"52. İstanbul Müzik Festivali" Khatia Buniatishvili konseri ile sona erdi "52. İstanbul Müzik Festivali" Khatia Buniatishvili konseri ile sona erdi

Lüleburgaz, 21 Mart Perşembe akşamı sanatın ve duyguların buluşma noktası olacak. Lüleburgaz Belediyesi ve Onuncu Köyün Kalemleri topluluğunun iş birliğiyle düzenlenen 21 Mart Dünya Şiir Günü etkinliği, saat 20.30'da LYSA'da gerçekleşecek. Konuk şairler Orhan Akkaya, Turgay Kantürk, Kadir Aydemir ve Altay Öktem'in katılımıyla renklenecek gece, Ferhat Uludere'nin moderatörlüğünde ve Emel Başer'in sunumuyla gerçekleşecek. Şiir programında ise Onuncu Köyün Kalemleri Grubu'ndan birbirinden değerli isimler yer alacak. Şiirlerini okuyacak şairler Alaeddin İkican, Ayşe Özkılıç, Emine Gürtoprak Özdilek, Gürsel İleri, Hayri Varol, Kadir Hortum, İbrahim Koser, İnci Yılmaz Şimşek, Nazmi Metin, Nurcan Balıbey, Nurettin Korkmaz, Recai Küllü, Sibel Çelikel, ve Yılmaz Taşdelen aylardır hazırlandıkları program için heyecanlı olduklarını dile getirdiler.

21 Mart Dünya Şiir Günü'nün amacı, farkındalık yaratmak ve ulusal, evrensel, bölgesel şiir hareketlerine taze bir enerji katmaktır. Bu yılki etkinlik ise Lüleburgaz'da coşkulu bir atmosferle kutlanacak. Onuncu Köyün Kalemleri grubu üyeleri, etkinliğe hazırlanırken 'Şiir, insanların tutkuyla bağlandıkları şeylere karşı kelimelere dökülen insani duygulardır.' diyerek duyguları şiirleştirmenin önemini vurguladılar. Geleceğe miras bırakılacak bu keyifli ve coşkulu geceye Lüleburgaz halkı ve çevre ilçe ve köylerden edebiyat severler davetlidir. Program sonunda şairler okurları için kitaplarını imzalayacaklardır.

Editör: Haber Merkezi