Maliye & Muhasebe

Maliye & Muhasebe Haberleri

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı mesajı

Haber Merkezi 19.05.2020 00:37

 

TÜRMOB Genel Başkanı Emre Kartaloğlu, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Kartaloğlu mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da ülkemizi işgalden kurtarmak ve tam bağımsız, özgür bir ülke kurmak amacıyla Samsun'a çıkışı, milletimizin kaderini değiştiren, yolumuzu aydınlatan tarihi bir başlangıçtır. Atatürk'ün 101 yıl önce attığı bu adım, ulusun egemenliğine dayanan, tam bağımsız bir devlet kurma kararının yaşama geçirilmesinin başlangıcı olmuştur.

Kurduğu Türkiye Cumhuriyeti'nin gelişerek yükselmesinin ancak Türk gençliğinin çalışkanlığı ve azmiyle başarılabileceğine inanan Atatürk, Cumhuriyetimizin ve inkılaplarının muhafazası ve savunulması görevini, birçok sözünde vurguladığı gibi en çok güvendiği Türk gençliğine emanet etmiştir. Unutmamalıyız ki yarınlarımız olan gençlerine güvenen, gençlerini en iyi şekilde yetiştiren milletler, gelecekte var olabilecektir. Onun içindir ki geleceğimizin güvencesi gençlerimizin yarınlara en iyi şekilde hazırlanmasına imkan sağlamak, onlara barış, huzur ve mutluluk içerisinde yaşayacakları gelişmiş bir ülke bırakmak en büyük arzumuzdur.
 

Koronavirüs salgınıyla mücadeleettiğimiz bu zor günlere denk gelen 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramının 101. yıl dönümünü kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Kurtuluş Savaşımızın bütün kahramanlarını rahmet ve şükranla anıyorum."

1.sayfa

1.sayfa

Maliye & Muhasebe

İşte miras konusuna ilişkin bilinmeyenler!

Ekonomi

Koç Üniversitesi Hastanesi, çamaşır yıkama hizmeti alacak

Sigorta

Katılım Sağlık büyüyor

Gündem

Bingöl'den kalkan askeri helikopter kaza kırıma uğradı: 10 şehit