21 Ocak 2017
Cumartesi, 0:26
ABD DOLARI ALIŞ: 3.8176   ABD DOLARI SATIŞ: 3.8244   |   AVUSTRALYA DOLARI ALIŞ: 2.8722   AVUSTRALYA DOLARI SATIŞ: 2.8910   |   DANİMARKA KRONU ALIŞ: 0.54628   DANİMARKA KRONU SATIŞ: 0.54896   |   EURO ALIŞ: 4.0684   EURO SATIŞ: 4.0758   |   İNGİLİZ STERLİNİ ALIŞ: 4.6942   İNGİLİZ STERLİNİ SATIŞ: 4.7187   |   İSVİÇRE FRANGI ALIŞ: 3.7835   İSVİÇRE FRANGI SATIŞ: 3.8078   |   İSVEÇ KRONU ALIŞ: 0.42561   İSVEÇ KRONU SATIŞ: 0.43002   |   KANADA DOLARI ALIŞ: 2.8598   KANADA DOLARI SATIŞ: 2.8727   |   KUVEYT DİNARI ALIŞ: 12.4277   KUVEYT DİNARI SATIŞ: 12.5904   |   NORVEÇ KRONU ALIŞ: 0.45075   NORVEÇ KRONU SATIŞ: 0.45378   |   SUUDİ ARABİSTAN RİYALİ ALIŞ: 1.0179   SUUDİ ARABİSTAN RİYALİ SATIŞ: 1.0197   |   JAPON YENİ ALIŞ: 3.3119   JAPON YENİ SATIŞ: 3.3338   |   BULGAR LEVASI ALIŞ: 2.0683   BULGAR LEVASI SATIŞ: 2.0954   |   RUMEN LEYİ ALIŞ: 0.89992   RUMEN LEYİ SATIŞ: 0.91169   |   RUS RUBLESİ ALIŞ: 0.06353   RUS RUBLESİ SATIŞ: 0.06437   |   İRAN RİYALİ ALIŞ: 0.01173   İRAN RİYALİ SATIŞ: 0.01188   |   ÇİN YUANI ALIŞ: 0.55202   ÇİN YUANI SATIŞ: 0.55925   |   PAKİSTAN RUPİSİ ALIŞ: 0.03622   PAKİSTAN RUPİSİ SATIŞ: 0.03670   |   ÖZEL ÇEKME HAKKI (SDR) ALIŞ: 5.1657   ÖZEL ÇEKME HAKKI (SDR) SATIŞ:   |  

HÜRSES GAZETESİ
GÜNLÜK BAĞIMSIZ EKONOMİ VE POLİTİKA GAZETESİ

HIZLI ERİŞİM : YGS’de kim daha başarılı oldu: Kızlar mı erkekler mi ? TOKİ, 16 şehirdeki 55 arsayı satıyor 6 Dal Sigara, Çernobil'e Eşittir Tüketici Lehine Önemli Değişiklikler

Politika

Başlıklar

Başbakan Yıldırım: 'Devlet Bey'i tanıyamamışlar'

Başbakan Yıldırım ‘MHP’li bakan’ açıklamasına ilişkin MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin cevabını değerlendirerek, “Siyasi etik, siyasi rüşvet gibi kavramları kullananlar Sayın Bahçeli’yi tanıyamamışlar. Devlet Bey ilkeleri olan, memleketin menfaati konu olduğunda hiçbir siyasi sahiple hareket etmeyen bir zattır" dedi.

Anayasa değişiklik teklifinin 8. maddesi 339 oyla kabul edildi

TBMM Genel Kurulunda anayasa değişiklik teklifinin 8. maddesi 339 oyla kabul edildi.

Aylin Nazlıaka kendini kürsüye kelepçeledi

TBMM Genel Kurulunda anayasa değişiklik teklifi görüşmeleri yapılırken Bağımsız Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka kendini kürsüye kelepçeledi.

Devlet Bahçeli'den 'bakanlık' iddialarına cevap

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Zaten uzun zamandan bu yana bazı CHP sözcüleri açık oyla ilgili tartışma yaratıyorlar. Bütün tercihlerin netleştiği dönemde gizli oylamayı nerede yaparsanız yapın, karanlık bir hücrede de yapsanız, eğer onun tercihi belliyse, o bir anlamda açık oy demektir“ dedi.

Kılıçdaroğlu-Bahçeli görüşmesi sona erdi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yle yaptığı görüşmede anayasa değişikliğiyle ilgili kaygılarını Bahçeli ile paylaştığını söyledi.

Kılıçdaroğlu-Bahçeli görüşmesi başladı

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Meclis'teki görüşmesi başladı.

"Anayasa değişikliği girişimine Türk Milleti büyük çoğunlukla 'hayır' diyecektir"

Demokratik Sol Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Hikmet Sami Türk, Anayasaların geniş mutabakata dayalı toplumsal sözleşme niteliğinde olduğunu hatırlatarak Mecliste görüşülen bu teklifin, Yürürlükteki Anayasa’ya aykırı bir fiilî durumu meşrulaştırmayı amaçlayan dayatmacı bir zihniyetle hazırlanmış olduğunu belirtti.

CHP Grup Başkanvekili Özel: Erken seçim kararına CHP tam destek veriyor

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, “CHP gelecek bir erken seçim kararına Cumhuriyet Halk Partisi tam destek veriyor” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Budak: "Bu yetkileri alan en demokrat biri bile diktatör olur"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, Anayasa değişikliğiyle partili cumhurbaşkanına denetlenemeyecek, sınırsız yetkiler verildiğini belirterek, “Bu yetkileri kim alırsa alsın, Hitler olur, Mussolini olur” dedi. Türkiye’nin geleceğini etkileyecek rejim değişikliğinin, Anayasa’nın çiğnenerek yapıldığını kaydeden Budak, “Anayasa oylamalarının gizli olması Anayasa hükmü ama bu hüküm TBMM’de çiğneniyor. Böyle bir zihniyetin derdi, hukuk, demokrasi ve Türkiye olamaz” dedi.

DSP Genel Başkanı Aksakal: "Kıbrıs davası, Türkiye davasıdır"

Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Önder Aksakal, Cenevre’deki Kıbrıs müzakerelerinde gelinen noktada Türkiye’nin çok dikkatli olmasını, bir oldu-bitti ile karşı karşıya gelmemesini istedi.

CHP’li Selin Sayek Böke’den anayasa teklifi açıklaması

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Selin Sayek Böke, “Gelin bu anayasa teklifini vakit kaybetmeden meclisten çekin, lütfen gerekiyorsa kenara çekilin yarattığınız tahribatı tamir edecekler gelip bu işi düzeltsinler" dedi.

Başbakan Yıldırım: "Karşı karşıya bulundumuz bazı sıkıntılar ortadan kalkacak"

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım: "Getirilen değişiklikler ülkemizin içinde bulunduğu şartları ve gelecekte karşılaşılması muhtemel sorunları kökünden çözecek ve yönetim olarak şu anda karşı karşıya bulunduğumuz bazı sıkıntıları ortadan kaldıracak" dedi.

MHP Milletvekili Parsak: Teklifle hükümet sistemi netleşecek

MHP Afyonkarahisar Milletvekili Parsak, "Bu Anayasa değişikliği teklifiyle bir rejim değişikliği değil, sadece ve sadece bir hükümet sistemi değişikliği, aslında daha da doğrusuyla bir hükümet sistemi netleştirmesi söz konusudur" dedi.

MHP'li Halaçoğlu: 'İstifa etmekten vazgeçtim'

MHP Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, anayasa değişikliği teklifindeki endişelerini MHP Genel Başkanı Bahçeli’ye ilettiğini belirterek, “Türkiye'nin geleceği ile ilgili bir meseledir. Devlet Bey de benim düşüncelerime saygı gösterdi. İstifa edeceğimi söyledim, etmemem gerektiğini belirtti. Bu nedenle istifa etmekten vazgeçtim” dedi.

Anayasa değişiklik teklifi görüşmelerinde doğum günü kutlaması

Sağlık Bakanı Recep Akdağ AK Parti kulisinde doğum gününü kutladı.

Enver Yılmaz, Başbakan Yıldırım ile görüştü

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Başbakan Binali Yıldırım ile bir araya geldi.

Memur-Sen’den cumhurbaşkanlığı sistemine tam destek

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, cumhurbaşkanlığı sistemi esaslı anayasa değişikliğine en büyük desteği vermeye devam edeceklerini söyledi.

  

CHP’li vekiller kaza yaptı

CHP'li vekillerin bulunduğu araca, TBMM girişinde aniden açılan otomatik kapı çarptı. Vekiller, çarpma nedeniyle patlayan hava yastıklarından dolayı hafif şekilde yaralandı.

CHP’li Kara’dan yumruk savunması

Anayasa değişikliği teklifinin görüşüldüğü TBMM'de çıkan kavgada AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatih Şahin'in burnunu kıran CHP Antalya Milletvekili Niyazi Nefi Kara, ”Bizlere milletvekillerimize bardak fırlatan birisiydi, can havliyle bir yumruk atmışım. Bizim bir yaptığımız nefsi müdafaadır” dedi.

Budak: Anayasalar düşmanlaştırarak, kutuplaştırarak yapılmaz

CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, Anayasa değişikliği sürecinde, muhalefet eden herkesin susturulmaya çalışıldığını, değişikliklerin kutuplaşma ortamından yararlanarak çıkarılmak istendiğini vurgulayarak, “Anayasalar, düşman yaratarak, kutuplaştırarak değil, uzlaşma ile ortak akılla yapılırsa ülkeye barış ve huzur getirir. Ancak öyle görülüyor ki AKP huzurlu bir Türkiye istemiyor” dedi.

CHP’li meclis üyesi partisinden ihraç edildi

Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Bekilli Belediyesi CHP’li meclis üyesi Bekir Çapar, partisinin Bekilli ilçe teşkilatının talebi üzerine partiden ihraç edildi.

Muhalefet partileri arasında tartışma

TBMM Genel Kurulunda muhalefet partileri arasında tartışma yaşandı.

Hazinedar: Beni FET֒cü ilan etmeye çalıştıkları mezkur video kaydı montajdır

TBMM Darbe Girişimi Araştırma Komisyonu'na gönderdiği yazılı yanıtta önemli açıklamalarda bulunan Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar," Beni FETÖ'cü ilan etmeye çalıştıkları mezkur video kaydı montajdır. Bana muhalif kesimler o video üzerinden FETÖ'cü olduğum algısını yaymaya çalıştı" dedi.

Akçakoca MHP'de yönetim kurulu istifa etti

Akçakoca MHP ilçe Başkanı Tacettin Akman, 15 kişilik yönetim kurulu üyeleri ile birlikte istifa ettiklerini açıkladı.


Sayfalar :  1  2  3  4 ... 36 

Bizi Takipedin

 Twitter      Facebook        RSS

VİDEO HABERLER