23 Ağustos 2017
Çarşamba, 15:01

HÜRSES GAZETESİ
GÜNLÜK BAĞIMSIZ EKONOMİ VE POLİTİKA GAZETESİ

HIZLI ERİŞİM : YGS’de kim daha başarılı oldu: Kızlar mı erkekler mi ? TOKİ, 16 şehirdeki 55 arsayı satıyor 6 Dal Sigara, Çernobil'e Eşittir Tüketici Lehine Önemli Değişiklikler

Yerel Yönetim

Başlıklar

İstanbul Valiliği'nden 39 ilçeye 'asker uğurlama talimatı'

İstanbul Valiliği tarafından son günlerde asker uğurlama eğlencelerinde meydana gelen olumsuzlukların önüne geçmek amaçlı 39 ilçe kaymakamlığına ve kolluk kuvvetlerine yazılı açıklamada yapıldı.

Eyüp 15 Temmuz'da yine tek vücut oldu

Eyüplüler, 15 Temmuz kahramanları için düzenlenen anma programında tek vücut olarak tüm dünyaya bu ülke için hain planlar yapanların karşılarında milleti bulacakları, hain emellerine hiçbir zaman ulaşamayacakları mesajını verdi.

Dikili Bamya Festivali'ne büyük ilgi

Dikili Belediyesi'nin İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Deliktaş Muhtarlığı işbirliğinde Deliktaş Mahallesi Harman Yeri'nde gerçekleştirdiği festivalde "En iyi Bamya Yetiştiricisi" ve "En Lezzetli Bamya Yemeği" yarışmaları yapıldı.

İstanbul’un en büyük kurban pazarı

Sultangazi Belediyesi, İstanbul’un en büyük kurban satış ve kesim alanını bu yıl da hizmete sunuyor. 210 bin metrekarelik alana kurulan 600 çadırlık tesiste ücretsiz internetten mobil bankaya kadar birçok hizmet yer alırken, bu yıl Anadolu’nun çeşitli bölgelerinden gelen 15 bin kurbanlık hayvanın satışa sunulması bekleniyor.

Van Gölü kıyısında halk plajı açıldı

İçişleri Bakanlığınca Kanun Hükmünde Kararname ile görevlendirme yapılan Edremit Belediyesince, Van Gölü kıyısında atıl durumdaki alan halk plajına dönüştürüldü. Tesisin açılışı düzenlenen törenle gerçekleşti.

Organ bağışlayanlara ücretsiz mezar

Samsun Büyükşehir Belediyesi, organ bağışı yapan vatandaşlara ücretsiz mezar yeri tahsis edecek.

Kadıköy Belediyesi'den 'Eşitliği Destekliyorum' semineri

Belediye personelinin etkileşimli katkılarıyla süren atölyede, iş piyasasında yatay ayrımcılık, "meslek ve işkollarında 'kadın işi-erkek işi' ayrımı" ve dikey ayrımcılık "terfi, atama, görevde yükselmede kadına karşı ayrımcılık" konularını da gündemine alarak ilerliyor.

Kiraz Festivali’ne coşkulu başlangıç

Körfez Belediyesi tarafından bu yıl 44'üncüsü düzenlenen Altın Kiraz Festivali, muhteşem görüntülere sahne oldu.

Başkan Çağırıcı, FETÖ duruşmasında mağdur ailelere destek verdi

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, FET֒nün 15 Temmuz darbe girişimi duruşmalarının görüldüğü Silivri Adliyesi’ne giderek gazilere ve şehit yakınlarına destek verdi. Bu zor günlerinde yanlarında Çağırıcı’yı gören mağdur aileler çok mutlu oldu.

Sokak hayvanlarının hem hastanesi hemde evi oldu

Elazığ Belediyesi Hayvan Hastanesi ve Bakım Evi, Türkiye’nin en gelişmiş hayvan hastanelerinden olurken, evcil hayvanlara da otelcilik hizmeti vermeye başladı. Hastane sokak hayvanlarının hem evi hem de hastanesi olurken, sahipli kedi ve köpeklerinde oteli haline geldi.

  

Kentsel dönüşüm mağduru aile Topbaş’dan yardım bekliyor

İstanbul Kağıthane’de ikamet eden kentsel dönüşüm mağduru Gülçin Baladın, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’tan uğradığı haksızlığın giderilmesini istiyor.

Haliç Dragon Bot Yarışları kıyasıya mücadelelere sahne oldu

1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramının 91’inci yıldönümü nedeniyle İstanbul Boğazı Belediyeler Birliği tarafından bu yıl ilki düzenlenen Haliç Dragon Bot yarışları, Beyoğlu Belediye Başkanı ve İstanbul Boğazı Belediyeler Birliği Başkanı Ahmet Misbah Demircan’ın start vermesiyle başladı. Renkli görüntülere sahne olan yarış havadan görüntülendi.

Validen "yağmur yağmaması" için dua çağrısı

Sinop Valisi İpek, "Asfalt yapmamız için yağmur yağmaması lazım. Güz günü geçtikten, tarladaki buğdaylar olduktan sonra hocalarımızı yağmursuzluk duasına çağırıyorum" dedi.

Balıkesir Yaz Spor Okulları açıldı

Balıkesir Gençlik Hizmetleri ve İl Spor Müdürlüğü, gençlerin yaz döneminde toplam 24 branşta spor yapabilmeleri için düzenlediği ücretsiz Spor Okulları Yaz Dönemi kursları düzenlenen törnenle start aldı.

Anadolu’nun lezzetleri Beyoğlu’nda

Hasköy sahilde düzenlenen Beyoğlu Yerel Tatlar Festivali’nin konukları Erzincanlılar ve Erzurumlular oldu.

Başkan Akgün: Depremin şakası yok

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Ege Denizi’nde gerçekleşen ve İstanbul’da da hissedilen depremin ardından bir açıklama yaptı. Başkan Akgün, “Depremin şakası yok. Artık bu gerçeği kabullenip, hazırlıklarımızı hızlandırmak zorundayız” dedi.


Sayfalar :  1  2  3  4 ... 17 

Bizi Takipedin

 Twitter      Facebook        RSS

VİDEO HABERLER