16 Aralık 2017
Cumartesi, 11:11
ABD DOLARI ALIŞ: 3.8591   ABD DOLARI SATIŞ: 3.8660   |   AVUSTRALYA DOLARI ALIŞ: 2.9567   AVUSTRALYA DOLARI SATIŞ: 2.9760   |   DANİMARKA KRONU ALIŞ: 0.61039   DANİMARKA KRONU SATIŞ: 0.61339   |   EURO ALIŞ: 4.5511   EURO SATIŞ: 4.5593   |   İNGİLİZ STERLİNİ ALIŞ: 5.1720   İNGİLİZ STERLİNİ SATIŞ: 5.1990   |   İSVİÇRE FRANGI ALIŞ: 3.8957   İSVİÇRE FRANGI SATIŞ: 3.9207   |   İSVEÇ KRONU ALIŞ: 0.45578   İSVEÇ KRONU SATIŞ: 0.46049   |   KANADA DOLARI ALIŞ: 3.0211   KANADA DOLARI SATIŞ: 3.0347   |   KUVEYT DİNARI ALIŞ: 12.7065   KUVEYT DİNARI SATIŞ: 12.8728   |   NORVEÇ KRONU ALIŞ: 0.46483   NORVEÇ KRONU SATIŞ: 0.46795   |   SUUDİ ARABİSTAN RİYALİ ALIŞ: 1.0290   SUUDİ ARABİSTAN RİYALİ SATIŞ: 1.0309   |   JAPON YENİ ALIŞ: 3.4320   JAPON YENİ SATIŞ: 3.4547   |   BULGAR LEVASI ALIŞ: 2.3137   BULGAR LEVASI SATIŞ: 2.3440   |   RUMEN LEYİ ALIŞ: 0.97673   RUMEN LEYİ SATIŞ: 0.98951   |   RUS RUBLESİ ALIŞ: 0.06518   RUS RUBLESİ SATIŞ: 0.06603   |   İRAN RİYALİ ALIŞ: 0.01078   İRAN RİYALİ SATIŞ: 0.01092   |   ÇİN YUANI ALIŞ: 0.58070   ÇİN YUANI SATIŞ: 0.58830   |   PAKİSTAN RUPİSİ ALIŞ: 0.03493   PAKİSTAN RUPİSİ SATIŞ: 0.03538   |   ÖZEL ÇEKME HAKKI (SDR) ALIŞ: 5.4617   ÖZEL ÇEKME HAKKI (SDR) SATIŞ:   |  

HÜRSES GAZETESİ
GÜNLÜK BAĞIMSIZ EKONOMİ VE POLİTİKA GAZETESİ

HIZLI ERİŞİM : YGS’de kim daha başarılı oldu: Kızlar mı erkekler mi ? TOKİ, 16 şehirdeki 55 arsayı satıyor 6 Dal Sigara, Çernobil'e Eşittir Tüketici Lehine Önemli Değişiklikler

Kobi

Başlıklar

Kahramanmaraş’tan dünyaya şiş ihracatı

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi Kahramanmaraş’ta kebaplık şiş üreten Demirciler Çarşısı esnafında hareketli anlar yaşanmaya başlandı. İç pazarın talebini karşılayan esnaf, kebaplık şişleri, Ortadoğu ve Avrupa ülkelerine de ihraç ediyor.

TESK Genel Başkanı Palandöken çırak ve stajyerlerin sorunlarına dikkat çekti

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Çırak ve stajyerlerin sigortalılık süreleri emekliliğe sayılmalı” dedi.

Şekerbank’tan esnafa protokol

Şekerbank ile Van Bakkallar ve Manavlar Esnaf Odası arasında ‘Kapımız Esnafa Açık’ protokolü imzalandı.

Ürettikleri pekmezi değerlendirmeyi de öğrendiler

Mersin'in Erdemli ilçesinde adını yetiştirdiği üründen alan Üzümlü Mahallesi'ndeki kadınlar, aldıkları kurs sayesinde üzüm pekmezinden 50'ye yakın farklı ürün üretmeyi öğrendi. Erdemli Kaymakamı Kula, "Kadınlarımızın doğal yöntemlerle ürettikleri bu ürünlerin hak ettiği değerden satışını sağlayacağız" dedi.

"Davut Selim" Yüzyıllık Markalar Listesinde

Mardin’de aktif olarak çalışan en eski firma özelliği taşıyan, 103 yıllık geçmişe sahip olan “Davut Selim” Yüzyıllık Markalar listesine giren bölgenin ilk kuruyemiş, kahve, helva ve şekercisi oldu.

İnegöl mobilyacısının yeni rotası Hindistan

İMOS Başkanı Yavuz Uğurdağ, “Hindistan gerek nüfusu, gerekse mobilya ithalat rakamları olarak mobilya sektörümüzün yükselen hedef pazarlarından biridir” dedi.

Kadınlar mesir kokulu mumlarla iş hayatına atılacak

Yunusemre Muhtarlar Derneği tarafından hazırlanan ve kadınların istihdama katılımını sağlayan proje hayata geçti. Yunusemre kadınlarından istihdam atağı’ başlıklı proje ile İş-Kur kaydı olan kadınlar mesir kokulu mum yaparak aile bütçelerine katkı sağlayacak .

Hobi olarak başladığı solucan gübresi işi geçim kaynağı oldu

70 solucan ile gübre işine girdi, organik gübre üretimini artırmayı hedefliyor.

Temizlik işinden fabrika patronluğuna uzanan yol

Şehriban Şahin, yıllar önce temizlikçi olarak girdiği tekstil sektöründe şimdi fabrika sahibi oldu. Kurduğu fabrika ile adından başarı ile bahsettiren kadın girişimci, tüm kadınlara örnek oldu.

Ev hanımıydı, 6 ülkeye çikolata ihraç ediyor

Batman’da Neşe Yıldız adlı ev hanımı, ailesi ve KOSGEB desteğiyle 6 yıl önce açtığı iş yerinden, 6 ülkeye çikolata ihraç ediyor.

Birkaç bidonla başlayıp fabrika kurdular

Sivaslı Yılmaz Deniz ve ailesi, hazırladıkları pezik turşularına yoğun talep gelince köyde turşu fabrikası kurdu, şimdi de ihracata hazırlanıyor.

İŞKUR ve MESYEB güçlerini birleştirecek

İŞKUR Bursa İl Müdürü Feyzullah Eren Türkmen, BTSO Mesleki Yeterlilik Sınav ve Belgelendirme Merkezi’ni (MESYEB) ziyaret etti.

Bakan Eroğlu: 'Kestane balı üretiminde Sinop’u şaha kaldıracağız'

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, “Kestane balı üretiminde Sinop’u şaha kaldıracağız. Kestane balını dünyaya yayacağız hatta öyle bir destek vereceğiz ki yüzde yirmisi hibe yüzde sekseni de faizsiz 5 yıl geri ödemeli kredi imkanı sağlayacağız” dedi.

  

Diyarbakır’a 720 milyon liralık dev yatırım

Kentte huzurun sağlanmasının ardından Organize Sanayi Bölgesi yapım çalışmalarına hız verildi. Şu ana kadar 3. etap OSB’nin tamamlandığı kentte 4. etabın yapımı için çalışmalar devam ediyor. Son etabın da hizmete girmesi ile birlikte OSB’lerde 20 binden fazla kişinin istihdam edilmesi bekleniyor. (Fotoğraflı)

Borçla kurdular! Şimdi bölgeye satıyorlar

Bingöl’de borçla kurdukları aile şirketini devlet desteğiyle kısa sürede büyüten mobilyacı kardeşler, 40 kişiye istihdam kapısı açtı. Bölgeye mobilya satışı yapan kardeşler, şimdi Cazibe Merkezi programının sonuçlanmasını bekliyor.

Kadınların işgücüne katılımında yeni adım

Proje sayesinde genç kadınların iş arama süreçleri kolaylaştırılıyor, iletişim ağları genişletiliyor ve bu sayede de iş gücüne katılımları sağlanıyor. Proje başvuruları için son tarihi 17 Ağustos 2017.

MESYEB 12 binden fazla çalışanı belgelendirdi

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) Genel Sekreteri İsmail Gerim, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) bünyesinde faaliyet gösteren Mesleki Yeterlilik Sınav ve Belgelendirme Merkezi’ni (MESYEB) ziyaret etti. BTSO MESYEB Genel Müdürü Ramazan Karakök, DOSAB’ta faaliyet gösteren merkezde BEBKA Genel Sekrereteri İsmail Gerim’i ve kurum çalışanlarını ağırladı.

Kahramanmaraş’ta tarhana ihracatı başladı

Tarhana sektöründe 5 bin kişinin istihdam edildiği Kahramanmaraş’ta sağlıklı ortamda üretilen çorbalık ve çerezlik tarhananın ihracatına başlandı.

Arabasının önü kesildi, kaçmak yerine Diyarbakır’a yatırım yaptı

Evlendikten sonra çalışmayı bırakan ve İstanbul’a göç eden Şükran Yılmaz (35), üç yıl önce aile ziyareti için geldiği Diyarbakır’da arabasının önü kesilerek çocuğunu hastaneye götüremeyince, kaçıp gitmek yerine kente yatırım yapmaya karar verdi. Üç yılın sonunda kendi markasını oluşturan Yılmaz, İran ve Irak gibi ülkelere de ihracat yapıyor.

'Diş Kirası geleneğini yaşatacağız'

Seyidoğlu Gıda Genel Müdürü Mehmet Göksu, mağaza ve restoranlarında alışveriş yapan herkese diş kirası olarak 10 bin adet hediye dağıtacaklarını söyledi.

Juniokids’e Avrupa’dan ‘Bronz’ etiket ödülü

Rekabet öncesi firmaların ihracatlarını artırmaya dönük olarak kümelenme faaliyetlerini hayata geçiren Bursa Ticaret ve Sanayi Odasının (BTSO) çalışmaları Avrupa tarafından da tescillendi. Bebe çocuk konfeksiyonu sektöründeki ‘Juniokids’ markasına Avrupa Komisyonu Avrupa Küme Analizleri Sekretaryası tarafından ‘Küme Mükemmeliyeti Bronz Etiketi’ ödülü verildi.


Sayfalar :  1  2  3  4 ... 7 

Bizi Takipedin

 Twitter      Facebook        RSS

VİDEO HABERLER