Gündem

Gündem Haberleri

“Kız Kardeşim” Sosyal Sorumluluk Projesi Doğa Ailesine açılıyor

Emre ERTÜRK 28.05.2020 11:09
“Kız Kardeşim” Sosyal Sorumluluk Projesi Doğa Ailesine açılıyor

İTÜ ETA Vakfı bünyesinde yer alan Doğa Koleji; İstanbul Teknik Üniversitesi, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Habitat Derneği ve Coca-Cola Türkiye iş birliği ile yürütülen “Kız Kardeşim” sosyal sorumluluk projesine dahil oldu. Doğa Koleji personeli, velileri ve öğretmenlerine, kadınların ekonomik hayata aktif katılımı konusunda online olarak bilinçlendirme eğitimleri verilecek.

 

Doğa Koleji, ekonomik kalkınmada kadınların konumunu güçlendirme hedefiyle, “Kız Kardeşim” sosyal sorumluluk projesine dahil oldu. İstanbul Teknik Üniversitesi, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Habitat Derneği ve Coca-Cola Türkiyeiş birliği ile yürütülen proje kapsamında, Doğa Koleji velileri, öğretmenleri ve personeline online platform üzerinden eğitimler verilecek.

 

Katılımcılar sertifika alacak

Bireyler İçin Finansal Bilinç Eğitimi ve Dijital Dünyada Güvenlik Eğitimiolmak üzere iki farklı müfredattan oluşan eğitimler sonunda katılımcılara sertifika verilecek. 28 Mayıs-26 Haziran tarihleri arasında kampüs kontenjanlarına göre düzenlenecek olan eğitimlere katılım için ise, kampüs yöneticileriyle iletişime geçilecek.

 

Kız Kardeşim Projesi, kadınların kişisel finansal kaynaklarını doğru yönetme, girişimcilik farkındalığının artması gibi konular ile birlikte bilgi teknolojileri hizmetlerini doğru kullanmalarına destek olacak bir eğitim olanağı sunmayı amaçlıyor.

 

Binlerce kadına ulaşıldı

Kız Kardeşim Projesi kapsamında 2018-2019 yılları arasında finans, bilişim, iletişim ve girişimcilik eğitimleriyle 18 binden fazla kadına ulaşıldı. Ayrıca 2018 yılı itibariyle yola çıkan gezici eğitim tırı ile bin 700’den fazla kadına eğitim imkanı sunuldu. 2019 yılında bu eğitimlere ek olarak, kadınların gıda girişimciliği üzerine iş geliştirme süreçlerinde 11 kadına hibe desteği sağlandı. Proje, 2020 yılında da 81 ilde 10 bin kadına erişmeyi hedefliyor.

 

Projeyle ilgili detaylı bilgiye https://kizkardesim.netadresinden ulaşılabiliyor.

1.sayfa

1.sayfa

Kültür & Sanat

Adalet Ağaoğlu hayatını kaybetti

Gündem

FETÖ'nün kanlı darbe girişiminin üzerinden 4 yıl geçti

Gündem

Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi Resmi Gazete'de

Spor

Trabzonspor, Yukatel Denizlispor deplasmanında yenilmezlik serilerini bıraktı