Otomotiv

Otomotiv Haberleri

Citroen段n yeni amiral gemisi: C5 X

19.04.2021 01:38
Citroen段n yeni amiral gemisi: C5 X

 

Mehmet Utku BAYRAK

CITROEN, markann otomobillerinin geleneine yenilikçi bir yaklam getiren ve sedan ile station wagon gövde tiplerini harmanlayan özgün gövde orantlaryla büyük hacimli otomobil dünyasna yeni bir soluk kazandran yeni amiral gemisi C5 X'i tantt.

C5 X, bir sedann zarafeti, bir station wagonun dinamizmi ve bir SUV'un yükseltilmi duruunu tek bir gövdede bir araya getiriyor. Yeni C5 X, Citroen Advanced Comfort program kapsamnda sunulan yeni Citroen Advanced Comfort aktif süspansiyon ve Advanced Comfort koltuklar sayesinde sürücü ve beraberinde yolculara Lounge seviyesinde "konforlu bir yaama alan" sunuyor.

C5 X, genileyen yükseltilmi gösterge ekran, yar otonom sürüü salayan sürü destek sistemleri ve doal ses tanma özelliine sahip yeni 12 inçlik HD dokunmatik ekranl iletiim arayüzüyle araçtaki yaam kolaylatran gelimi ve modern teknolojilerle donatlyor. Hem benzinli hem de arj edilebilir hibrit versiyonlar bulunan yeni model, modernlik, statü ve inovasyon ifade ediyor ve tüm bu özelliklerle hem büyük hacimli otomobil hem de SUV segmenti müterilerinin yüksek beklentilerini karlamay amaçlyor.

Günlük elektrikli sürü ile e-Comfort özelliini birletiren arj edilebilir hibrit versiyon huzurlu bir ulam deneyimi yaatyor. Radarlar, kameralar ve sensörlerle donatlan C5 X, en güncel sürü destek sistemlerini kullanma sunuyor. C5 X, bu yln ikinci yarsndan itibaren Avrupa'da yollara çkacak.