Mehmet Emin AVCI

Satışlarını 2 kattan fazla artıran Citroen Türkiye, 2023 yılında elektrikli modelleri e-C4 ve e-C4 X ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Geçen yılı, 2 bin adede yakın elektrikli modelin satışıyla tamamlayan Citroen Türkiye, Citroen dünyası içerisinde Fransa ve Almanya'nın ardından en fazla elektrikli modelin satıldığı 3'üncü ülke oldu.

Citroen Türkiye Genel Müdürü Selen Alkım, 2023 yılında toplam C4 satışlarının yüzde 15'inin e-C4 olduğunu belirterek, 'Toplam C4 X satışlarımızın da yüzde 10'u e-C4 X oldu. Kısa sürede elde ettiğimiz bu başarılı sonuçlar bizi Citroen dünyasında Avrupa'da bir başka 3'üncülüğe taşıdı.' ifadelerini kullandı.

Alkım, kısa sürede elde ettikleri bu başarılı sonuçların kendilerini Avrupa'da en çok elektrikli model satılan Citroen pazarlarında 3'üncülüğe taşıdığını vurgulayarak, 'Geçtiğimiz yıl e-C4 X ise Avrupa'da en fazla Türkiye'de satıldı ve bizi lider konuma yükseltti' dedi.

Yeni modeller geliyor

2024'ün Citroen Türkiye için elektrikli araçta çok önemli bir yıl olacağını belirten Alkım, şunları kaydetti: '2024 için hedef büyüttük. Yıl içinde satışa sunacağımız yeni e-C3 ile elektrikli ürün gamımızı genişletmiş olacağız. Mevcut araçlarımıza e-C3'ün eklenmesiyle 2024 yılında elektrikli araçların binek modellerimizdeki satış payının yüzde 25'e ulaşmasını hedefliyoruz. Yeni e-C3'ün de, C3 satışlarının yüzde 50'sini oluşturacak. Ayrıca hali hazırda 2024 yılında satışa sunduğumuz C5 Aircross'un hibrit modeliyle birlikte de marka olarak elektrikli araç atağımızı destekliyoruz.'

Günlük kullanımda ideal çözüm

e-C4'ün kullanım kolaylığı çoğu kullanıcının günlük kullanımını, sessiz, sarsıntısız, dinamik ve CO2 içermeyen bir sürüşle karşılıyor. Model, günlük kullanım için ideal çözümü sunuyor. 350 km menzile sahip Citroen e-C4, Shine Bold donanımı ile Türkiye'de 1 milyon 501 bin liradan başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. Citroen elektrikli e-C4 X modeli 136 HP güç ve 260 Nm tork değerleri sunuyor. 360 km menzile sahip Citroen e-C4 X, Shine Bold donanımı ile 1 milyon 543 bin liradan başlayan fiyatlara sahip.

Editör: Haber Merkezi