26 Şubat 2017
Pazar, 13:11
ABD DOLARI ALIŞ: 3.5689   ABD DOLARI SATIŞ: 3.5753   |   AVUSTRALYA DOLARI ALIŞ: 2.7432   AVUSTRALYA DOLARI SATIŞ: 2.7611   |   DANİMARKA KRONU ALIŞ: 0.50775   DANİMARKA KRONU SATIŞ: 0.51024   |   EURO ALIŞ: 3.7804   EURO SATIŞ: 3.7872   |   İNGİLİZ STERLİNİ ALIŞ: 4.4699   İNGİLİZ STERLİNİ SATIŞ: 4.4932   |   İSVİÇRE FRANGI ALIŞ: 3.5411   İSVİÇRE FRANGI SATIŞ: 3.5638   |   İSVEÇ KRONU ALIŞ: 0.39571   İSVEÇ KRONU SATIŞ: 0.39980   |   KANADA DOLARI ALIŞ: 2.7215   KANADA DOLARI SATIŞ: 2.7337   |   KUVEYT DİNARI ALIŞ: 11.6216   KUVEYT DİNARI SATIŞ: 11.7737   |   NORVEÇ KRONU ALIŞ: 0.42726   NORVEÇ KRONU SATIŞ: 0.43013   |   SUUDİ ARABİSTAN RİYALİ ALIŞ: 0.95164   SUUDİ ARABİSTAN RİYALİ SATIŞ: 0.95335   |   JAPON YENİ ALIŞ: 3.1630   JAPON YENİ SATIŞ: 3.1840   |   BULGAR LEVASI ALIŞ: 1.9220   BULGAR LEVASI SATIŞ: 1.9471   |   RUMEN LEYİ ALIŞ: 0.83227   RUMEN LEYİ SATIŞ: 0.84316   |   RUS RUBLESİ ALIŞ: 0.06131   RUS RUBLESİ SATIŞ: 0.06212   |   İRAN RİYALİ ALIŞ: 0.01095   İRAN RİYALİ SATIŞ: 0.01110   |   ÇİN YUANI ALIŞ: 0.51644   ÇİN YUANI SATIŞ: 0.52320   |   PAKİSTAN RUPİSİ ALIŞ: 0.03385   PAKİSTAN RUPİSİ SATIŞ: 0.03430   |   ÖZEL ÇEKME HAKKI (SDR) ALIŞ: 4.8357   ÖZEL ÇEKME HAKKI (SDR) SATIŞ:   |  

HÜRSES GAZETESİ
GÜNLÜK BAĞIMSIZ EKONOMİ VE POLİTİKA GAZETESİ

HIZLI ERİŞİM : YGS’de kim daha başarılı oldu: Kızlar mı erkekler mi ? TOKİ, 16 şehirdeki 55 arsayı satıyor 6 Dal Sigara, Çernobil'e Eşittir Tüketici Lehine Önemli Değişiklikler

Sigorta

Başlıklar

Anadolu Hayat Emeklilik'in net karı 190.3 milyon TL

Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürü M.Uğur Erkan, "Anadolu Hayat Emeklilik, 2016'da geçen yılın aynı dönemine göre, özkaynaklarını yüzde 11, aktif büyüklüğünü yüzde 21, brüt kârını ise yüzde 31 artırdı" dedi.

'Akıllı otomobiller sayesinde kazalar azalacak, sigorta primleri düşecek'

CSC Türkiye Genel Müdürü Alev Alp Esen, akıllı taşıtların hem otomotivi hem de başta sigorta olmak üzere farklı sektörleri ileri taşıyacağını belirterek, "Bu araçlar sayesinde, sigorta şirketleri ya da filo yöneticileri, sürücüleri daha yakından tanıyıp kişiye özel fiyatlandırma yapabiliyor" dedi.

BES düzenlemesi Resmi Gazete'de yayımlandı

Çalışanları emeklilik sistemine dahil eden düzenleme Resmi Gazete'de yayımlandı.

'Trafik sigortasına yönelik olumlu adımlar atılıyor'

Trafik sigortalarıyla ilgili olarak sektörün zarar etmesine sebep olan konularla ilgili yasal düzenlemeler yapıldığını söyleyen Generali Sigorta Genel Müdürü Mine Ayhan "Düzenlemelerin etkisi yeni poliçelerde görülecek" dedi.

'Sigorta penetrasyonu çok daha fazla olmalı'

Aksigorta Genel Müdürü Uğur Gülen, Türkiye'deki sigorta sektörünün gelişmesinde kamuya büyük iş düştüğünü ve zorunlu tutulan sigortaların sektörün büyümesinde önemli bir etkisi olduğunu söyledi.

"Trafik sigortasının aracın değeri ile bir ilgisi yok"

PASAD Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Üze, değeri düşük araçların yüksek bedelle trafik sigortası yaptırmasına ilişkin yapılan eleştirilere karşı aracın değerinin sigorta ücretini etkilemediğini vurguladı. Üze, bir takım düzenlemelerden sonra fiyatların düşeceğini de sözlerine ekledi.

'Tüketiciler sigorta yaptırırken aile ve arkadaş tavsiyesine güveniyor'

CSC'nin araştırmasına göre, poliçe alacak tüketicilerin sigorta şirketi ile ilk teması acente seviyesinde değil, aile ve tanıdıkların tavsiyeleri ile oluyor. Türkiye bu oranla 5 Avrupa ülkesi arasında ilk sırada yer alıyor.

Trafik sigortalılarına destek hizmet

TOBB Sigorta Acenteleri İcra Komitesi’nin Assist Line ile geliştirdiği proje kapsamında, acenteden trafik sigortası alanlar, ‘Acente Asist AA+’ ile yolda kalmayacak.

'Otomatik Katılım'a güven artıyor'

NN Hayat ve Emeklilik CEO'su Frank Eijsink, araştırma çalışanların BES'te Otomatik Katılım konusunda bilgilendikçe sisteme daha fazla güvendiğini söyledi.

Allianz Grubu'nun karı yüzde 18.2 arttı

Avrupa'nın en büyük sigorta şirketi ve varlık yöneticisi olan Allianz Grubu'nun faaliyet kârı, tüm branşların katkılarıyla üçüncü çeyrekte yüzde 18.2 artışla 2.9 milyar avroya ulaştı.

Turkland Sigorta sektördeki yolculuğuna iddialı başladı

Turkland Sigorta'nın Genel Müdürü Hülya Püdün, "Acente, broker, banka ve müşterilerimize daha hızlı ve daha kaliteli hizmet vermenin heyecanı içindeyiz" dedi.

AvivaSA, 'BES' liderliğini sürdürüyor

AvivaSA Emeklilik ve Hayat CEO'su Meral Kurdaş, EGM'nin son verilerine göre, AvivaSA BES fon büyüklüğünde devlet katkısı dahil toplam 11.2 milyar TL'ye ulaştığını söyledi.

Aksigorta'dan KOBİ Sigortacılığı

Aksigorta Genel Müdürü Uğur Gülen, "Türkiye ekonomisinin sağlıklı büyümesi için kritik öneme sahip KOBİ'lerimizin faaliyetlerini sürdürürken, risklerini minimize etmesi gerekiyor" dedi.

'Acentenize danışmadan sigorta yaptırmayın'

OBB Sigorta Acenteleri İcra Komitesi Başkanı Kasap, "Vatandaşların, ileride sorun yaşamamaları için poliçe yaptırmadan önce mutlak suretle acentelerinden görüş almalarını ve poliçelerini acentelerinden yaptırmalarını tavsiye ediyorum" dedi.

Palandöken: “Sigorta şirketlerinin fiyatları dikkatle takip edilmelidir”

TESK Başkanı Bendevi Palandöken, "Garajda duran 4 bin liralık araca bin 100 TL sigorta primi olmaz" dedi.

'Trafik sigortası priminde düşüş devam edecek'

Doğa Sigorta CEO'su Nihat Kırmızı, tartışılan Zorunlu Trafik Sigortası primlerinde trendin terse dönmeye başladığını belirterek, "Temmuzda başlayan düşüş bu ayda devam edecek" dedi.

Trafik sigortasında düşüş yüzde 15’e ulaştı

Türkiye Sigorta Birliği’nden yapılan açıklamaya göre, trafik sigortası primlerinde Mayıs’tan itibaren başlayan düşüşün Ağustos ayı itibariyle ilk defa trafiğe girenlerde yüzde 15’e ulaştı.

  

Anadolu Sigorta Genel Müdürlük binası yeni geliştirmelerle büyüyor

Anadolu Sigorta, üç yıl önce taşındığı Kavacık'taki çevre dostu Genel Müdürlük binasını, engelli iş ortakları ve müşterilerinin de çok daha rahat kullanacağı yeni çalışma ve sosyal alanlarıyla geliştirmeye devam ediyor.

Uzmanlar BES'in geleceği için iyimser

Bireysel emeklilik uzmanlarını bir araya getiren "İdeal Özel Emeklilik İçin Önce Yatırımcı" konferansında sistemin Türkiye'deki geleceğinin parlak olduğu ancak farkındalığın artırılması gerekliliği görüşü ortaya çıktı.

SBN Sigorta Genel Müdürü Duray: 'İhtiyacı iyi tespit ederek ürünler geliştiriyoruz'

SBN Sigorta Genel Müdürü Recep Duray, bankasürans kanalından elde edilen üretimde sektörde ilk üçte olduklarını belirterek, "bunu sürdürmek istiyoruz" dedi

'Siber ataklar büyük kayıplara yol açıyor'

AIG Sigorta ve Marsh Reasürans ve Sigorta Brokerliği işbirliğiyle düzenlenen "Siber Risklerin Yönetimi Konferansında siber riskler farklı açılardan ele alındı.

'Çalışanlar kendi kariyerlerini belirliyor'

Sompo Japan Sigorta İnsan Kaynakları ve Akademi Genel Müdür Yardımcısı Işın Mengenli, çalışanlarına kendi inisiyatif, istek ve gayretleriyle kariyerlerini şekillendirebilecekleri mesajı verdiklerini söyledi.

'Yasa koyucu piyasa koşullarına karışmamalı'

"Kendi halimize bırakılırsak doğru yolu buluruz" diyen Aksigorta Genel Müdürü Uğur Gülen son yıllarda ortak satın alma konusunda ortaya çıkan fırsatları değerlendirme girişiminde bulunduklarını; ancak, sonuca ulaşmadıklarını söyledi.

'AvivaSA büyümesini sürdürüyor'

AvivaSA 2016 Satış Vizyon Toplantısında konuşan AvivaSA Başkanı Dinçer Türkiye'nin potansiyeline inandıklarını belirtirken AvivaSA CEO'su Kurdaş da "Gösterdiğimiz özen bizi Türkiye'nin zirvesine, BES fon büyüklüğünde sektör liderliğine taşıdı" dedi.

TSEV'de Temel Sigortacılık Eğitim devam ediyor

AIG Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Tüfekçiler tarafından verilen eğitimde gerçek vakalar üzerinden anlatımlar yapılıyor


Sayfalar :  1  2  3  4 

Bizi Takipedin

 Twitter      Facebook        RSS

VİDEO HABERLER