27 Haziran 2017
Salı, 12:35

HÜRSES GAZETESİ
GÜNLÜK BAĞIMSIZ EKONOMİ VE POLİTİKA GAZETESİ

HIZLI ERİŞİM : YGS’de kim daha başarılı oldu: Kızlar mı erkekler mi ? TOKİ, 16 şehirdeki 55 arsayı satıyor 6 Dal Sigara, Çernobil'e Eşittir Tüketici Lehine Önemli Değişiklikler

Kobi

Başlıklar

Kahramanmaraş’ta tarhana ihracatı başladı

Tarhana sektöründe 5 bin kişinin istihdam edildiği Kahramanmaraş’ta sağlıklı ortamda üretilen çorbalık ve çerezlik tarhananın ihracatına başlandı.

Arabasının önü kesildi, kaçmak yerine Diyarbakır’a yatırım yaptı

Evlendikten sonra çalışmayı bırakan ve İstanbul’a göç eden Şükran Yılmaz (35), üç yıl önce aile ziyareti için geldiği Diyarbakır’da arabasının önü kesilerek çocuğunu hastaneye götüremeyince, kaçıp gitmek yerine kente yatırım yapmaya karar verdi. Üç yılın sonunda kendi markasını oluşturan Yılmaz, İran ve Irak gibi ülkelere de ihracat yapıyor.

'Diş Kirası geleneğini yaşatacağız'

Seyidoğlu Gıda Genel Müdürü Mehmet Göksu, mağaza ve restoranlarında alışveriş yapan herkese diş kirası olarak 10 bin adet hediye dağıtacaklarını söyledi.

Juniokids’e Avrupa’dan ‘Bronz’ etiket ödülü

Rekabet öncesi firmaların ihracatlarını artırmaya dönük olarak kümelenme faaliyetlerini hayata geçiren Bursa Ticaret ve Sanayi Odasının (BTSO) çalışmaları Avrupa tarafından da tescillendi. Bebe çocuk konfeksiyonu sektöründeki ‘Juniokids’ markasına Avrupa Komisyonu Avrupa Küme Analizleri Sekretaryası tarafından ‘Küme Mükemmeliyeti Bronz Etiketi’ ödülü verildi.

3 çocuk annesi kendi işinin patronu oldu

Elazığ'da Genç Çifti projesinden aldığı 30 bin liralık hibe desteği ile sera kuran ve salatalık üretimi yapan 3 çocuk annesi Çiçek Aydın, kendi işinin patronu oldu.

Esenler’de Prototip Atölyesi

Esenler’deki atölyelerde veya üretim faaliyeti gösteren işyerlerinde çalışmış veya çalışmakta olan lise mezunu gençler için Prototip Atölyesi açılıyor.

Küçük işletmeler için veri güvenliği dönemi başlıyor

Trend Micro'nun XGen teknolojisiyle gücüne güç katan Worry-Free Services çözümü sayesinde, KOBİ'lerin veri güvenliğinde yüksek duyarlılıklı (High Fidelity) makine öğrenimi devri başlıyor.

Dijitalleşen KOBİ'ler müşteri ilişkilerini de online yönetiyor

GD Holding'in geliştirdiği TRCRM ile KOBİ'ler profesyonel CRM (Müşteri ilişkileri yönetimi) sisteminde olması gereken tüm özelliklerle iş süreçlerini kolayca takip edebiliyor, verimliliğini ve kârlılığını artırabiliyor.

KOBİ'leri dijitale taşıyacak işbirliği

KOBİ'lerin hayatlarını kolaylaştırmak için yenilikçi ürün ve uygulamalar sunan Akbank, Paraşüt ile yaptığı iş birliğiyle işletmelerin finansal operasyonlarını tek elden yöneterek kontrol altına alabilmelerini sağlıyor.

'Makine sektöründeki kadın sayısını artıracak proje'

MAİB Başkanı Dalgakıran, başlattıkları "Kadın Makinecilerle, Var Gücümüzle" projesi kapsamında gelecek 5 yıl içinde sektördeki kadın nüfusunda yüzde 3’lük bir artış amaçladıklarını söyledi.

  

Türk organik sektörü Biofach Fuarı'nda

Türk organik sektörü 20 firma ile dünya genelinde yıldızı parlayan organik ürünlerin tanıtıldığı Almanya'nın Nürnberg şehrinde bugün başlayacak 28. Biofach Organik Ürünler Fuarı'nda görücüye çıkıyor.

Raylı Sistemler UR-GE’sinde ilk eğitim gerçekleştirildi

BTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cüneyt Şener, “Bursa UR-GE ile raylı sistemlerde uluslararası marka olacak” dedi.

TÜMSİAD'dan iş adamlarına çağrı

Muş'a yatırım yapacak iş adamlarına çağrıda bulunan TÜMSİAD Şube Başkanı Murat Meriç:"TÜMSİAD Yönetim Kurulu olarak, ilimize yatırım yapacak olan iş adamları ile işletmenin karını yarı yarıya bölüşmeye hazırız" dedi.

DİKA İstanbul’da işadamlarıyla buluştu

İstanbul’da işadamlarına yönelik düzenlenen Cazibe Merkezleri Programının tanıtım toplantısında konuşan DİKA Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ, bölgeye yatırım yapmak isteyen işadamlarına gerekli teknik desteği sağlayacaklarını söyledi.

İmaş Makine Ar-Ge devleri arasında

İmaş Makine Genel Müdürü Mustafa Özdemir, üretimlerinin yüzde 90'ını ihraç ettiklerini belirterek, "2017'de 1 milyon 475 bin TL Ar-Ge yatırımı yapacağız" dedi.


Sayfalar :  1  2  3  4 ... 6 

Bizi Takipedin

 Twitter      Facebook        RSS

VİDEO HABERLER