YAZARLAR

Tüm Yazıları Deniz Türker

Sevgi ve saygı içinde "Hoşgörü, birlik ve beraberlik"

11.08.2019 11:08

 

 

Bugün Kurban Bayramı'nın ilk günü. Bayramlar; sevgi, saygı, kardeşlik bağlarımızı ve manevi değerlerimizi kuvvetlendiren, dayanışma, hoşgörü ve yardımlaşmanın en üst seviyede yaşandığı eğlenmenin öncelikli olduğu özel günlerdir.

 

Kurban bayramlarında Müslümanlar farklı yörelerde olsalar bile toplumsal dayanışma ve yardımlaşmayı özverili olarak evrensel düzeyde yaşarlar. Kurban bayramında birlik ve beraberliklerini küresel dünyada özümseyen Müslümanlar, olanakları ölçüsünde bir araya gelip ibadet ederler ve ruhsal doyuma ulaşırlar.

 

Günümüzde Müslümanlar; birbirleriyle savaşarak, yabancı unsurların güdümünde birbirini öldürerek ya da Müslümanların hunharca öldürülmelerine seyirci kalarak bayramın evrensel duyguları ve ruh güzelliğini yaşamaktan uzaklaşmaktadırlar.

Milli birlik ve dayanışma duygularımızın coşkusunun ve sevincinin artarak devam etmesi dileklerimle, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önder Atatürk ve silah arkadaşlarını; vatanımız için canlarını ortaya koyan şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyor, gazilerimize sevgi ve saygıyla şükranlarımızı sunuyorum.

Birbiriyle "Savaşan Müslüman" anlayışını tüm Müslümanların terk etmesini Allahtan diliyorum.. Müslümanlar, birbiriyle savaşan anlayıştan uzaklaşarak birlik ve beraberliğin pekiştiği, kırgınlıkların ortadan kalktığı, yüzlerinde hoşgörünün, sevgi ve saygının arttığı bu özel günlere ulaşarak mutlu olmanın yolunu aramalıdırlar.

 

Milletimizin ve tüm Müslümanların Kurban Bayramı’nı kutluyorum. Huzur ve güven içinde Ulusça nice bayramları kutlayarak birlik ve beraberlik içinde olmayı diliyorum.

Haberler

Gündem

YSK Başkanı Güven: Seçim güvenliği açısından dünyanın en iyilerinden birisiyiz

Ekonomi

Emeklilerin yeni banka promosyon miktarı şubatta belirlenecek

Ekonomi

Birikmiş ihtiyat akçesinin tamamının kara katılarak dağıtılması kabul edildi

Otomotiv

Groupe PSA Türkiye'den sektöre pozitif enerji

Gündem

''Girişimlerimizin esas meyvesini Berlin Zirvesi'nin toplanabilmiş olmasıyla alacağız''

Ekonomi

İhracat desteklerinde 2019 'altın yıl' oldu

Gündem

Sahil Güvenlik ekipleri Ege Denizi'nde 7/24 denetimde

Ekonomi

Tarım ve gıda sektörüne 'kayıt dışı' takibi

Gündem

Rahşan Ecevit Devlet Mezarlığı'na defnedilecek

Gündem

Yarıyıl tatilindeki trafik tedbirleri artırıldı

Gündem

Kanal İstanbul ÇED Raporu onaylandı

Gündem

Şehitlerimizi uğurluyoruz