YAZARLAR

Tüm Yazıları Deniz Türker

Sevgi ve saygı içinde "Hoşgörü, birlik ve beraberlik"

11.08.2019 11:08

 

 

Bugün Kurban Bayramı'nın ilk günü. Bayramlar; sevgi, saygı, kardeşlik bağlarımızı ve manevi değerlerimizi kuvvetlendiren, dayanışma, hoşgörü ve yardımlaşmanın en üst seviyede yaşandığı eğlenmenin öncelikli olduğu özel günlerdir.

 

Kurban bayramlarında Müslümanlar farklı yörelerde olsalar bile toplumsal dayanışma ve yardımlaşmayı özverili olarak evrensel düzeyde yaşarlar. Kurban bayramında birlik ve beraberliklerini küresel dünyada özümseyen Müslümanlar, olanakları ölçüsünde bir araya gelip ibadet ederler ve ruhsal doyuma ulaşırlar.

 

Günümüzde Müslümanlar; birbirleriyle savaşarak, yabancı unsurların güdümünde birbirini öldürerek ya da Müslümanların hunharca öldürülmelerine seyirci kalarak bayramın evrensel duyguları ve ruh güzelliğini yaşamaktan uzaklaşmaktadırlar.

Milli birlik ve dayanışma duygularımızın coşkusunun ve sevincinin artarak devam etmesi dileklerimle, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önder Atatürk ve silah arkadaşlarını; vatanımız için canlarını ortaya koyan şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyor, gazilerimize sevgi ve saygıyla şükranlarımızı sunuyorum.

Birbiriyle "Savaşan Müslüman" anlayışını tüm Müslümanların terk etmesini Allahtan diliyorum.. Müslümanlar, birbiriyle savaşan anlayıştan uzaklaşarak birlik ve beraberliğin pekiştiği, kırgınlıkların ortadan kalktığı, yüzlerinde hoşgörünün, sevgi ve saygının arttığı bu özel günlere ulaşarak mutlu olmanın yolunu aramalıdırlar.

 

Milletimizin ve tüm Müslümanların Kurban Bayramı’nı kutluyorum. Huzur ve güven içinde Ulusça nice bayramları kutlayarak birlik ve beraberlik içinde olmayı diliyorum.

Haberler

Ekonomi

Ticari yat faaliyetleri 1 Haziran'da başlayacak

Spor

Süper Lig'de 5 haftalık program açıklandı

Gündem

Cuma namazı için camilerde hazırlıklar tamamlandı

Politika

Eski Devlet Bakanı Masum Türker'den Önemli Açıklamalar

Turizm

İstanbul Havalimanı terminali dünyanın en büyük 'LEED Altın' sertifikalı binası seçildi

Ekonomi

Pandemi İstanbul şirketlerini durdurmadı

Gündem

Meteorolojiden yağış uyarısı

Gündem

Mehmetçik İkiyaka Dağları'nda teröristlere nefes aldırmıyor

Ekonomi

Uzak Doğu pazarlarında yeni kapılar birbiri ardına açılıyor

Gündem

Türkiye'de Kovid-19'dan iyileşen hasta sayısı 118 bin 694'e ulaştı

Gündem

Sağlık çalışanları aileleri ile sanal ortamda bayramlaştı

Otomotiv

Geleceğin SUV'si Yeni Ford Kuga Türkiye'de