27 Haziran 2017
Salı, 13:05

HÜRSES GAZETESİ
GÜNLÜK BAĞIMSIZ EKONOMİ VE POLİTİKA GAZETESİ

HIZLI ERİŞİM : YGS’de kim daha başarılı oldu: Kızlar mı erkekler mi ? TOKİ, 16 şehirdeki 55 arsayı satıyor 6 Dal Sigara, Çernobil'e Eşittir Tüketici Lehine Önemli Değişiklikler

Yerel Yönetim

Başlıklar

Anadolu’nun lezzetleri Beyoğlu’nda

Hasköy sahilde düzenlenen Beyoğlu Yerel Tatlar Festivali’nin konukları Erzincanlılar ve Erzurumlular oldu.

Başkan Akgün: Depremin şakası yok

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Ege Denizi’nde gerçekleşen ve İstanbul’da da hissedilen depremin ardından bir açıklama yaptı. Başkan Akgün, “Depremin şakası yok. Artık bu gerçeği kabullenip, hazırlıklarımızı hızlandırmak zorundayız” dedi.

Şehit yakınları ve gaziler Esenler’deki iftarda bir araya geldi

Esenler’de şehit yakınları ve gaziler düzenlenen iftar yemeğinde bir araya geldi.

Muğla'da sarımsak ve kiraz şenliği

Ula ilçesinin sarımsak ve kirazını tanıtmak amacıyla gerçekleştirilen şenlikte en iyi sarımsak ile kiraz yarışmaları düzenlendi.

Kent Müzesi Projesi adım adım ilerliyor

Bolu Belediyesi tarafından projesi başlatılan Kent Müzesi için, Bursa Kent Müzesi Koordinatörü ve Tarihi Kentler Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Erdönmez Bolu’ya gelerek incelemelerde bulundu.

200 Genç Tasarımcı Kartal’da buluştu

Kartal Belediyesi tarafından kurulan TAK Birimi, 20 üniversiteden 200 tasarımcı öğrenciyi Kartal’da buluşturdu.

Çankaya Belediyesi, 'Çevre Günü’nü çocuklara kutladı

Çankaya Belediyesi, 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nü çeşitli etkinlikler düzenleyerek çocuklarla birlikte kutladı. Çankaya Parkı’nda düzenlenen etkinliğe Çankaya’dan öğrenciler, velileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Beyoğlu' nda Giresun rüzgârı esti

Beyoğlu Yerel Tatlar Festivali kapsamında Hasköy Sahil’de düzenlenen Giresunlular Gecesi renkli görüntülere sahne oldu. Hep birlikte oruçları açan iki bine yakın Giresunlu, daha sonra yöresel sanatçılar tarafından seslendirilen türküler eşliğinde halay çektiler.

Çocuklar Çevre Şenliği'nde buluştu “Doğaya yapılan yatırım, geleceğe yapılan yatırımdır” diyerek y

“Doğaya yapılan yatırım, geleceğe yapılan yatırımdır” diyerek yeşil alanları çoğaltan Beylikdüzü Belediyesi, 4. Çevre Şenliği’ni 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde gerçekleştirdi.

Çevre dostları Hasköy Sahil'de buluştu

Beyoğlu'nda 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla Hasköy Sahil' de düzenlenen etkinliğe katılan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, "Hedefimiz iyi bir çevre suyu, havayı, parkı bahçeyi, etrafımızı temiz tutacağımız bir bilinci oluşturmak" dedi.

Eyüp’te elektrik kesintisi tarih olacak

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın’ın girişimleri sonucunda ilçede elektrik kesintilerine son verecek bir çalışma hayata geçiriliyor.

Şırnak şehitlerinin ardından Gökçek'ten flaş karar

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, dün gece Şırnak'ın Uludere ilçesine bağlı Şenoba beldesinden havalandıktan kısa süre sonra yüksek gerilim hatlarına takılarak düşen helikopterde şehit olan 13 askerin isimlerinin, Ankara'da cadde ve sokaklara verilerek yaşatılacağını açıkladı.

  

TEOG’da Büyükçekmece farkı

Büyükçekmece Belediyesi Halk Akademisi’nde ücretsiz TEOG kurslarında eğitim gören Gökçe Miray Koçak, Defne Gülünay ve Sıla Demirsoy TEOG 2 sınavında 120 sorunun tamamını doğru yanıtlayarak büyük bir başarıya imza attı.

'Sessiz Kahraman Ödülü' Sarıyer ve Aachen'a verildi

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ile Aachen Belediye Başkanı ve Valisi Marcel Philipp, Almanya'nın Aachen kentinde, bu sene ilk defa uluslararası nitelikte verilen 'Sessiz Kahraman' ödülü düzenlenen törenle aldı.

Belediye şoförlerine nezaket eğitimi verildi

Büyükçekmece Belediyesi, belediyede görevli şoförlere hizmet içi eğitim kapsamında "Nezaket ve Eğitim Formasyonu" semineri düzenledi.

İBB Zabıtasından Tarihi Mısır Çarşısında fiyat etiketi denetimi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri, Ramazan ayının gelmesiyle birlikte artan satışlar üzerine fırın ve kuruyemiş satılan iş yerlerinde fiyat etiketi denetimi yaptı. Denetimler sırasında fiyat etiketi tam olan iş yeri sahiplerine teşekkür eden ekipler, eksik olanlara ise yasal uyarılarda bulundu.

Yazar Bulut: "Namaz cennete götüren en kestirme yoldur"

Kağıthane Belediyesi’nin her yıl Hasbahçe Etkinlik Alanında gerçekleştirdiği ramazan ayı programları başladı. Hasbahçe’nin ilk söyleşi konuğu İlahiyatçı Yazar Ahmet Bulut ‘’Ramazan ve Namaz’’ adlı bir söyleşi gerçekleştirdi.


Sayfalar :  1  2  3  4 ... 16 

Bizi Takipedin

 Twitter      Facebook        RSS

VİDEO HABERLER