23 Ağustos 2017
Çarşamba, 14:56

HÜRSES GAZETESİ
GÜNLÜK BAĞIMSIZ EKONOMİ VE POLİTİKA GAZETESİ

HIZLI ERİŞİM : YGS’de kim daha başarılı oldu: Kızlar mı erkekler mi ? TOKİ, 16 şehirdeki 55 arsayı satıyor 6 Dal Sigara, Çernobil'e Eşittir Tüketici Lehine Önemli Değişiklikler

Turizm

Başlıklar

Ormandan temizlik ordusu çıktı

Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden biri olan Uludağ’da kadın temizlik timi kuruldu. 27 kadından oluşan temizlik timi Uludağ ormanlarını karış karış gezerek temizlik yapıyor.

40 derece sıcaktan kaçıp kendilerini şelaleye attılar

Bursa'da 40 dereceyi bulan hava sıcaklığı herkesi bunaltırken, Uludağ Dağcılık Kulübü (ULUDAK) üyeleri serinlemek ve yeni keşifler yapmak için soluğu Uludağ'ın keşfedilmemiş şelalelerinde aldı. Buz gibi kar sularında serinleyen dağcılar, suyun altını da görüntüledi.

Uşak’ta 200 bin yıllık insan izleri bulundu

Uşak’ın Banaz ilçesinde bulunan fosillerin incelenmesi keşif sayılabilecek ‘Paleolitik’ yontma taş çağı olarak adlandırılan dönem insanı ‘Neandertal’ insanların 200 bin yıl önce su kenarlarında yaşadıklarını gün yüzüne çıkardı.

10 günlük tatil kararı rezervasyonları artırdı

Bakanlar Kurulu kararıyla Kurban Bayramı tatilinin 10 güne çıkarılması Didimli turizmcileri sevindirdi. Kararın açıklanmasının ardından rezervasyonlarda artış olduğu bildirildi.

Bodrum'da kruvaziyer turizmi

"Star Flyer" isimli yelkenli gemi Bodrum'a 155 turist getirdi

Van Gölü’nün en büyük kadın ve aile plajı hizmete girdi

Van’ın Erciş ilçesi Çelebibağı Mahallesi’nde bulunan ve daha önce askeri kamp olarak kullanılan alan, yeniden düzenlenerek Van Gölü’nün en büyük kadın ve aile plajı haline getirildi.

Türk Yemekleri bu festivalde dünyaya tanıtıldı

Bu yıl 18’incisi düzenlenen Uluslararası Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali kapsamında gerçekleştirilen “Türk Yemekleri Sergisi” festivale katılan yabancı vatandaşlardan yoğun gördü.

Antalya'da kaçak antik tiyatro kazısı iddiası

Antik tiyatronun bulunduğu alanın mülkiyet sahiplerinden Tolga Dağdelen, "Bu kalıntılar ilk çıktığından beri koruma altında" dedi.

Temel kazısından tarih fışkırdı

Kayseri'de belediye tarafından kazı yapılan alanda, Helenistik döneme ait olduğu düşünülen temel ortaya çıktı.

6 bin kölenin çalıştığı tapınak merkezi gün yüzüne çıkartılıyor

Kaynaklarda Tanrıça Ma'ya adanmış olan 6 bin kölenin tapınak arazilerinde çalıştığı yer alan Tokat Komana Antik Kenti'nde kazı çalışmaları 8. yılına girdi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nden Olba Kazılarına ziyaret

2015 Yılında Türkiye'nin En Önemli Arkeolojik Keşfi seçilen 1800 yıllık mozaiğin bulunduğu Olba'da 2017 yılı arkeolojik kazı çalışmalarına başlandı.

  

Adriana Lima yazar sevgilisi ile Bodrum'da tatilini sürdürüyor

Muğla’nın Bodrum ilçesinde tatil yapan Adriana Lima ve yazar sevgilisi Metin Hara, günler sonra ilk kez gündüz dışarı çıkarak denize girdi.

Temmuz ayında kartopu oynadılar

Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Milletvekili Sebahattin Karakelle ve bazı protokol mensupları, Erzincan’ın Çayırlı ilçesi Esence Dağı Yedigöller mevkiinde kartopu oynadı.

Olba'da arkeolojik çalışmalar başlıyor

Yapılan çalışmalarda bulunan 1800 yıllık mozaik "2015 Yılında Türkiye’de En Önemli Arkeolojik Keşif" olarak seçilmişti.

Akçakoca'da sahiller doldu

Hava sıcaklığının artması ile birlikte yerli ve yabancı turistler sahillere akın etti. 17 km uzunluğundaki sahili ile Akçakoca'da hafta sonu binlerce kişiyi ağırladı.

Termal'de bayram tatili yoğunluğu

Yalova'nın doğası ve kaplıcalarıyla meşhur Termal ilçesindeki otel, apart ve pansiyonlar bayramı tatili nedeniyle yüzde 100 doluluk oranıyla hizmet veriyor

Tatilde Mersin sahilleri doldu

Ramazan Bayramı tatilini değerlendirmek isteyen yerli turistler, Mersin'in Silifke ilçesindeki sahilleri doldurup turizmcilerin yüzünü güldürdü

İranlılar Van'a akın etti!

Ramazan Bayramı tatilini fırsat bilen binlerce İranlı turist adeta Van’a akın etti. Çarşı-pazarda İranlı turist yoğunluğu gözlenirken, otellerdeki doluluk oranı ise yüzde 100’e ulaştı.

Tarihi manastır turizme kazandırılacak

Gümüşhane'de 65 metre yüksekliğindeki kayanın oyulmasıyla yapılan tarihi Çakırkaya Manastırı turizme kazandırılacak.


Sayfalar :  1  2  3  4 ... 6 

Bizi Takipedin

 Twitter      Facebook        RSS

VİDEO HABERLER