30 Nisan 2017
Pazar, 9:34
ABD DOLARI ALIŞ: 3.5504   ABD DOLARI SATIŞ: 3.5568   |   AVUSTRALYA DOLARI ALIŞ: 2.6475   AVUSTRALYA DOLARI SATIŞ: 2.6648   |   DANİMARKA KRONU ALIŞ: 0.52006   DANİMARKA KRONU SATIŞ: 0.52261   |   EURO ALIŞ: 3.8744   EURO SATIŞ: 3.8814   |   İNGİLİZ STERLİNİ ALIŞ: 4.5835   İNGİLİZ STERLİNİ SATIŞ: 4.6074   |   İSVİÇRE FRANGI ALIŞ: 3.5706   İSVİÇRE FRANGI SATIŞ: 3.5936   |   İSVEÇ KRONU ALIŞ: 0.40059   İSVEÇ KRONU SATIŞ: 0.40474   |   KANADA DOLARI ALIŞ: 2.5975   KANADA DOLARI SATIŞ: 2.6092   |   KUVEYT DİNARI ALIŞ: 11.6039   KUVEYT DİNARI SATIŞ: 11.7557   |   NORVEÇ KRONU ALIŞ: 0.41468   NORVEÇ KRONU SATIŞ: 0.41747   |   SUUDİ ARABİSTAN RİYALİ ALIŞ: 0.94669   SUUDİ ARABİSTAN RİYALİ SATIŞ: 0.94840   |   JAPON YENİ ALIŞ: 3.1807   JAPON YENİ SATIŞ: 3.2017   |   BULGAR LEVASI ALIŞ: 1.9697   BULGAR LEVASI SATIŞ: 1.9955   |   RUMEN LEYİ ALIŞ: 0.84974   RUMEN LEYİ SATIŞ: 0.86086   |   RUS RUBLESİ ALIŞ: 0.06202   RUS RUBLESİ SATIŞ: 0.06283   |   İRAN RİYALİ ALIŞ: 0.01088   İRAN RİYALİ SATIŞ: 0.01103   |   ÇİN YUANI ALIŞ: 0.51195   ÇİN YUANI SATIŞ: 0.51865   |   PAKİSTAN RUPİSİ ALIŞ: 0.03370   PAKİSTAN RUPİSİ SATIŞ: 0.03414   |   ÖZEL ÇEKME HAKKI (SDR) ALIŞ: 4.8686   ÖZEL ÇEKME HAKKI (SDR) SATIŞ:   |  

HÜRSES GAZETESİ
GÜNLÜK BAĞIMSIZ EKONOMİ VE POLİTİKA GAZETESİ

HIZLI ERİŞİM : YGS’de kim daha başarılı oldu: Kızlar mı erkekler mi ? TOKİ, 16 şehirdeki 55 arsayı satıyor 6 Dal Sigara, Çernobil'e Eşittir Tüketici Lehine Önemli Değişiklikler

Politika

Başlıklar

Kılıçdaroğlu: Kazanan bu ülkenin insanı, bu ülkenin demokrasisi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Yüzde 51 ile kazanıldı deniliyor ama hiçbirisi hayatından memnun değil. Niçin? Kaybettiklerini çok iyi biliyorlar. Dünyanın gözü önünde kaybettiklerini çok iyi biliyorlar. O kadar ki, şimdi birbirlerini suçluyorlar. Düne kadar yol arkadaşları olanlar şimdi birbirlerini 'hain' olarak suçluyorlar" dedi.

Başbakan Yıldırım, BBC World'un sorularını yanıtladı

Başbakan Binali Yıldırım, Türkiye'de bugün Avrupa Birliği'ne (AB) girip girilmemesi yönünde referandum yapılsa tereddütsüz ‘hayır’ çıkacağını belirterek, “Sürekli Avrupa ülkeleri Türkiye’ye parmaklarıyla işaret ederek, şunu yapmayın, bunu yapmayın, yoksa üye olamazsınız. Yoksa şunu yaparız, yoksa bunu yaparız dediler. Bunu bizim milletimiz kabul etmiyor, onuruna çok düşkün bir millettir” dedi.

Başbakan Yıldırım'dan erken seçim açıklaması

Başbakan Binali Yıldırım, zaman zaman kabine değişikliğine gitmenin demokrasilerin gereği olduğunu, bu konuda atılacak adımı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile belirleyeceklerini belirterek, “Mutlaka önümüzdeki aylarda bu konuyu ele alacağımızı düşünüyorum” dedi.

MHP Lideri Bahçeli: 16 Nisan milattır

MHP Lideri Bahçeli, referandum tartışmaları için "Hiç kimse kriz çığırtkanlığı yapmamalıdır. Hiç kimse sokaklardan medet ummamalı, bunu aklına dahi getirmemelidir." dedi.

Deniz Baykal: “Sayın Cumhurbaşkanım, maç daha bitmedi”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, referandum sonucunu futbol maçına benzettiği sözleriyle ilgili Baykal, “Şimdi önümüzde bir anayasa problemi var. Durum bu arkadaşlar. Şimdi bunu unutmayalım, bu iş bitmedi yani" dedi.

Bozdağ'dan AİHM açıklaması

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ CHP'nin AİHM'ye başvururuz söylemi için "netice alamazlar" dedi.

CHP, referandumun iptali için YSK'ya başvurdu

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, "Bütün hukuk yollarını kullanarak meşru olmayan bu uygulamaya son vermek üzere YSK'ya dilekçe verdik. Halkoylamasının iptalini istiyoruz" dedi.

Kılıçdaroğlu’ndan halkoylaması sonuçlarına ilişkin açıklama

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "YSK seçimin, referandumun güvenliğinden sorumluyken bir referandumu tartışmalı hale getirdi" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye yönetim sistemi konusunda tarihi bir karar verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye yönetim sistemi konusunda tarihi bir karar verdi." dedi.

Başbakan Yıldırım'dan 'eyalet' iddiasına sert tepki: Kanıtlarsanız görevi bırakırım!

Başbakan Binali Yıldırım, eyalet sistemi iddialarına tepki göstererek, "Bu anayasının herhangi bir yerinde eyalet varsa, eyalet sistemine yol açacak bir madde varsa, hem parti genel başkanlığını hem de başbakanlık görevini anında bırakacağım" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan TGRT Haber canlı yayında

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TGRT Haber "Referandum Özel" programında Batuhan Yaşar'ın sorularını cevapladı.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, İzmir'de

İzmir'de iş adamları ve kanaat önderleriyle bir araya gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Ön yargılardan arınarak sandığa gitmek zorundayız. Falan kişiyi çok sevebilirsiniz ama önce evlatlarınızı, Türkiye'yi, vatanınızı, demokrasiyi düşünmek zorundasınız. Çocuklarınıza nasıl bir Türkiye bırakmak istiyorsunuz, bunu düşünmek zorundasınız" dedi.

Bakan Albayrak: “Pasifik çok büyük çatışmalara gebe”

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Dünyanın askeri, ekonomik ve siyasi olarak önemli günlerden geçtiğine değinerek, önümüzdeki 10 yılın çok büyük çatışma ve çarpışmalara gebe olduğunu anlattı.

Başbakan’dan Baykal’a: 'Sevin sevin, o sevincin kursağında kalacak'

Başbakan Binali Yıldırım, CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal’ın sözlerini eleştirerek, “Birisi de çıkmış diyor ki İzmir’den düşmanı denize dökmüş gibi sevinecekmiş. Sevin sevin, o sevincin kursağında kalacak. İzmir’de ‘evet’ diyecek, Türkiye de ‘evet’ diyecek” dedi.

Baykal: “Anayasa değişikliğinde her türlü tuzak var”

Referandum çalışmaları için Mardin'e gelen CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, “Anayasa değişikliğiyle; meclisin ve vatandaşın yetkileri elinden gidecek. Her türlü tuzak var. Millete tuzak olduğu gibi, Adalet ve Kalkınma Partisi'nin kendisine de tuzak var bu Anayasa değişikliğinde” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İstanbul buluşması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Evet Platformu" tarafından Yenikapı Etkinlik Alanı'nda "Aşkımız memleket, millet için evet" sloganıyla düzenlenen "İstanbul Buluşması"nda vatandaşlara hitap etti. Erdoğan, "Bir gün FETÖ'nün borazanlığını yapan, ertesi gün PKK seviciliğine soyunan, bir sonraki gün başka bir terör örgütünün avukatlığını üstlenen parti, cumhuriyetin partisi olamaz. Cumhuriyetin sahibi cumhurdur, millettir. Bunların her şeyden önce millete ve milli iradeye saygısı yok" dedi.

Bozdağ’dan Cumhurbaşkanının parti üyeliğine ilişkin açıklama

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, “Kesin sonuçlar Resmi Gazetede yayımlandıktan sonra paketin bazı maddeleri hemen yürürlüğe girecek. Bunlardan birisi de Cumhurbaşkanının partili olabilmesine imkan veren düzenlemedir” dedi.

CHP’den Danıştay’a ‘referandum’ başvurusu

CHP'nin Avukatı Atilla Kart, Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) oylama devam ederken saat 16.10-16.15 civarında tüm sandık kurullarına, il ve ilçe seçim kurullarına ulaştırdığı 16 Nisan 2017 tarih 560 sayılı idari işlemine yönelik Danıştay nezdinde başvurularını yaptıklarını belirterek, "Yaptığımız başvuruda, yapılan başvurunun kesin sonucuna kadar yürütmenin durdurulması talebinde de bulunduk. Bu karar netleşmeden YSK'nın seçim sonuçlarını kesinleştirmemesi gerekir" dedi.

  

CHP ilçe başkanı istifa etti

Malatya CHP Battalgazi İlçe Başkanı Selahattin Sarıoğlu, oy verme işlemlerinin tamamlanmasının ardından yaptığı yazılı açıklama ile istifa ettiğini duyurdu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Bahçeli ve Destici'ye tebrik telefonu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve BBP Genel Başkanı Mustafa Destici'yi telefonla aradı. Erdoğan, referandum sonucunun millet ve ülke için hayırlı olmasını diledi.

Bakan Çavuşoğlu: 'Yeni Türkiye’de güven ve istikrar olacak'

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, artık gerçek anlamda yeni Türkiye’nin var olduğunu belirterek, yeni Türkiye’de istikrar ve güven olacağını kaydetti.

Bülent Arınç, Bolu’da hakim karşısına çıktı

Eski Meclis Başkanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, katıldığı bir televizyon programında Bolulu gazeteci İmdat Aslan’a hakaret ettiği iddiasıyla hakkında açılan davada ifade vermek için Bolu’ya geldi.

AK Parti İstanbul Milletvekili Avukat Fatma Benli: Evet oylarında büyük artış var

Halk oylamasına sayılı günler kaldı. AK Parti İstanbul Milletvekili Siyasi ve Hukuki İşler Başkan Yardımcısı AvuKat Fatma Benli bu kritik süreçte yapılan çalışmaları anlattı. İşte Fatma Benli'nin İHA'dan Şifa Kaymak'a verdiği özel cevaplar.

Yurtdışı oyları ATO’da

16 Nisan'da yapılacak anayasa değişikliği halk oylaması yurtdışında kullanılan oylar Ankara'ya getirildi.


Sayfalar :  1  2  3  4 ... 42 

Bizi Takipedin

 Twitter      Facebook        RSS

VİDEO HABERLER