistemi, Manevra Frenleme Fonksiyonu, Hız Sabitleyici, Bi-LED ön far grubu, 3D Dinamik Sinyal Özellikli TOP LED Arka Aydınlatma Grubu, Kablosuz Smartlink, 4 adet USB-C Girişi ve 16' Alüminyum Alaşımlı Jantlar gibi birçok özellik standart olarak sunuluyor.

Yeni Nissan Qashqai ön satışta Yeni Nissan Qashqai ön satışta

Skoda, Scala ve Kamiq modellerinde dinamik sürüşle birlikte verimli motorlar sunuyor. Her iki modelde de yüksek verimliliğe sahip iki modern TSI ünitesi yer alıyor. Üç silindirli, gücü 110 PS'ten 115 PS'e yükseltilmiş 1.0 TSI motor ve dört silindirli 150 PS'lik 1.5 TSI motor tercih edilebiliyor. ACT silindir kapama teknolojisine sahip olan motor, güç gerekmediğinde iki orta silindiri kapatarak yakıt tüketimini azaltıyor.

Teknoloji ve konfor odaklı kabin

Skoda, yenilenen Scala ve Kamiq modellerinde yenilikçi yaklaşımını devam ettiriyor.

Scala ve Kamiq modellerinde 8' Dijital Gösterge Paneli ve 8.25' Multimedya ekranı sunulurken, donanım seviyesine bağlı olarak 10.25' Dijital Gösterge Paneli tercih edilebiliyor. Bunun yanı sıra, standart olarak sunulan Kablosuz Smartlink; Premium donanım seviyesinden itibaren standart olarak sunulan Kablosuz Şarj Ünitesi ve 5 adet USB-C girişi özellikleriyle, sürücülerin ve yolcuların zahmetsiz ve kesintisizce multimedya üzerinden telefonlarına erişimi sağlanıyor.

Lansmana özel fiyatlar

B-SUV modeli Kamiq 1 milyon 509 bin 900 TL'den ve C-Hatchback modeli Scala 1 milyon 409 bin 900 TL'den başlayan fiyatlarla satışa sunulurken showroomlarda da lansmana özel fırsatlar müşterileri bekliyor. 150 HP güç üreten 1.5 litrelik motorla sunulan Monte Carlo versiyonu, Kamiq modelinde 1 milyon 969 bin 900 TL ve Scala modelinde 1 milyon 799 bin 900 TL'den tercih edilebiliyor.

Editör: Haber Merkezi