YAZARLAR

Tüm Yazıları Gaye Ergök

İstanbul Valisi Yerlikaya’dan takdir edilecek girişim

10.02.2020 09:16

 

Aşırı soğuk havaların yaşandığı bugünlerde, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, sokakta kalan evsizler için takdir edilecek bir girişimde  bulundu.

Vali Yerlikaya, yaptığı koordinasyon sonucunda büyükşehir belediyesi, 39 ilçe kaymakamlığı ve belediyeleriyle işbirliği yaparak, evsiz hiçbir vatandaşın sokakta kalmaması için önemli bir kampanya başlattı.

İstanbul’daki tüm kaymakamlıklar, Vali Yerlikaya’nın talimatıyla sokakta kalan evsizlerin bildirileceği sabit telefon ve WhatsApp numaraları belirledi.

Konuyla ilgili İstanbul Valiliğinin Twitter hesabında "#MisafirEdelim" etiketiyle yapılan paylaşımda, İstanbul'un 39 ilçe kaymakamlığının iletişim bilgilerine de yer verilerek; "Hava soğuk kimse dışarıda kalmasın! Evsiz, sokakta kalan birisini görür veya haberdar olursanız, lütfen ALO 153, 155, 156, 183 ihbar hatları ve ilçe kaymakamlıklarımıza bildiriniz." denildi.

Valilikten yapılan açıklamada ise "Valiliğimiz koordinasyonunda, Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları, büyükşehir belediyesi ve ilçe belediyelerimizin iş birliğiyle hiçbir vatandaşımızın sokakta kalmaması için başlatılan bu çalışmaya, bütün İstanbulluların gereken hassasiyeti göstereceğine yürekten inanıyoruz." ifadesi kullanıldı.

Devletin uzattığı bu yardım eli, sokaktaki evsiz vatandaşlarımıza derman oldu. İstanbul Valisi Sayın Yerlikaya’nın takdir edilen bu insani davranışı, dileriz diğer özel ve devlet kuruluşlarına da örnek olur.

Haberler

Ekonomi

Ticari yat faaliyetleri 1 Haziran'da başlayacak

Spor

Süper Lig'de 5 haftalık program açıklandı

Gündem

Cuma namazı için camilerde hazırlıklar tamamlandı

Politika

Eski Devlet Bakanı Masum Türker'den Önemli Açıklamalar

Turizm

İstanbul Havalimanı terminali dünyanın en büyük 'LEED Altın' sertifikalı binası seçildi

Ekonomi

Pandemi İstanbul şirketlerini durdurmadı

Gündem

Meteorolojiden yağış uyarısı

Gündem

Mehmetçik İkiyaka Dağları'nda teröristlere nefes aldırmıyor

Ekonomi

Uzak Doğu pazarlarında yeni kapılar birbiri ardına açılıyor

Gündem

Türkiye'de Kovid-19'dan iyileşen hasta sayısı 118 bin 694'e ulaştı

Gündem

Sağlık çalışanları aileleri ile sanal ortamda bayramlaştı

Otomotiv

Geleceğin SUV'si Yeni Ford Kuga Türkiye'de