Yavuz ERTÜRK

Jeep, ürün gamını genişletiyor Jeep, ürün gamını genişletiyor

Alfa Romeo, yeni modeli MILANO'nun dünya prömiyerini gerçekleştirdi. İtalya'nın Milano şehrindeki 'Milano Otomobil Kulübü'nde' (Automobile Club Milano) tanıtılan MILANO, markanın 1910'da kurulduğu şehirle olan bağlantısının altını çizerek, yenilik ve gelenek arasında mükemmel dengesiyle dikkat çekti. Segmentinde kendine özgü tarzıyla öne çıkan MILANO, geniş kitlelere farklı ve çekici bir otomobile ulaşma fırsatı sunuyor. Yeni tasarım diliyle yeni nesil kullanıcıları da markaya çekmeyi hedefleyen MILANO, sportif sürüş özelliklerini günlük kullanımdaki pratiklikle birleştiriyor. MILANO, Türkiye'de mayıs ayında markanın online satış kanalı, online.alfaromeo.com.tr/ üzerinden ön satışa açılacak. Teslimatlar ise eylül ayından itibaren gerçekleştirilecek.

Sürükleyici sürüş deneyimi sunan kabin

Alfa Romeo MILANO'nun kabini de dış tasarımdaki sportif tarzla bütünleşiyor. Araçta etkileyici bir sürüş deneyimi sağlamak adına sürücü odaklı bir kokpit tasarlandı. MILANO'nun kabininde her ayrıntıya gösterilen özen, yüksek kaliteye sahip materyallerin kullanımı, tüm kontrollerin sürücünün erişebileceği şekilde konumlandırılması ve tüm sürüş tarzlarına mükemmel uyum sağlayan kompakt direksiyon tasarımı dikkatleri üzerine topluyor.

Araçla ilgili verilerin ve sürüş teknolojileri ayarlarının takip edildiği tamamen dijital 10.25 inç TFT ekran, benzersiz sürüş deneyimine katkı sağlıyor. Gösterge panelinde ise sürücüye doğru açı verilmiş 10.25 inç'lik dokunmatik ekran yer alıyor. Elektrikli açılabilen bagaj kapağıyla kolay ulaşılabilen bagajın hacmi 400 litre.

Geniş ürün gamı

Sportifliğin yeni bir türü olarak tanımlanan elektrikli versiyon MILANO ELETTRICA, yüksek gücü, torku ve elektrikli motorun sunduklarıyla eksiksiz bir sportif sürüş keyfi sağlayacak. 156 veya 240 HP olmak üzere iki farklı güce sahip versiyonu bulunan elektrikli MILANO, her Alfa Romeo'da olduğu gibi kusursuz performansa sahip olacak. WLTP ölçümlerine göre ortalama 410 kilometre ve şehir içerisinde 590 kilometre menzil sunacak. MILANO'nun bu IBRIDA versiyonu önden çekişli veya premium segmentten bir ilk olacak şekilde önümüzdeki dönemde Q4 dört tekerlekten çekişli olarak tercih edilebilecek. MILANO IBRIDA 136 beygir gücünde 48-V Hibrit VGT (Değişken Geometrili Turbo) mimarisine sahip.

Editör: Haber Merkezi