Gündem

Gündem Haberleri

İş adamı Erdem’den anlamlı Anneler Günü mesajı

Mütia AVUKA 13.05.2019 15:37
İş adamı Erdem’den anlamlı Anneler Günü mesajı

Anneler Günü için mesaj yayımlayan iş adamı Dr. Zeynel Abidin Erdem, “Bu vatanı kutsal ve mukaddes yapan, şehitlerimizin al kanları olduğu kadar, annelerimizin gözyaşlarıdır.” dedi.

 

İş adamı Dr. Zeynel Abidin Erdem, 12 Mayıs Anneler Günü münasebetiyle yayımladığı mesajında şehit annelerine vurgu yaparak, “Onlar hepimizin annesi, başımızın tacıdır.” dedi.

 

Erdem mesajında şu ifadelere yer verdi:

 

“Merhameti, şefkati, fedakârlığıyla insanlığın yaratılmış en özel insanları şüphesiz annelerdir. Yavrusu henüz dünyaya gelmeden onun için kaygılanan, hayatı boyunca yavrularına kol kanat geren anneler, elbette ki takdirin ve sevginin en büyüğünü hak etmektedir.

 

Dünyadaki tüm medeniyetlerde çok özel bir yeri olan annelik, dinimiz İslam’da da yüceltilmiş ve ‘Cennet, annelerin ayaklarının altındadır’ ifadesiyle taltif edilmiştir.

 

Annelik denince, bir annenin en yaşayabileceği en büyük acının, gözünden bile sakındığı evladını kaybetmesi olduğunu biliyoruz. Tarif edilemez bu acıyı yaşayabileceğini hesaba katarak, kutsal değerlerimiz olan vatan ve bayrak uğruna toprağa düşen kahramanları yetiştirenler de o büyük yürekli annelerimizden başkası değildir. Bu vatanı kutsal ve mukaddes yapan, şehitlerimizin al kanları olduğu kadar, annelerimizin gözyaşlarıdır.

 

Bir anneler günü vesilesiyle, başta kahraman şehitlerimizin annelerini tebrik ediyorum. Onlar, hepimizin annesi, başımızın tacıdır. Sadece yılda bir gün değil, her zaman, her günümüzü, her anımızı emeği ödenemez olan annelerimizin günü olarak değerlendirmemiz gerektiğini ifade ediyor, en kalbi muhabbetlerimle tüm annelerimizi selamlıyor, mübarek ellerinden öpüyoruz. Vefat eden tüm anneleri rahmetle anıyorum.”

1.sayfa

1.sayfa

Kültür & Sanat

Adalet Ağaoğlu hayatını kaybetti

Gündem

FETÖ'nün kanlı darbe girişiminin üzerinden 4 yıl geçti

Gündem

Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi Resmi Gazete'de

Spor

Trabzonspor, Yukatel Denizlispor deplasmanında yenilmezlik serilerini bıraktı