Adnan AVUKA - Mardin

31 Martta gerçekleşecek yerel seçimlere yönelik siyasi hareketliliğin devam ettiği şu gündlerde AK Parti Mardin teşkilatı ziyaretlerini sıkılaştırıyor. Bu kapsamda Toparlı Ailesi'nin düzenlediği Seçmen Buluşmasına; İçişleri Eski Bakanı Muammer Güle, AK Parti Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Abdullah Erin, İl Başkanı Vahap Alma, İlçe Başkanı Yavuz Çaltekin ve Artuklu İlçe Belediye Başkanı Mehmet Tatlıdede katıldı.

İçişleri Eski Bakanı Muammer Güler yaptığı konuşmada, 'Artık Meclis Üyesi ve Başkan Adayı Polemiği Geride Kalmıştır. Bunun tartışması en üst düzeyde yapılmıştır. AK Parti dışına verilecek her oy, DEM'e verilmiş demektir.' dedi.

Güler 'Bize karşı olanların mücadelesine diyeceğimiz bir şey yok. Sözümüz AK Parti'nin saflarında değer bulup, AK Parti'ye ve Erdoğan'a kaybettirme çabasına girenleredir. Bunlara hoşgörü ile bakmak, Mardin'in geleceğini tehlikeye atmaktır.' dedi.

İçişleri Eski Bakanı Muammer Güler

Seçimim iki parti arasında geliştiğine dikkat çeken Güler, seçimin ötesinde bir mücadelenin zeminin oluşturma gayretlerine tanık olduklarını söyledi. AK Parti saflarında değer bulanların, en üst düzeyde tartışılan ve kabul gören adaylara karşı, başka saflara geçenlerin Mardin'in menfaatlerini düşünmediklerini dile getirdi. Güler 'Meclis üyesi, başkan adayı polemiği geride kalmıştır. Ben adayları Recep Tayyip Erdoğan'ın oluşumu ve iradesinin sonucu olarak görmemiz gerektiğini düşünüyor, bu konuda itirazlara karşı hiçbir mazeretin kabul görmeyeceğinin altını çiziyorum' şeklinde konuştu.

Mardin'de başkalarının iradesi ile şehrin yönetilmesine izin vermeyeceklerini hatırlatan Güler, Mardin'de güzel bir rüzgar yakalandığını, Mardin ve ilçelerinde gelişen turizm hareketlerinin gelişimine ve ekonomik kalkınmaya zarar verecek oluşumlara ve toplumsal bölünmelere izin verilmemesi gerektiği sözlerine ekledi

Buluşmada Artuklu İlçe Başkanı Yavuz Çaltekin ve Artuklu Belediye Başkan Adayı Mehmet Tatlıdede birer selamlama konuşması yaptı.

Artuklu Belediye Başkan Adayı Mehmet Tatlıdede

Ardından söz alan Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Vali Abdullah Erin, zorlu bir seçim sürecine girdiklerini hatırlatarak, her gittikleri yerde coşku ve sevgi ile karşılandıklarını bu durumun heyecanlarını arttırdığını söyledi.

Erin yaptığı konuşmada değindiği bazı önemli başlıklar ise şöyle;

Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Abdullah Erin

'Hakkaniyet ile yöneteceğiz'

Yeni bir devir, yeni bir dönem başlatacaklarını ifade eden Başkan Adayı Erin, 'Mardin için özel ve önem arz eden bir seçim. 35 yıl süre ile kaymakamlık, mülki idare amirliği, vali yardımcılığı, genel sekreterlik ve valilik görevlerim süresince edindiğim deneyimlerimi ve gözlemlediğim güzel hizmetleri, içinizden biri olarak sizlere ve şehrimize hizmete dönüştürmek istiyorum. Şimdiye kadar denediklerini denediniz, sizden 5 yıl gönül verdiğim memleketime ve siz değerli hemşerilerime hizmet izni vermenizi istiyorum. Mardin'in hak ettiği hizmetlere kısa sürede ulaşacağını sizlerde göreceksiniz. Temiz ellere, temiz insanlara ihtiyacımız var' dedi.

Gerçekleştirdikleri ziyaret ve gezilerde vatandaşın sıcak ilgisi ile karşılaştıklarını belirten Başkan Adayı Erin, 'Daha önceki seçimlerde aldıkları oy oranın hakettikleri bir oran olmadığını belirterek, 'Burada ya biz kendimizi anlatamadık, ya da vatandaşımızla kucaklaşmada buluşmada sorunumuz var dedi. Bu Seçimlerde söz konusu dengenin değişeceğini hep birlikte göreceğiz' dedi.

Mardin'e zarar verenler toplum tarafından cezalandırılacak

İYİ Parti Başkanlık Divanı toplandı İYİ Parti Başkanlık Divanı toplandı

Büyükşehir, Artuklu ve Midyat ilçelerinde seçimi kazanmanın şüphe götürmediğinin altını çizen Erin, iç çekişmelerin ve yıllarca parti nimetlerinden faydalananların farklı hesapların peşine düşmelerinin Mardin'e yarar sağlamayacağının altını çizdi. Erin 'Bütün işlerini, kariyerlerini Ak Parti saflarında bulanların, başka hesaplar peşinde olmalarını toplum kabul etmeyecek ve toplum geren cezayı sandıkta verecektir. Bu oluşumlara verilecek her oy DEM'in yararına olacak' şeklinde konuştu.

Doğalgaz ve Yol sözü

Teker Mahalle sakinlerinin doğal gaz ve yol taleplerinin karşılanacağı sözünü veren Erin, 'Doğal Gaz boruları mahalleye kadar geldi. Çalışmalar esnasında hasar gören yeni yol üzerinde çalışımlar başlatıldı. Doğal gazdan tüm mahallelerin yararlanması ve yeni yolun beton asfalt yapılacağı müjdesini şimdiden veriyorum' şeklinde sözlerini sürdürdü.

Editör: Haber Merkezi