18 Aralık 2017
Pazartesi, 9:51
ABD DOLARI ALIŞ: 3.8591   ABD DOLARI SATIŞ: 3.8660   |   AVUSTRALYA DOLARI ALIŞ: 2.9567   AVUSTRALYA DOLARI SATIŞ: 2.9760   |   DANİMARKA KRONU ALIŞ: 0.61039   DANİMARKA KRONU SATIŞ: 0.61339   |   EURO ALIŞ: 4.5511   EURO SATIŞ: 4.5593   |   İNGİLİZ STERLİNİ ALIŞ: 5.1720   İNGİLİZ STERLİNİ SATIŞ: 5.1990   |   İSVİÇRE FRANGI ALIŞ: 3.8957   İSVİÇRE FRANGI SATIŞ: 3.9207   |   İSVEÇ KRONU ALIŞ: 0.45578   İSVEÇ KRONU SATIŞ: 0.46049   |   KANADA DOLARI ALIŞ: 3.0211   KANADA DOLARI SATIŞ: 3.0347   |   KUVEYT DİNARI ALIŞ: 12.7065   KUVEYT DİNARI SATIŞ: 12.8728   |   NORVEÇ KRONU ALIŞ: 0.46483   NORVEÇ KRONU SATIŞ: 0.46795   |   SUUDİ ARABİSTAN RİYALİ ALIŞ: 1.0290   SUUDİ ARABİSTAN RİYALİ SATIŞ: 1.0309   |   JAPON YENİ ALIŞ: 3.4320   JAPON YENİ SATIŞ: 3.4547   |   BULGAR LEVASI ALIŞ: 2.3137   BULGAR LEVASI SATIŞ: 2.3440   |   RUMEN LEYİ ALIŞ: 0.97673   RUMEN LEYİ SATIŞ: 0.98951   |   RUS RUBLESİ ALIŞ: 0.06518   RUS RUBLESİ SATIŞ: 0.06603   |   İRAN RİYALİ ALIŞ: 0.01078   İRAN RİYALİ SATIŞ: 0.01092   |   ÇİN YUANI ALIŞ: 0.58070   ÇİN YUANI SATIŞ: 0.58830   |   PAKİSTAN RUPİSİ ALIŞ: 0.03493   PAKİSTAN RUPİSİ SATIŞ: 0.03538   |   ÖZEL ÇEKME HAKKI (SDR) ALIŞ: 5.4617   ÖZEL ÇEKME HAKKI (SDR) SATIŞ:   |  

HÜRSES GAZETESİ
GÜNLÜK BAĞIMSIZ EKONOMİ VE POLİTİKA GAZETESİ

HIZLI ERİŞİM : YGS’de kim daha başarılı oldu: Kızlar mı erkekler mi ? TOKİ, 16 şehirdeki 55 arsayı satıyor 6 Dal Sigara, Çernobil'e Eşittir Tüketici Lehine Önemli Değişiklikler

Yerel Yönetim

Başlıklar

iTAKSİ hizmetinizde

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin “Akıllı Ulaşım Sistemlerini Tüm Toplu Ulaşım Araçlarını Kapsayacak Şekilde Yaygınlaştırmak” olarak belirlenen stratejik hedefi çerçevesinde Taksilerin kontrol merkezleri ile izlenebilmesi, yönlendirilebilmesi, koordine edilmesi; sürücü ve yolcu güvenliğinin arttırılarak, müşteriyle sürücüyü en hızlı ve ekonomik rota ile buluşturması, zaman, yakıt kaybını engelleyerek, trafik yoğunluğu azaltmayı hedefliyor.

Okmeydanı’nda dönüşüm Van bloklarından başlıyor

Okmeydanı’nı sağlıklı bir yaşam alanına dönüştürmek için hayata geçirilen dönüşüm projesinde geri sayım başladı.

Esenyurt belediye başkanının seçileceği tarih belli oldu

İstanbul Valisi Şahin, "Belediye meclisinin, yeni belediye başkanını seçmek üzere 20 Aralık Çarşamba günü toplanması valiliğimizce uygun görülmüştür." dedi.

Büyük Usta Arif Sağ yeniden aramızda

Uzun süredir tedavi gören değerli Türk Halk Müziği sanatçısı ve Avcılar Belediye Konservatuarı Usta Eğiticisi Arif Sağ, Küba’da kısa süren tedavisinin ardından ilk iş öğrencileri ile buluştu.

Metrobüs yolcuları çorbayla işe uğurlandı

Sabahın erken saatlerinde işe ve okula gitmek için yola çıkan vatandaşlar, dumanı üstünde tüten çorbayla metrobüs ve tramvaya uğurlandı.

Çocuklar için “Çocuk Trafik Eğitim Parkı”

Mardin Büyükşehir Belediyesinin okullarda yaptırdığı Trafik Eğitim Parklarında öğrencilere trafik kuralları eğitmenler tarafından uygulamalı olarak gösterilecek.

Çocuklara balığı sevdiren proje

Sağlıklı bir neslin yetişmesine katkı sağlamak ve çocuklara balığı sevdirmek amacıyla düzenlenen “Balık Yiyorum Sağlıklı Büyüyorum” projesi Sarıyer’deki okullarda devam ediyor.

Bilinçli Aile Sağlıklı Nesiller Projesi’nde mutlu son

Kültür Kenti Vakfı yürütücülüğünde, Beyoğlu Belediyesi, İstanbul Bilgi Üniversitesi, Esenler Belediyesi, Sosyal Market Vakfı işbirliği ve Bernard van Leer Vakfı'nın desteğiyle gerçekleştirilen “Bilinçli Aile Sağlıklı Nesiller” projesi tamamlandı.

Kağıthane’de çeşmeler can suyuna kavuştu

Osmanlı döneminden kalma Kasap Çeşmesi ve Duvar Çeşmesi çalışmalar kapsamında Kağıthane Belediyesi tarafından restore edildi. Çeşmelerden asırlar sonra yeniden su akmaya başladı.

Başkan Demirel Şampiyonları ağırladı

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, futbolda Avrupa şampiyonu olan Ampute Milli Takımını konuk etti. Demirel, teknik ekibi ve futbolcuları başarılarından dolayı kutlayarak, Cumhuriyet altını ile ödüllendirdi.

Şair Nurullah Genç, gençlerin konuğu oldu

Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman açılan gençlik merkezinin gençlere önemli katkılar sağlayacağını ifade ederek, “Bu düşünceyle gençlerimizi alanlarında en iyi yerlere gelen üstatlar ile buluşturuyoruz” dedi.

İBB Meclisi’nden ortak deklarasyon

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nde Ak Parti, CHP, MHP ve bağımsız üyelerin ortak imzasıyla ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma kararına karşı ortak bir deklarasyon yayınlandı.

Engelli çocuklara terapi ve eğitim bir arada

Geçtiğimiz yıl düzenledikleri kermesle engelli çocuklar için özel eğitim sınıfı yaptıran Zeytinburnu Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi, “Engelsiz Yürekler” adlı sosyal sorumluluk projesiyle birçok engelli çocuğun okumasına destek verdi.

Küçükçekmece’de binler, Kudüs için tek yürek oldu

Küçükçekmece Kaymakamı Harun Kaya, Kudüs ile ilgili mesajında, “Dünyadaki Müslümanların eziyet çektiğini göre göre bir şey yapamamak insanı üzüyor, ağlatıyor.” dedi. Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz ise Müslümanların böyle bir karara sessiz kalmayacağını söyledi.

Çocuklar haklarını sanatla anlattı

Sarıyer Belediyesi’nin düzenlediği 4.Çocuk Hakları Festivali başladı. Çocuk haklarının şiir, müzik ve dans ile anlatıldığı festival kapsamında Sarıyer Belediyesi 2. Uluslararası Çocuk Meclisi Bildirgesi yayınlandı.

  

Şişli Belediyesi girişimcilerini arıyor

Şişli Belediye Başkanı H. Hayri İnönü, Girişimcilik Eğitimi Programı’nı başarıyla tamamlayan ve projesi KOSGEB tarafından kabul edilen girişimcilerin 50 bin TL hibe ve 100 bin TL kredi alma hakkına sahip olacağını belirtti.

Başakşehir’in çehresi prestij caddelerle değişiyor

Başakşehir Belediyesi, ilçedeki yolların şehrin estetik çehresine uyumlu hale gelmesi için mevcut yolları prestij yol haline getiriyor. Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, prestij caddelerle düzensiz park sorununun ortadan kaldırıldığını belirterek, “Ağaç dikerek, yeşillendirme yaparak, toplamda 22 bin kilometrelik yeşil alan elde edilmiş oldu” dedi.

HDF 40. yılını Maltepe’de kutladı

Sosyaldemokrat Halk Dernekleri Federasyonu-Avrupa’nın (HDF), 40’ıncı kuruluş yıldönümü etkinliklerini Maltepe’de düzenlediği panelle sonlandırdı.

“Hiç Kapanmayan” Kütüphane

Zeytinburnu’nda vatandaşların kitaplara daha kolay ulaşmasını sağlamak ve ilçede kütüphane kültürünü yaygınlaştırmak amacıyla 7 gün 24 saat açık olan Seyyid Nizam Kütüphanesi hizmete başladı. Hiç kapanmayan kütüphanede çay, çorba, kahve gibi sıcak meşrubatlar Zeytinburnu Belediyesi’nin ikramı olacak.

Başakşehir zihinsel engelliler korosu EYAF’a damga vurdu

Başakşehir Belediyesi’nin katkılarıyla kurulan zihinsel engelliler korosu Engelsiz Yaşam Fuarı’nda büyük ilgi gördü. Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu da Engelsiz Yaşam Fuarı’nı ziyaret ederek, engellileri yalnız bırakmadı.

Uysal Başkonsoloslarla bir araya geldi

İstanbul’da görevli başkonsoloslara yatırım ve hizmetlerini anlatan Başkan Mevlüt Uysal, “İstanbul’un kültürel birikimini daha da derinleştirmek, ortak evrensel değerlerle kültürel etkileşimi artırmak arzusundayız” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Bağcılar Belediyesi’ne "Engelleri Aşanlar” ödülü

AK Parti Genel Merkez binasında gerçekleştirilen törene katılan AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, engelli olmanın dört duvar arasına hapsolmak, ailesine ve topluma yük olmak anlamına gelmediğine dikkati çekerek, "Önemli olan engelli kardeşlerimize bu fırsatı tanımaktır. Türkiye engellilerini hayatın dışında tutacak, dört duvara hapsedecek kadar müsrif bir ülke değildir, olamaz.” dedi.


Sayfalar :  1  2  3  4 ... 22 

Bizi Takipedin

 Twitter      Facebook        RSS

VİDEO HABERLER