22 Ağustos 2017
Salı, 21:30

HÜRSES GAZETESİ
GÜNLÜK BAĞIMSIZ EKONOMİ VE POLİTİKA GAZETESİ

HIZLI ERİŞİM : YGS’de kim daha başarılı oldu: Kızlar mı erkekler mi ? TOKİ, 16 şehirdeki 55 arsayı satıyor 6 Dal Sigara, Çernobil'e Eşittir Tüketici Lehine Önemli Değişiklikler

Politika

Başlıklar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: Eğer racon kesilecekse bu raconu bizzat kendim keserim

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "İstanbul'da teklersek Türkiye’de tökezleriz. İstanbul’da metal yorgunluğu olursa Türkiye'de paslanırız. Buna karşın İstanbul’da kıpırdanırsak Türkiye'de şahlanırız. İstanbul'u sağlam tutarsak Allah'ın izniyle Türkiye’de de dünyada da bizi yıkacak güç tanımıyorum" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Hey gidi Kılıçdaroğlu aynaya bak aynaya'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Adalet diyorlar adalet. Hey gidi Kılıçdaroğlu aynaya bak aynaya, ama bunlar buraları görmüyor ki. Ben İstanbul’a belediye başkanı oldum. O zaman çöp dağlarıyla doluydu. Geldim İstanbul pırıl pırıl oldu. Bizim mayamızda bu var ama bunlarda böyle bir şey yok” dedi.

Erdoğan'dan Almanya'daki Türklere flaş çağrı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan Cuma namazı çıkışında yaptığı açıklamada, "Almanya'daki vatandaşlarıma şunu söylüyorum, sakın bu yanlışa düşüp de bunları desteklemeyin. Bunlar Türkiye düşmanlarıdır" dedi.

Bahçeli’den 17 Ağustos Marmara depremi mesajı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 17 Ağustos 1999 yılında yaşanan Marmara depreminin 18’inci yıl dönemine ilişkin mesaj yayımladı.

Başbakan Yıldırım: 'Milletin yoluna taş koyanları unutmayacağız'

Başbakan Binali Yıldırım, “Milletin iradesine yapılan saldırının hiçbirisini bu millet unutmayacak. Milletin yoluna taş koyanları unutmayacağız, pusu kuranları unutmayacağız. Demokrasiye, hukuk düzenimize bomba yağdıranları unutmayacağız. Cumhurbaşkanlığı Külliyesine, Meclisimize bomba yağdıranları unutmayacağız. 15 Temmuz alçak FETÖ darbe kalkışmasını asla ve asla unutmayacağız. 15 Temmuz, millet iradesine, bu iradeden doğan AK Parti’ye kast eden en son ihanet girişimi olacak" dedi.

Kurtulmuş: Bunlar Türkiye karşıtı çirkin bir kampanyanın uzantısıdır

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, "CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Focus dergisinde yayınlanan röportajı, Alman Yeşiller Partisi Eşbaşkanı Cem Özdemir’in B.Z. Berlin gazetesine verdiği mülakat ve bazı medya kuruluşlarında yer alan maksatlı haberler, Türkiye karşıtı çirkin bir kampanyanın uzantısıdır" dedi.

Başbakan Yardımcısı Bozdağ: 'Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı adayı olacak'

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 2019'daki seçimlerde Cumhurbaşkanı adayı olacağını belirterek, "Benim kanaatim kendisi 2019’de adaylık için zemin hazırlıyor. Kılıçdaroğlu, adalet mitingi değil, bir adaylık mitingi yaptı. Adalet yürüyüşü değil, adaylık devşirme yürüyüşü yaptı" dedi.

Şimşek: "Hükümetimiz terörü kararlılıkla bitirecek"

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Mardin Mazıdağı ilçesindeki fosfat tesislerinde incelemelerde bulundu. Şimşek, işçilerle bir araya gelerek öğle yemeğini yedi.

Yılmaz Büyükerşen’den saldırı sonrası ilk açıklama

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'e, saldırıda bulunuldu.

Bahçeli: 'İsrail’in yöntemi terörden farksızdır'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Mescid-i Aksa’da yaşanan olaylara ilişkin yaptığı açıklamada, "İsrail’in yöntemi terörden farksızdır" dedi.

Yeni hükümet sözcüsü Bekir Bozdağ oldu

Kabine değişikliğinin ardından Hükümet Sözcülüğü görevine Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ getirildi.

Bahçeli: Adalet bir hakkın haklısına gecikmeksizin iadesidir

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Evladım Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nu şehit eden katillerle ilgili iki yıldır süren davanın sonuçlanması memnuniyet vericidir. Adalet bir hakkın haklısına gecikmeksizin iadesidir. Şehidimiz huzurla yatsın, geride bıraktığı dava arkadaşları hakkını koruyacaktır” dedi.

Başbakan açıkladı! İşte yeni Bakanlar Kurulu

Başbakan Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmenin ardından yeni Bakanlar Kurulunu açıkladı. Buna göre; 6 yeni isim kabineye girdi, 5 bakanın görev yeri değişti, 15 bakanın ise görev yeri aynı kaldı.

Kılıçdaroğlu'nun tek kişilik yürüyüşü havadan görüntülendi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Maltepe miting alanına doğru gerçekleştirdiği tek kişilik yürüyüşü havadan görüntülendi.

Kılıçdaroğlu: 'Türkiye’deki Suriyelilerin ülkelerine geri gitmelerini istiyoruz'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Siyasi olarak görüşümüz biz Suriye’de akan kanın bir an önce durmasını istiyoruz. Türkiye’deki Suriyelilerin ülkelerine geri gitmelerini istiyoruz” dedi.

CHP’den AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal’ın açıklamasına yanıt

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Tezcan, "Örtülü ahlaksız bir teklif içerisindesiniz dedik Enis Berberoğlu’na. Yani mesaj yolluyorsunuz, ‘sen bizim arzu ettiğimiz gibi konuş biz seni kurtaralım’ mesajının başka cümlelerle kurulmuş halidir bu" dedi.

CHP Milletvekili Mustafa Akaydın hakkında soruşturma başlatıldı

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya Milletvekili Mustafa Akaydın hakkında, 3 Ağustos 2017 tarihinde yaptığı, “15 Temmuz olayı bir tiyatrodur, evcilik oyunudur. Ben TV’den komedi izler gibi izledim. 250 insanı bizzat devlet öldürmüştür” sözleri sebebiyle Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı.

  

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık'tan önemli açıklamalar

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, AK Parti iktidarlarının Türkiye’ye yapmış olduğu yatırım ve hizmetlerin tüm dünyanın dikkatini çektiğini söyledi.

TBMM önünde eylem yapan gruba müdahale: 16 gözaltı

"Terör örgütü üyeliği" suçlamasıyla tutuklanan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'nın serbest bırakılması için TBMM önünde eylem yapan gruba müdahale eden polis, 16 kişiyi gözaltına aldı.

Adalet Bakanı Gül, ilk yurt içi gezisinde çiçekle karşılandı

Kabine değişikliği sonrası Adalet Bakanı olan Abdülhamit Gül, ilk yurt içi gezisini yaptığı memleketi Gaziantep'te Cumhuriyet Başsavcılığı’nı ziyaret etti. Bakan Gül, burada çiçekle karşılandı.

Meclis İç Tüzük Değişiklik teklifi, komisyonda kabul edildi

Meclis İç Tüzük Değişiklik teklifi, komisyonda kabul edildi

AK Parti Genel Sekreterliği görevine Fatih Şahin getirildi

65. Hükümette gerçekleştirilen kabine revizyonu ile Adalet Bakanlığı görevini alan AK Parti Genel Sekreteri Abdülhamit Gül'ün yerine Fatih Şahin getirildi. Şahin'den boşalan Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanlığı görevine ise AK Parti MKYK üyesi Harun Karacan getirildi.

Kabinede yer bulamayan 6 isim...

65. Hükümetin kabinesinde revizyona gidildi. Görüşme sonrası Başbakan Yıldırım yeni kabineyi açıkladı. 5 bakanın görevi değişti, 6 yeni isim kabineye girdi.

Eski Bakan Mehmet Moğultay son yolculuğuna uğurlandı

Amerika’da tedavi gördüğü hastanede vefat eden 72 yaşındaki eski bakan Mehmet Moğultay’ın cenazesi Teşvikiye Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı.


Sayfalar :  1  2  3  4 ... 46 

Bizi Takipedin

 Twitter      Facebook        RSS

VİDEO HABERLER