Kobi

Kobi Haberleri

Pandemi sonrası dijitalleşme KOBİ’leri E-ticarete yöneltti

07.08.2020 09:14
Pandemi sonrası dijitalleşme KOBİ’leri E-ticarete yöneltti

Related Digital’in CEO’su Sedat Kılıç, dijital değişimin ardından KOBİ’lerin gelirlerini arttırabilmelerine olanak sağlayan “Euromsg Express” isimli ürünlerinin yoğun bir ilgiyle karşılaştığını açıkladı.

 

Mehmet Utku BAYRAK

Pandeminin ardından yaşanan dijitalleşme trendiyle birlikte e-ticarette yaşanan yükseliş, KOBİ’lerin bu alandaki çalışmalarını hızlandırdı. Dijital pazarlama kanallarından faydalanmayı amaçlayan çok sayıda KOBİ; sektördeki çalışmalarında kendilerine yol gösterecek ve gelirlerini artıracak ürünlere yöneldi. Bu kapsamda, Türkiye’nin ilk dijital pazarlama teknoloji ve servis sağlayıcılarından Doğuş Grubu çatısı altındaki Related Digital’in KOBİ’ler için özel olarak geliştirdiği dijital pazarlama kanalı Euromsg Express işletmelerin en çok tercih ettiği ürünler arasında yer aldı.

Dijital pazarlama harcamaları azalıyor, gelir artıyor

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Related Digital CEO’su Sedat Kılıç, KOBİ’lerin, start-upların, sosyal sorumluluk kuruluşlarının ve bireysel girişimcilerin faaliyetlerini daha da geliştirmek adına hızlı, düşük maliyetli ve verimli sonuç alacakları kanallar tercih ettiklerini anımsattı. Euromsg Express’in de sözleşme ve taahhüt süreçlerine girmeden, e-mail pazarlamanın temel özelliklerini karşılayacak şekilde tasarlandığını anlatan Kılıç, “Euromsg Express, self-servis kullanılan bir dijital e-posta pazarlama kanalı. Ara yüzü ve özellikleri kullanıcıların uygulamadaki yönlendirmelere hızlıca adapte olmasını sağlıyor, ayrıca, veri güvenliğini ön planda tutarak çalışıyor” dedi. Ürünlerinin KOBİ’lerin dijital pazarlama harcamalarını azaltırken gelirlerini arttırabilmelerine olanak sağladığının altını çizen Sedat Kılıç, e-posta pazarlama yönteminin diğer pazarlama kanallarına kıyasla ek istihdam gerektirdiğini, Euromsg Express’in ise bu ek istihdama gerek kalmadan KOBİ’lerin kolayca kullanabileceği şekilde tasarlandığını ve şirketlere 12 dakika gibi kısa bir sürede seçtiği kampanyaları başlatma imkânı sağladığını aktardı.

 

Euromsg Express’i geçen yıl şirketlerin kullanımına sunduklarını belirten Kılıç, “Evlerde olduğumuz pandemi döneminde onlineda geçirdiğimiz zaman arttı, alışveriş, eğlence, iletişim alışkanlıklarımız değişti. Fiziksel ofisleri, mağazaları kapalı olan firmalar da müşterileriyle alternatif, uygun fiyatlı ve hızlı adapte olabilecekleri bir iletişim kanalı arayışına girdi. Ürünümüz de bu noktada büyük ilgi gördü” dedi.

 

‘Hem Türkiye’nin hem yurtdışının en iyi ürünü olacak’

Aralarında gıda, güvenlik, yazılım, e-ticaret, sağlık, eğlence, eğitim gibi çok sayıda farklı alanın bulunduğu sektörlerde faaliyet gösteren KOBİ’lerin ürünlerini tercih ettiğini anlatan Kılıç, müşterileri arasında bireysel kullanıcıların da yer aldığını vurguladı. Müşterilerine 14.9 TL’den başlayan aylık paketler, 6 aylık ve yıllık paket seçenekleri sunduklarını aktaran Kılıç, “Ürünümüzün; fiyat performans açısından hem Türkiye’nin hem yurtdışının en iyi ürünü olmasını hedefliyoruz. Pandemi süreci ile birlikte daha önce müşterileriyle, iş ortaklarıyla iletişim kurma ihtiyacı duymayan işletmelerin alışkanlıkları değişti. Bu değişim pandemi sonrasında da devam edecek ve markaların dijital kanallara yaptığı yatırımlar artacak. Bu kapsamda, Euromsg Express’e yönelik ilginin daha da artacağı kanaatindeyiz. Ayrıca döviz kurlarındaki dalgalanmalar TL ile satış yapan firmaları ön plana çıkardı, yurtdışında da sağlanan ciddi fiyat avantajı sayesinde talebin artacağı kanaatindeyiz” açıklamasını yaptı.

 

Türkçe hizmet veriyor

SEKTÖRDE benzer ürünler bulunduğunu ancak büyük bölümünün yabancı şirketler tarafından tasarlandığını anlatan Kılıç, “Bizi ayıran en önemli özelliklerimizden biri de yerli bir firma olarak Türkçe hizmet verebiliyor olmamız” diye konuştu.

1.sayfa

1.sayfa

Gündem

Sanayi tesisleri 'kirletici salım' miktarlarını yıllık raporlayacak

Ekonomi

İş Bankası'ndan girişimcilere özel şube

Ekonomi

Deri sektöründe 2022 ihracat hedefi 2 milyar dolar

Gündem

Türkiye Barolar Birliği 36. Olağan Genel Kurulu başladı