27 Haziran 2017
Salı, 23:35

HÜRSES GAZETESİ
GÜNLÜK BAĞIMSIZ EKONOMİ VE POLİTİKA GAZETESİ

HIZLI ERİŞİM : YGS’de kim daha başarılı oldu: Kızlar mı erkekler mi ? TOKİ, 16 şehirdeki 55 arsayı satıyor 6 Dal Sigara, Çernobil'e Eşittir Tüketici Lehine Önemli Değişiklikler

Ekonomi & Finans

Başlıklar

Bakan Elvan: Türkiye'yi 2023 yılında dünyanın ilk 10 büyük ekonomisi arasına getireceğiz

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, “Türkiye büyüse büyüse yüzde 2 büyür dediler. 2017'nin ilk çeyreğinde yüzde 5'in üzerinde büyüdük. İnşallah büyümemiz daha da artacak. Türkiye'mizi 2023 yılında dünyanın ilk 10 büyük ekonomisi arasına sizlerle birlikte sokacağız” dedi.

Marmaris’te otelde rezervasyon skandalı

Muğla’nın Marmaris ilçesinde bir otelden Ramazan Bayramı için telefonla rezervasyon yaptıran çok sayıda tatilci sokakta kaldı. Otel işletmecisi kayıplara karışırken, GETOB yetkilileri mağduriyetin giderilmesi için seferber oldu.

Ulusoy için iflas kararı

Türkiye’nin en köklü yolcu taşıyan markalarından Ulusoy için mahkeme iflas kararı verdi. Temeli 1930’ların sonunda Ulusoy için geçen hafta verilen iflas kararı sonrası şirketin tasfiyesine başlanacak. Aile arasındaki bölünme sonrası Ulusoy Seyahat, Türkiye Futbol Federasyonu’nun eski başkanı Haluk Ulusoy’a kalmıştı.

Ankara'da yeni yatırım atağı

ASO 1. OSB Yönetim Kurulu Başkanı Durukan, "11 bin dönüm arazide 320 fabrikamız faaliyet gösteriyor. Yeni bir atakla 11 bin dönümlük yeni bir alanı bünyemize katıyoruz" dedi.

Zeybekci: 'Nahçıvan ile ticaret serbest hale geliyor'

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Nahcıvan’ı çok güzel bir yapıyla ticari anlamda tamamen serbest hale getireceklerini belirterek, “Nahcıvan’dan 100 milyon dolarlık bir ürün sıfır gümrükle Türkiye’ye girecek” dedi.

Merkez Bankası faiz kararını açıkladı

Merkez Bankası toplantı sonuçlarını açıkladı. Beklendiği gibi faizlerde değişikliğe gidilmedi.

Rekabet Kurumu'nda 6 şirkete soruşturma

Rekabet Kurumu ihalelerde danışıklı hareket etmek, ihaleleri ve müşterileri paylaşmak, satış şartlarını birlikte belirlemek ve rakiplerin faaliyetlerini zorlaştırmak gerekçesiyle aralarında Sodexo ve Setcard'ın da bulunduğu 6 şirket hakkında soruşturma başlattı.

Bakan Tüfenkci: “Daha fazla üreteceğiz, daha fazla ihraç edeceğiz, daha fazla istihdam imkanı sağlay

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Malatyalı İş Adamları Derneği’nin (MİAD) geleneksel iftar programına katıldı. Tüfenkci, “AK Parti Hükümetleri olarak bir yandan demokrasiyi geliştirirken bir yandan da ekonomiyi büyüttük” dedi.

Vakıfbank'ın Genel Müdürü değişti

VakıfBank'ta genel müdürlük görevine, KKTC Merkez Bankası Başkanı ve VakıfBank'ın eski Yönetim Kurulu Başkanvekili Mehmet Emin Özcan atandı.

Kent, bayram öncesi pazarlara iniyor

Mondelez International Türkiye'nin Genel Müdürü Karagöz, "Türkiye, iç pazara olduğu kadar ihracata da odaklanan önemli bir üretim üssümüz. Yatırım yapmaya ve büyümeye devam edeceğiz" dedi.

Bakan açıkladı! Emeklilere maaş müjdesi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu emekli maaşlarının Ramazan Bayramı öncesinde ödeneceğini açıkladı.

E-ticarete güven geliyor

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, "Güven damgası düzenlemesi ile e-ticarette güvenlik, gizlilik ve hizmet kalitesi konularında yaşanan endişeler giderilecek" dedi.

Komşunun ‘grevi’ Kapıkule’yi vurdu

Komşu ülke Yunanistan’da geçtiğimiz cuma günü gümrük memurlarının da katıldığı grevin etkileri sürüyor. Tır firmalarının grev nedeniyle Yunanistan’a açılan İpsala Sınır Kapısı yerine araçlarını Kapıkule’ye yönlendirmesinden dolayı 15 kilometrelik araç kuyruğu oluştu

Ege Bölgesi’nin ihracatı 5 ayda 7 milyar dolara yaklaştı

Türkiye’de ihracatın başladığı yer olan Ege Bölgesi, 2017 yılının 5 aylık döneminde 6 milyar 888 milyon dolar döviz geliri elde etti.

Katar’dan ABD’ye 808 milyon dolarlık teklif

American Airlines, Katar Hava Yollarının Amerikan Hava Yollarına ait hisselerin yüzde 10’unu satın almak istediğini ve en az 808 milyon dolarlık yatırım yapmayı planladıklarını açıkladı.

Kuşadası Ticaret Odası çarşı esnafı temsilcileriyle toplantı yaptı

Geçtiğimiz günlerde yapılan esnaf toplantıları sonrasında, çarşı esnafından temsilciler ile Kuşadası Ticaret Odası Yönetimi bir toplantı yaptı ve ardından temsilciler, Yönetim Kurulu toplantısına katıldı.

THY’den İngiltere uçuşlarına yeni uygulama

İngiliz hukümetinin, Türkiye’den Birleşik Krallık'a doğrudan yapılan uçuşlarda, yolcuların cep telefonundan büyük elektronik cihazlarının kabine alınmasını yasaklamasının ardından Türk Hava Yolları yeni güvenlik önlemleri aldı.

  

Türk Telekom'un 'Sesli Adımlar' uygulaması İTÜ'lülerin hizmetinde

Türk Telekom'un görme engellilerden sonra işitme engelliler için de kullanılabilir hale getirdiği kurumsal sosyal sorumluluk projesi Sesli Adımlar uygulaması, yapılan iş birliğiyle İTÜ'de kullanıma açıldı. İTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca (solda) ve Türk Telekom CEO'su Dr. Paul Doany (sağda) öğrencilerle birlikte uygulamayı denedi.

TL ile ihracata en büyük katkı mücevherden geldi

TİM Başkanı Büyükekşi, ilk 4 ayda TL ile ihracatın yüzde 127 arttığını belirterek, "Bu yıl TL ile ihracata en büyük katkıyı mücevher sektörü yaptı. Bunu hububat, tekstil, hazır giyim ve otomotiv izledi" dedi.

Akaryakıt sektörünün A.L.F.A.'sı Shell & Turcas oldu

Shell & Turcas, A.L.F.A. Awards'da, üst üste ikinci kez akaryakıt sektöründe müşteri deneyimini en iyi yöneten marka seçildi.

ÇAYKUR dünya pazarındaki raflarda yerini almaya devam ediyor

ÇAYKUR, birkaç yıldır dünyanın birçok ülkesinde oluşturduğu bayilik ağları sayesinde Türkiye'nin ihracatında önemli bir rol oynuyor.

İSO Başkanı: “Mevcut kıdem tazminatı çalışanlar için bir sorun”

İSO Başkanı Erdal Bahçıvan, yaptığı açıklamada, “Kıdem tazminatı alabilen çalışan sayısı yüzde 10’un altında” dedi.

Borusan, Bukoli'yi kapatma kararı aldı

Borusan, internet alışverişlerinde yaşanan teslimat sorunlarına çözüm sunmak için iki sene önce geliştirdiği Bukoli'yi kapatma kararı aldığını duyurdu. Geçtiğimiz günlerde sektörün en büyüklerinden Markafoni de Türkiye'deki faaliyetlerini sonlandırma kararı almıştı.

Sahibinden.com'a soruşturma açıldı

Rekabet Kurulu, Sahibinden.com hakkında hakim durumunu aşırı fiyat uygulamak suretiyle kötüye kullandığı sebebiyle soruşturma başlattı.

Zeytinciler yeni kanun teklifinden endişeli

Edremit Zeytin ve Zeytinyağı Borsası Başkanı Tarkan Denizer, “Benim kızı evlendiriyorlar, benim haberim yok” dedi.


Sayfalar :  1  2  3  4 ... 40 

Bizi Takipedin

 Twitter      Facebook        RSS

VİDEO HABERLER