18 Aralık 2017
Pazartesi, 9:55
ABD DOLARI ALIŞ: 3.8591   ABD DOLARI SATIŞ: 3.8660   |   AVUSTRALYA DOLARI ALIŞ: 2.9567   AVUSTRALYA DOLARI SATIŞ: 2.9760   |   DANİMARKA KRONU ALIŞ: 0.61039   DANİMARKA KRONU SATIŞ: 0.61339   |   EURO ALIŞ: 4.5511   EURO SATIŞ: 4.5593   |   İNGİLİZ STERLİNİ ALIŞ: 5.1720   İNGİLİZ STERLİNİ SATIŞ: 5.1990   |   İSVİÇRE FRANGI ALIŞ: 3.8957   İSVİÇRE FRANGI SATIŞ: 3.9207   |   İSVEÇ KRONU ALIŞ: 0.45578   İSVEÇ KRONU SATIŞ: 0.46049   |   KANADA DOLARI ALIŞ: 3.0211   KANADA DOLARI SATIŞ: 3.0347   |   KUVEYT DİNARI ALIŞ: 12.7065   KUVEYT DİNARI SATIŞ: 12.8728   |   NORVEÇ KRONU ALIŞ: 0.46483   NORVEÇ KRONU SATIŞ: 0.46795   |   SUUDİ ARABİSTAN RİYALİ ALIŞ: 1.0290   SUUDİ ARABİSTAN RİYALİ SATIŞ: 1.0309   |   JAPON YENİ ALIŞ: 3.4320   JAPON YENİ SATIŞ: 3.4547   |   BULGAR LEVASI ALIŞ: 2.3137   BULGAR LEVASI SATIŞ: 2.3440   |   RUMEN LEYİ ALIŞ: 0.97673   RUMEN LEYİ SATIŞ: 0.98951   |   RUS RUBLESİ ALIŞ: 0.06518   RUS RUBLESİ SATIŞ: 0.06603   |   İRAN RİYALİ ALIŞ: 0.01078   İRAN RİYALİ SATIŞ: 0.01092   |   ÇİN YUANI ALIŞ: 0.58070   ÇİN YUANI SATIŞ: 0.58830   |   PAKİSTAN RUPİSİ ALIŞ: 0.03493   PAKİSTAN RUPİSİ SATIŞ: 0.03538   |   ÖZEL ÇEKME HAKKI (SDR) ALIŞ: 5.4617   ÖZEL ÇEKME HAKKI (SDR) SATIŞ:   |  

HÜRSES GAZETESİ
GÜNLÜK BAĞIMSIZ EKONOMİ VE POLİTİKA GAZETESİ

HIZLI ERİŞİM : YGS’de kim daha başarılı oldu: Kızlar mı erkekler mi ? TOKİ, 16 şehirdeki 55 arsayı satıyor 6 Dal Sigara, Çernobil'e Eşittir Tüketici Lehine Önemli Değişiklikler

Sigorta

Başlıklar

'İnsani finansın güvencesi katılım sigortacılığıdır'

Katılım Emeklilik Genel Müdürü Ayhan Sincek, zirvede "Hem kazan hem kazandır! 700 yıllık bir başarı hikayesi" başlıklı oturumda katılım sigortacılığını anlatacak.

“Otomatik Katılım BES’te ciddi bir fon büyüklüğüne ulaşılabilir

Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürü Şerif Çakırsoy, sene başında yürürlüğe konan Bireysel Emeklilik Sistemi’ne otomatik katılımının hükümetin ciddi bir beklenti içinde olduğunu bir alan olduğunu belirtti.

MAPFRE Sigorta, 5 yıldır sektörün üzerinde büyüyor

MAPFRE Sigorta Genel Müdür CEO'su ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili Alfredo Munoz, MAPFRE Sigorta'nın 2016 yılında yüzde 32.4 oranında bir büyüme gösterdiğini söyledi.

Allianz'dan 'Özel Müşteri Programı'

Allianz Türkiye Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Okan Özdemir, "Biz iletişimimizde 'Allianz Seninle' dedik. Amacımız hayatlarının her evresinde müşterilerimizin yanında olduğumuzu hissettirmek" dedi.

DASK tasarım yarışmasına 43 üniversiteden 85 başvuru

DASK tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Depreme Dayanıklı Bina Tasarımı Yarışması'na 43 üniversiteden 85 takım kayıt yaptırdı. Ön elemeden geçen 28 takım 7-9 Mayıs'ta düzenlenecek büyük finalde yarışacak.

Otomatik BES'te ikinci tur 1 Nisan'da başlayacak

Kademeli olarak hayata geçirilen otomatik BES'e 1 Nisan'da 2.5 milyon memur ve 1.5 milyon özel sektör çalışanı katılacak.

'AvivaSA, kadın dostu şirket'

AvivaSA CEO'su Fırat Kuruca, "Satış kanalları da dahil olmak üzere, kadın çalışan oranımız yüzde 65; kadın yönetici oranımız ise yüzde 64. Ayrıca, su anda 100'ü aşkın genç girişimcimizin yüzde 60'ı kadın" dedi.

Milli otomobile 'yerli' güvence

Doğa Sigorta A.Ş CEO'su Nihat Kırmızı, "Doğa Sigorta olarak, üretimde sigorta firmalarını zorlayabilecek noktalarda bile her türlü fedakarlığı yaparak destek vermeye hazırız" dedi.

Tarımda sigortalanma arttı

Tarımda sigortalanma son iki yılda iki kat arttığını belirten TARSİM Genel Müdürü Yusuf Cemil Şatoğlu, "2015 ve 2016 yılında Manisa'da üzüm üreticisine ödediğimiz hasar miktarı yaklaşık 450 milyon liradır" dedi.

AXA inovasyon ile derman oluyor

AXA Sigorta, inovasyonu merkeze koyan dönüşümünü düzenlediği toplantıda; iletişimden pazarlamaya, teknolojiden süreç yönetimine kadar hayata geçirdiği yenilikçi projeler ve son kampanyası "Dert Varsa Derman AXA"yı tanıttı. (Soldan sağa) AXA Sigorta Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Başkan ve İcra Kurulu Üyesi Özer Şimşek, oyuncu Gürgen Öz, AXA Sigorta Türkiye CEO'su Guillame_Lejune ve AXA Sigorta Teknik ve Bilgi Teknolojilerinden Sorumlu Başkan ve İcra Kurulu Üyesi Yavuz Ölken.

Doğal afetler tarımda sigortalanmayı arttırdı

TARSİM Genel Müdürü Yusuf Cemil Şatoğlu, "Ağaçtaki meyvenin ya da tarladaki ürünün sigortasını yapıyorduk. Bu yıl ilk kez ağacın kendisine de teminat vermeye başladık" dedi.

Sigortasız araç, konut ve işyerleri selin bilançosunu ağırlaştırıyor

Aksigorta Genel Müdürü Uğur Gülen, sel felaketinden zarar gören araçların yüzde 95'inin sel teminatı bulunduğunu belirterek, en büyük mağduriyetlerin sigortalılık oranının düşük olduğu konut ve işyeri branşlarında yaşanacağını söyledi.

Allianz Türkiye'den meme kanserine karşı yeni proje

Allianz Türkiye Sağlık Genel Müdür Yardımcısı Pınar Oruç Lembet, proje ile modüler Sağlık Sigortası bulunan 40 yaş ve üstü tüm kadınlara anlaşmalı kurumlarda yılda 1 kez ücretsiz mamografi teminatı sunulduğunu söyledi.

Nihat Kırmızı: “Katılım sigortacılığı sigorta bilincini ve sigortalı sayısını arttıracak”

Ortak risk paylaşımı ve dayanışma üzerine kurulu olan katılım sigortacılığının dünya sigorta sektöründe giderek daha çok öne çıkmaya başladığını, “tekafül” olarak tanımlanan bu sigorta türünün Türkiye’de de önümüzdeki yıllarda hızla büyüyeceğini vurgulayan Doğa Sigorta CEO’su Nihat Kırmızı, “Katılım sigortacılığı, geleneksel sigorta ürünlerine alternatif bir model olarak hızla büyürken aynı zamanda sektöre farklı enstürmanlar da kazandırıyor. Son birkaç yılda ilgi görmeye başlayan katılım sigortacılığındaki bu büyümenin bu yıl ve önümüzdeki yıllarda daha güçlü devam edeceğini düşünüyoruz. Türkiye’de bankacılıkta yüzde 5’lik bir paya sahip olan katılım bankacılığının 2025 yılında yüzde 15’lik bir payı hedeflediği düşünüldüğünde, bu hedefe paralel olarak katılım sigortacılığının önümüzdeki dönemde sektörden aldığı payı hızla artırmasını bekliyoruz“ dedi.

Sigortacılıkta cesur olan kazanacak

KPMG Türkiye Finansal Hizmetler Sektör Lideri Sinem Cantürk, sigortacılık sektörünün de dijital devremin tehdidi altında olduğunu belirterek, "Artık sigorta şirketlerinin ve CIO'larının dönüşümü gerçekleştirmek için cesur olma vakti geldi" dedi.

Sigorta sektöründe önemli bir iş birliği

Aktif Bank iştiraki Sigortayeri Sigorta ve Reasürans Brokerliği, Fiba Holding ve Fiba Emeklilik ile Grup Kredi Hayat, Bireysel Emeklilik ve Sigorta Brokerliği alanında önümüzdeki beş yıl için birlikte çalışma kararı aldı.

  

NN Hayat ve Emeklilik ile ABank arasında iş birliği

Her iki şirket de yapılan 5 yıllık anlaşma ile sürdürülebilir büyüme ivmelerini artırarak, sektörlerine katma değer sunmaya devam etmeyi amaçlıyor.

Trink Kira Sigortası'ndan yanlış kiracıya rastlayana doğru poliçe

Kuzey Sigorta Genel Müdürü Derya Gülgeç, bu uygulamanın Türk sigortacılık sektöründe bir ilk olacağını belirterek, "Bir aylık kiranın yaklaşık yüzde 60'ı ile bir yılı koruma altına alıyoruz. Mülk sahibi mağduriyetine son verecek olan hizmet, yakında satışa sunulacak" dedi.

Sigortacılıkta girişimcilerin önünü açacak önemli işbirliği

Etohum Kurucusu Burak Büyükdemir, "Allianz Türkiye'nin kulübe katılmasının, ekosisteme ciddi bir tecrübe akışı sağlanacağına ve sigortacılık sektörüyle ilgili girişimlerin doğru kaynaklarla buluşturulması konusunda önemli kapılar açacağına inanıyoruz" dedi.

Anadolu Sigorta'dan sağlık poliçesi sahiplerine özel ücretsiz hizmetler

Medilab hizmetiyle sağlık poliçesi sahiplerine çok özel avantajlar sunduklarını belirten Genel Müdür Yardımcısı Metin Oğuz, "Anadolu Sigorta olarak müşterilerimize her zaman özel ve avantajlı hizmet vermek için çalışıyoruz" dedi.

‘Başak’lılar geçmişi yâd ettiler

2006’da Groupama şirketine satılan Başak Sigorta ve Başak Hayat Sigorta’nın çalışanları, Hayat Sigortaları Müdürü Oya Özdemir’in organizasyonu ile bir araya gelerek geçmişi yad ettiler...

Garanti Emeklilik'ten Sürdürülebilirlik Hisse Senedi Fonu

Garanti Emeklilik Genel Müdürü Göçer, "Tüm hisse senedi fonlarımıza endeksi dahil ederek, hem endeksi hem de endeksin içerisindeki şirketleri ve bu şirketlerin duyarlı oldukları ilkeleri desteklemiş olacağız" dedi.

Sigorta Cini yüzde 100 büyüdü

Sigorta Cini CEO'su Pieter-Bas Vos, zor geçen 2016 yılında yüzde 100'lük bir büyüme göstererek 35 milyon TL prim ürettiklerini belirterek, "Bu yıl da rakamı ikiye katlamayı hedefliyoruz" dedi.

BES'te 27 bin 745 kişi emekli oldu

KPMG Türkiye Finansal Hizmetler Lideri Sinem Cantürk, "2015 sonu itibariyle 5,7 milyar TL devlet katkısı ödendi. 27 bin 745 katılımcı emekli olmayı tercih etti. Otomatik katılımla BES, 1 milyon yeni katılımcı sağladı" dedi.


Sayfalar :  1  2  3  4  5 

Bizi Takipedin

 Twitter      Facebook        RSS

VİDEO HABERLER