27 Haziran 2017
Salı, 13:05

HÜRSES GAZETESİ
GÜNLÜK BAĞIMSIZ EKONOMİ VE POLİTİKA GAZETESİ

HIZLI ERİŞİM : YGS’de kim daha başarılı oldu: Kızlar mı erkekler mi ? TOKİ, 16 şehirdeki 55 arsayı satıyor 6 Dal Sigara, Çernobil'e Eşittir Tüketici Lehine Önemli Değişiklikler

Turizm

Başlıklar

Vatandaşlar Bozcaada'ya akın etti

3 günlük tatili fırsat bilen vatandaşlar Bozcaada'ya akın ettiler. İşletmelerde doluluk oranı yüzde yüze ulaştı, rezervasyonsuz gelenler yer bulamayınca geri döndü.

Ersoy: “Rusya'dan gelecek turist sayısı 5 milyonun üzerine çıkacak”

Turizm Yatırımcıları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ersoy, Turizmde Perakendeciliğe Geçiş panelinde yaptığı konuşmada, "Dünya turizminde başarılı örnekleri izlediğimiz zaman toptancılığı bırakıp perakendeciliğe geçtiklerini görüyoruz" dedi.

Termal'de bayram tatili yoğunluğu

Yalova'nın doğası ve kaplıcalarıyla meşhur Termal ilçesindeki otel, apart ve pansiyonlar bayramı tatili nedeniyle yüzde 100 doluluk oranıyla hizmet veriyor

Tatilde Mersin sahilleri doldu

Ramazan Bayramı tatilini değerlendirmek isteyen yerli turistler, Mersin'in Silifke ilçesindeki sahilleri doldurup turizmcilerin yüzünü güldürdü

İranlılar Van'a akın etti!

Ramazan Bayramı tatilini fırsat bilen binlerce İranlı turist adeta Van’a akın etti. Çarşı-pazarda İranlı turist yoğunluğu gözlenirken, otellerdeki doluluk oranı ise yüzde 100’e ulaştı.

Tarihi manastır turizme kazandırılacak

Gümüşhane'de 65 metre yüksekliğindeki kayanın oyulmasıyla yapılan tarihi Çakırkaya Manastırı turizme kazandırılacak.

Rus bilim adamları iddia etti, Piri Reis 500 yıl önce anlattı

Osmanlı Denizcisi Piri Reis’in, 500 yıl önce çizdiği gizemli dünya haritasında yeni bir keşif daha gün yüzüne çıktı.

ATP World Tour 250 Antalya Open 25 Haziran’da

25 Haziran-1 Temmuz tarihleri arasında Antalya Belek’te yapılacak ATP World Tour 250 Antalya Open’ın basın toplantısı gerçekleşti.

900 yıllık manastırdan geriye birkaç duvar kaldı

Siirt’te Asuri, Keldani, Süryani ve Ermenilerin yüzyıllarca ibadethane olarak kullandığı 900 yıllık Mor Yakup Manastırı kaderine terk edildi. Tarihi manastırdan geriye birkaç duvar kaldı.

Türkiye ile Ukrayna arasında kimlikle geçiş anlaşması başladı

Türkiye ile Ukrayna arasında iki ülke vatandaşlarının sadece kimlik kartıyla karşılıklı ziyaret yapmasına imkan tanıyan anlaşmanın imzalanmasının ardından, turist kafileleri Türkiye’ye gelmeye başladı.

30 metreden akan şelaleler ilk defa görüntülendi

Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde yaylalar ve doğal güzellikleriyle turistlerin ilgisini çeken Gümeli beldesinde yaklaşık 30 metre yükseklikten akan yeni bir şelale keşfedildi. Gümeli şelalesinin Zonguldak’ta bulunan en büyük şelale olduğu ifade edildi.

ABD yapımı 45 tonluk tank, dalış turizminin hizmetinde

Türk Silahlı Kuvvetlerine (TSK) ait 45 tonluk 1960 model tank, Kaş Limanında 5 metre derinliğe batırıldı. Tankı su altında ziyaret eden Antalya Valisi Münir Karaloğlu, fark oluşturan projeyle, turizmin Antalya’da 4 mevsim devam edeceğini söyledi.

  

Kapadokya’da turist artışı

Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden bir tanesi olan Kapadokya bölgesini nisan ayında 196 bin 827 yerli ve yabancı turist ziyaret etti.

THY’den dış hat seferlerine parça bagaj uygulaması

Türk Hava Yolları (THY), ABD’ye uyguladığı fazla parça bagaj uygulamasını dış hat seferlerinin tümünde hayata geçiriyor. Bu kapsamda yolcular belirlenen parça bagaj limitini aşması durumunda ek ücret ödeyecek.

Emaar Square Mall açılıyor

Emaar Türkiye CEO'su Arson, "Türkiye'ye yeni bir turizm potansiyeli kazandırmak istiyoruz. Türkiye'deki AVM ziyaretçileri arasında turistlerin oranı yüzde 2 civarında. Kendimize, bu rakamı 2023 sonunda yüzde 10'a çıkarmak gibi büyük bir hedef koyduk" dedi.

Selimiye Camii, çarpık kentleşme kurbanı oluyor

Mimar Sinan’ın ‘Ustalık Eserim’ dediği ve 2011 yılında UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesine girmeye hak kazanan, eşsiz mabet Selimiye Camii çarpık kentleşmenin kurbanı oluyor.

Turizm denince akla artık "eşya turizm" geliyor

Taşımacılık artık global bir sektör haline geldi ve birçok firma bulunduğu bölgede evden eve nakliyatın yanı sıra şehirlerarası hatta uluslararası nakliye alanında hizmet veriyor.

Baharda kar yağışı turizmcileri sevindirdi

Kars'ın Sarıkamış ilçesinde şu günlerde etkili olan karın ardından kayak tutkunları snowboard, kayak ve kızak kaymanın keyfini yaşadı. Otel işletmecisi Mehmet Saraçoğlu, "İnşallah son yağan karla nisan ayının ortalarına kadar yerli ve yabancı turistlere kayak keyfini yaşatacağız" dedi.


Sayfalar :  1  2  3  4  5 

Bizi Takipedin

 Twitter      Facebook        RSS

VİDEO HABERLER