Yavuz ERTÜRK

Renault, iddialı görünüme ve sadık bir hayran kitlesine sahip SUV modeli Renault Duster ile Türkiye'deki ürün gamını genişletiyor. 'Uluslararası Oyun Planı 2027' kapsamında OYAK ve Renault 400 milyon avronun üzerinde yatırım yaparak, Oyak Renault Fabrikaları'nda Duster'ın yanı sıra üç yeni Renault SUV modelini de 2027 yılına kadar üretime alacak ve fabrikayı küresel bir ihracat üssü haline getirecek.

Renault DNA'sına sahip saf SUV kimliği

Renault Duster'da 140 hp güç üreten ultra verimli Renault E-Tech full hybrid teknolojisi de dahil olmak üzere farklı motor ve şanzıman kombinasyonları arasından seçim yapılabilecek. Renault Duster, Renault'nun 2027 yılına kadar Türkiye satışlarının üçte birini elektrikli ve elektrik destekli modellerle oluşturma hedefine aktif bir katkı sağlayacak.

Renault Duster; sert, güçlü ve estetik görünümüyle dikkat çekiyor. Tamponu ve gövde altını koruyan ön - arka koruma eklentileriyle, dış görünümünü zenginleştiren tavan barları gibi donanımlarla bir SUV araçtan beklenen tüm özelliklere sahip. Otomobilin iç tasarımındaki yüksek orta konsol, çağdaş tasarımı ile üst sınıf bir modele yakışır şekilde güvenlik ve saklama alanını birleştiriyor. Yeni Renault Duster ikinci çeyrekte Türkiye'de tanıtılacak.

MAİS A.Ş. Genel Müdürü Dr. Berk Çağdaş, 'Türkiye'de üretilecek olan Renault Duster, aslında içimizden biri. Türkiye'de kullanıcıların yıllardır büyük bir beğeniyle kullandığı ve alıştığı Duster deneyimini yeni bir boyuta taşıyor. Yerel bir model olacak yeni Renault Duster, çağımızın ve Türkiye pazarının ihtiyaçlarını karşılayan çok güçlü ve etkileyici bir model. Yeni Renault Duster ile pekiştirdiğimiz SUV modellere odaklanma hedefimiz, Renault markasının başarısına ivme katacak, Türkiye pazarındaki konumumuzu güçlendirecek' dedi.

Editör: Haber Merkezi