Emre ERTÜRK

Hyundai, geleceğe yönelik elektrifikasyon stratejisi kapsamında, yepyeni bir B-SUV modeli daha Türkiye'de satışa sunuyor. Yeni KONA Elektrik, en son teknolojik donanımlar, konfor ve rahatlık özellikleriyle son derece iddialı. İkinci nesil Hyundai KONA, benzinli ve hibrit olmak üzere en geniş güç aktarma organları yelpazesiyle geçtiğimiz yıl satışa sunulmuş ve kısa sürede B-SUV segmentinde tasarım ve konfor açısından farkındalık yaratmıştı. Hyundai, B-SUV'da şimdi de kullanıcılar için tamamen elektrikli yeni KONA modelini 1 milyon 499 bin TL'ye satışa sunuyor.

'EV model atağımız devam edecek'

Hyundai Assan Genel Müdürü Murat Berkel, fiyat ve donanımlarıyla dikkat çeken EV model ataklarını sürdürdüklerini belirterek, 'Yeni KONA Elektrik, dikkat çekici tarzı ve üstün donanım özellikleriyle, B-SUV segmentinde daha da iddialı bir konuma gelecek. Bu yıl satışa sunduğumuz ve IONIQ 6'dan sonra çok cazip fiyatlı ikinci tamamen elektrikli model olan yeni KONA Elektrik, Hyundai'nin Türkiye'deki EV pazar payına ve satışlarına önemli ölçüde artırmasını sağlayacak' dedi.

Yüzde 10 ÖTV bareminde

Yeni KONA Elektrik'in Türkiye'ye özel Advance donanım versiyonu, yüzde 10 ÖTV bareminde bulunan en avantajlı fiyatlardan biri olarak markanın elektrikli ürün gamındaki pazar payına da katkıda bulunacak.

Önceki nesil KONA Elektrik ile karşılaştırıldığında yeni model, artırılmış boyutlarıyla da dikkat çekiyor. İlk nesil KONA Elektrik'ten 150 mm daha uzun. Aracın dingil mesafesi ise 60 mm, genişliği ise 25 mm artırıldı. Bagaj hacmi de yüzde 30 büyüyerek 466 litre oldu. Esnek ve modüler bir iç mekana sahip yeni KONA Elektrik, daha fazla yolcu konforu ve rahat yükleme için geniş ve açık bir yerleşim planı sunuyor. Bir çok Hyundai modelinde de kullanılan entegre çift 12,3 inçlik panoramik ekran, yeni modelde de yerini aldı.

377 km menzilli tek pil seçeneği

Tamamen elektrikli model, Türkiye'de şimdilik tek pil seçeneğiyle satışa sunuluyor. Advance donanım seviyesiyle beraber gelen 48,4 kWh'lik versiyon, 156 PS (115 kW) güç sağlarken maksimum olarak da 377 kilometrelik bir sürüş menzili (WLTP) sunuyor. Yeni KONA Elektrik, B-SUV'ların çoğunda bulunmayan ileri seviyedeki Hyundai Smart Sense ADAS özellikleriyle donatılarak yolda en yüksek düzeyde güvenlik ve rahatlık sağlıyor.

Editör: Haber Merkezi