18 Aralık 2017
Pazartesi, 9:49
ABD DOLARI ALIŞ: 3.8591   ABD DOLARI SATIŞ: 3.8660   |   AVUSTRALYA DOLARI ALIŞ: 2.9567   AVUSTRALYA DOLARI SATIŞ: 2.9760   |   DANİMARKA KRONU ALIŞ: 0.61039   DANİMARKA KRONU SATIŞ: 0.61339   |   EURO ALIŞ: 4.5511   EURO SATIŞ: 4.5593   |   İNGİLİZ STERLİNİ ALIŞ: 5.1720   İNGİLİZ STERLİNİ SATIŞ: 5.1990   |   İSVİÇRE FRANGI ALIŞ: 3.8957   İSVİÇRE FRANGI SATIŞ: 3.9207   |   İSVEÇ KRONU ALIŞ: 0.45578   İSVEÇ KRONU SATIŞ: 0.46049   |   KANADA DOLARI ALIŞ: 3.0211   KANADA DOLARI SATIŞ: 3.0347   |   KUVEYT DİNARI ALIŞ: 12.7065   KUVEYT DİNARI SATIŞ: 12.8728   |   NORVEÇ KRONU ALIŞ: 0.46483   NORVEÇ KRONU SATIŞ: 0.46795   |   SUUDİ ARABİSTAN RİYALİ ALIŞ: 1.0290   SUUDİ ARABİSTAN RİYALİ SATIŞ: 1.0309   |   JAPON YENİ ALIŞ: 3.4320   JAPON YENİ SATIŞ: 3.4547   |   BULGAR LEVASI ALIŞ: 2.3137   BULGAR LEVASI SATIŞ: 2.3440   |   RUMEN LEYİ ALIŞ: 0.97673   RUMEN LEYİ SATIŞ: 0.98951   |   RUS RUBLESİ ALIŞ: 0.06518   RUS RUBLESİ SATIŞ: 0.06603   |   İRAN RİYALİ ALIŞ: 0.01078   İRAN RİYALİ SATIŞ: 0.01092   |   ÇİN YUANI ALIŞ: 0.58070   ÇİN YUANI SATIŞ: 0.58830   |   PAKİSTAN RUPİSİ ALIŞ: 0.03493   PAKİSTAN RUPİSİ SATIŞ: 0.03538   |   ÖZEL ÇEKME HAKKI (SDR) ALIŞ: 5.4617   ÖZEL ÇEKME HAKKI (SDR) SATIŞ:   |  

HÜRSES GAZETESİ
GÜNLÜK BAĞIMSIZ EKONOMİ VE POLİTİKA GAZETESİ

HIZLI ERİŞİM : YGS’de kim daha başarılı oldu: Kızlar mı erkekler mi ? TOKİ, 16 şehirdeki 55 arsayı satıyor 6 Dal Sigara, Çernobil'e Eşittir Tüketici Lehine Önemli Değişiklikler

Politika

Başlıklar

DSP Başkanlık Kurulu: “Türkiye Kan Kaybetmeye Devam Ediyor!”

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal başkanlığında toplanan DSP Parti Meclisi yayınladığı bildiride, AKP’nin iş başında tutulduğu 15 yıllık süreç, ülkemizi ve İslam âlemini ciddi tehditlerle burun buruna getirdiği vurgulanarak, "Uluslararası güçlerin bölgesel oyun kurucuları arasında olduğunu söyleyen iktidar partisi ve ona seçenek oluşturamayan Meclisteki muhalefet partileri, bu sürecin ortak sorumlularıdır." denildi.

Başbakan Yıldırım: Dünyanın en büyük projelerini yapan ülkenin adıdır Türkiye

Başbakan Yıldırım, "Türkiye artık sıradan bir ülke değil. Türkiye, dünyanın 13'üncü büyük ekonomisi haline geldi. Dünyanın en büyük projelerini yapan ülkenin adıdır Türkiye." dedi.

Kılıçdaroğlu: 'Filistin bizim milli davamızdır'

Büyükşehir Belediyesinin 48 projesinin açılışı ve temel atma töreni için Muğla’ya gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi önünde gerçekleştirilen törende konuştu.

Bahçeli’den İİT’nin Kudüs kararına ilişkin açıklama

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Görev alanı Doğu Kudüs ile Filistin Ulusal Yönetimi’ne bağlı bulunan Batı Şeria ve Gazze’den oluşan Türkiye’nin Kudüs Başkonsolosluğu resmen büyükelçilik seviyesine çıkarılmalıdır" dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tezcan: Asgari ücret derhal 2 bin lira olmalı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tezcan, "Yüzde 11,1 büyüdük demek ki artık asgari ücretin 2 bin lira olma zamanı. Asgari ücret derhal 2 bin lira olmalıdır." dedi.

CHP, Kılıçdaroğlu'nun mal varlığı için araştırma önergesi verdi

CHP, Kılıçdaroğlu'nun mal varlığı için araştırma önergesi verdi.

MHP Genel Başkanı Bahçeli: C ittifakı da Türkiye'de mümkün olabilir

MHP Genel Başkanı Bahçeli, "C ittifakı da Türkiye'de mümkün olabilir. C ittifakının aynı zamanda Cumhurbaşkanlığı seçimine atfen cumhur ittifakı demektir." dedi.

İçişleri Bakanlığından 'Battal İlgezdi' açıklaması

İçişleri Bakanlığından, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi'nin görevden uzaklaştırılmasında, objektif hukuk kuralları gözetilerek, adalet ve hakkaniyete uygun karar verildiği bildirildi.

Kılıçdaroğlu: Bu toplumun vicdanını ayağa kaldıracağız

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "Beraat etmiş davayı yeniden açıyorlar. Ne yaparsanız yapın, adalet bizim vicdanımızdadır. Bu toplumun vicdanını birlikte ayağa kaldıracağız." dedi.

Bahçeli: Haçlılara Kudüs'ü dar eden irade hala yaşamaktadır

MHP Genel Başkanı Bahçeli, "Mukaddesatımız kutlu varlığımızın manevi harcıdır. Bu harcı Trump istedi, Netenyahu dayattı, siyonizm arzuladı diye kurutmak mümkün değildir. Haçlılara Kudüs'ü dar eden irade hala yaşamaktadır." dedi.

CHP'li eski vekilin mal varlığına el konuldu

New York Bölge Mahkemesi'ne 28 Ocak 2014 tarihli sahte raporu götürerek yargılamada delil olarak kullanılmasını sağladığı iddiasıyla hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma yürütülen CHP’li eski vekil Aykan Erdemir’in tüm mal varlığına el konulmasına karar verildi.

Kılıçdaroğlu'ndan istifa çağrılarına yanıt

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "'Kılıçdaroğlu'nu nasıl yok edebiliriz?' projesi hazırlıyorsunuz. İstediğiniz projeyi hazırlayın, Kılıçdaroğlu kaya gibi bu milletin hakkını hukukunu ve adaletini savunacak." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kudüs Müslümanların kırmızı çizgisidir

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıyacağı iddiasına ilişkin, "Kudüs Müslümanların kırmızı çizgisidir. Eğer böyle bir adım atılırsa bu diplomatik ilişkilerimizi İsrail ile koparmaya kadar gidebilir." dedi.

Bahçeli: Sözde hukuk sistemi her daim ayaklarımızın altındadır

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli "Türkiye'yi sanık, şarlatanı tanık yapan; jürisi alık niyeti tanıdık, iddiaları sarsak olan sözde bir hukuk sistemi, her zaman, ayaklarımızın altındadır, sonuna kadar da nefret ve öfkemizin hışmına uğrayacaktır" dedi.

Başbakan Yıldırım’dan ‘taşeron’ açıklaması

Başbakan Binali Yıldırım, taşeron düzenlemesine ilişkin olarak, “Bununla ilgili detaylar 12 maddeden oluşuyor, detayları Çalışma Sosyal Güvenlik Bakanımız bu hafta içerisinde ilgili taraflarla paylaşmış olacak. Muhtemelen yarınki grup toplantımızda da Sayın Cumhurbaşkanımız bu konuya değinebilir” dedi.

MYK sonrası AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal'dan flaş açıklamalar

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, “Taşeron yasasını bekleyenler inşallah 1 hafta içinde çok güzel haberler alacaklar ve kısa sürede yasalaştırılması için bugünkü MYK sonrası gerekli çalışmalar başlatılacak. Bugün MYK’mızda yapılan çalışmalara son düzenlemesi verildi” dedi. Ünal, CHP'nin açıklayacağı belgelere ilişkin de, "Bundan sonra CHP’nin açıklayacağı belgelerin hiçbir şekilde bizim siyasetimizin gündeminde yer almayacak" açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Kasetle gelen dekontla gider'

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na ‘Bay Kemal’ diye hitap ederek, “Kasetle gelen dekontla gider, böyle bilinsin” dedi.

AK Parti kararını verdi, seçim barajı aynı kalacak

Erdoğan’ın, kurmayları ile yaptığı ‘uyum paketi’ toplantısında ‘seçim ittifaklarına’ yönelik bir karar çıkmadı. Yüzde 10’luk seçim barajının düşürülmesine de sıcak bakılmadığı öğrenildi.

  

Başbakan Yardımcısı Işık: Türkiye’ye karşı hiç kimsenin bir komplo kurmasına müsaade etmeyiz

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, “Bir takım güç merkezleri Amerika’daki bir davayı Türkiye’yi adeta bloke etmek, Türkiye’nin ekonomisi kaosa sürüklemek için bir fırsat olarak görüyor. Hiç kimse boşuna heveslenmesin.Türkiye’ye karşı hiç kimsenin bir komplo kurmasına, Türkiye’ye yönelik hiçbir provokasyona Allah’ın izni ile milletimiz ile birlikte müsaade etmeyiz” dedi.

YSK kanun teklifi kabul edildi

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) kanun teklifi kabul edildi.

CHP'nin Meclis'te komisyon kurulsun önergesi reddedildi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) grup önerisi reddedildi. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, "O belgeleri elimizde tutacak değiliz. Yarından tezi yok, partimizin sözcüsü bir toplantıyla belgelerin tamamına aleniyet kazandıracak, kamuoyuyla paylaşacak" dedi.

“Millî birliğimizin temelindeki ilkelerin adı ‘RABİA’ olamaz”

Demokratik Sol Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Hikmet Sami Türk, Türk Milletinin ortak değerlerini, Arapça bir sözcük olan RABİA ile anlatmaya gerek olmadığını söyledi.

Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'nun iddialarıyla ilgili açıklama

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun iddialarına ilişkin, “Kimin elinde hangi belge varsa, kim neyi biliyorsa, hangi sızıntıdan besleniyorsa cumhuriyet savcılıklarına bildirmekle mükelleftir” dedi.

CHP, Kılıçdaroğlu’nun iddialarıyla ilgili Meclise araştırma önergesi verecek

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun iddialarıyla ilgili bugün ya da yarın Meclis Araştırma Komisyonu önergesi vereceklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'nun iddialarına yanıt

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan, Kılıçdaroğlu'nun iddialarına ilişkin, ''Yurtdışına giden tek kuruş yok bu zatın söylediği yalan. Yüzü kızaracak mı bilmiyorum kendisinde manda derisi gibi yüz var'' dedi.

MHP Lideri Bahçeli Antalya’da

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yarın düzenlenecek Belediye Başkanları Toplantısı’na katılmak üzere Antalya’ya geldi.


Sayfalar :  1  2  3  4 ... 53 

Bizi Takipedin

 Twitter      Facebook        RSS

VİDEO HABERLER