Otomotiv

Otomotiv Haberleri

Ağır ticari araç pazarı ilk çeyrekte büyüdü

Haber Merkezi 16.04.2018 09:34

Doğuş Otomotiv Scania Genel Müdürü Eksin, "İlk çeyrekte 456 adetlik satışla pazar payımızı yüzde 11.9'a çıkardık" dedi.

Ağır Ticari Araçlar Derneği'nin (TAİD) halka açık kaynaklarından elde edilen verilere göre, ağır ticari araç pazarında 2018'in ilk çeyreğinde geçtiğimiz yılın aynı döneminde göre yüzde 40'lık artışla, toplam 3 bin 820 ağır ticari araç satıldı. 

 

Doğuş Otomotiv Scania Genel Müdürü İlhami Eksin, Scania'nın aynı dönemde 456 adetlik satışla, pazar payını yüzde 11.9'a çıkarttığını belirterek, "İlk çeyrekte toplam pazarda 1.875 adet kamyon, 1.945 adet çekici satışı gerçekleşti. Scania, 413 adet çekici satışı ile ithal pazarda liderliğini sürdürürken, toplam pazarda en çok tercih edilen ikinci çekici markası oldu" dedi.

 

2018'de pazar hakkında iyimser bir beklenti içinde olduklarını belirten Eksin, "2018 yılında gerek yurtiçi taşımacılıkta, gerekse de uluslararası taşımacılıkta daha hareketli bir yıl olacağını düşünüyoruz. Bu hareket ağır ticari araç pazarına olumlu yansıyacaktır" dedi.

 

Scania'nın global pazarlarda da satışlarını yükselttiğini dikkat çeken Eksin, "Scania, 2017 yılını 90 bin 777 adetlik satışla tamamladı ve yüzde 16 pazar payı elde etti. Yeni Nesil Scania'nın katkısı ile bu yılın ilk 3 ayında gerçekleşen satışlarla Scania'nın pazar payı yüzde 18'e yükseldi. Bu artışta Türkiye pazarının da etkisi önemli" dedi. 

Gündem

1.sayfa

Ekonomi & Finans

Albayrak'tan yeniden yapılandırma açıklaması

Gündem

Bedelli askerlikte yaş ve ücret belli oldu

Politika

CHP'den 'noter tasdikli imza' açıklaması

Ekonomi & Finans

Türk iş adamlarından Katar'a ziyareti