30 Nisan 2017
Pazar, 9:59
ABD DOLARI ALIŞ: 3.5504   ABD DOLARI SATIŞ: 3.5568   |   AVUSTRALYA DOLARI ALIŞ: 2.6475   AVUSTRALYA DOLARI SATIŞ: 2.6648   |   DANİMARKA KRONU ALIŞ: 0.52006   DANİMARKA KRONU SATIŞ: 0.52261   |   EURO ALIŞ: 3.8744   EURO SATIŞ: 3.8814   |   İNGİLİZ STERLİNİ ALIŞ: 4.5835   İNGİLİZ STERLİNİ SATIŞ: 4.6074   |   İSVİÇRE FRANGI ALIŞ: 3.5706   İSVİÇRE FRANGI SATIŞ: 3.5936   |   İSVEÇ KRONU ALIŞ: 0.40059   İSVEÇ KRONU SATIŞ: 0.40474   |   KANADA DOLARI ALIŞ: 2.5975   KANADA DOLARI SATIŞ: 2.6092   |   KUVEYT DİNARI ALIŞ: 11.6039   KUVEYT DİNARI SATIŞ: 11.7557   |   NORVEÇ KRONU ALIŞ: 0.41468   NORVEÇ KRONU SATIŞ: 0.41747   |   SUUDİ ARABİSTAN RİYALİ ALIŞ: 0.94669   SUUDİ ARABİSTAN RİYALİ SATIŞ: 0.94840   |   JAPON YENİ ALIŞ: 3.1807   JAPON YENİ SATIŞ: 3.2017   |   BULGAR LEVASI ALIŞ: 1.9697   BULGAR LEVASI SATIŞ: 1.9955   |   RUMEN LEYİ ALIŞ: 0.84974   RUMEN LEYİ SATIŞ: 0.86086   |   RUS RUBLESİ ALIŞ: 0.06202   RUS RUBLESİ SATIŞ: 0.06283   |   İRAN RİYALİ ALIŞ: 0.01088   İRAN RİYALİ SATIŞ: 0.01103   |   ÇİN YUANI ALIŞ: 0.51195   ÇİN YUANI SATIŞ: 0.51865   |   PAKİSTAN RUPİSİ ALIŞ: 0.03370   PAKİSTAN RUPİSİ SATIŞ: 0.03414   |   ÖZEL ÇEKME HAKKI (SDR) ALIŞ: 4.8686   ÖZEL ÇEKME HAKKI (SDR) SATIŞ:   |  

HÜRSES GAZETESİ
GÜNLÜK BAĞIMSIZ EKONOMİ VE POLİTİKA GAZETESİ

HIZLI ERİŞİM : YGS’de kim daha başarılı oldu: Kızlar mı erkekler mi ? TOKİ, 16 şehirdeki 55 arsayı satıyor 6 Dal Sigara, Çernobil'e Eşittir Tüketici Lehine Önemli Değişiklikler

Ekonomi & Finans

Başlıklar

Turkcell son 10 yılın büyüme rekorunu kırdı

Turkcell Genel Müdürü Terzioğlu, Turkcell'in artık GSM operatöründen dijital hizmet şirketine dönüştüğünü vurgulayarak, "Kendi teknolojisini üreten ve dünya çapında servis sağlayan dijital hizmet şirketine dönüşme yolunda attığımız adımların karşılığını bu yılın ilk çeyreğinde aldık" dedi.

Migros'tan dev gıda bağışı projesi

Migros Genel Müdürü Özgür Tort, dünyada üretilen gıdaların üçte biri çöpe gittiğini belirterek, "Gıda atıkları bir ülke olsaydı, dünyadaki karbon emisyonu yaratan en büyük 3. ülke olacaktı. Migros olarak 2025'e kadar gıda imha oranlarımızı yarı yarıya azaltacağız" dedi.

Domates doları da euroyu da solladı

Mersin sebze halinde domatesin kilosu yeni sezon öncesinde 4 lirayı aşarak, doları ve euroyu geride bıraktı.

Sanayide milli robot devrimi

Türk mühendisler tarafından yüzde yüz yerli bir yazılımla tasarlanan yapay zekalı akıllı robot ‘Kobot’, hem üretim maliyetlerini ucuzlatıp hem de verimi artırarak sanayide devrim oluşturacak.

ASO’dan en çok istihdam sağlayan üyelerine ödül

ASO Başkanı Nurettin Özdemir, “16 Nisan'dan sonra işsizlik, cari açık, enflasyon ve verilecek destekler gibi konuların ciddi anlamda masaya yatırılacağını ümit ediyorum” dedi.

Bakanlıktan büyükanne maaşı ve istihdam açıklaması

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, büyükanne projesinde ilk ödemelerin yarın yapılacağını bildirdi. Bakanlık bir diğer açıklamasında ise istihdam rakamlarında da artış ivmesinin yakalandığını belirtti.

Popeyes Türkiye 10 yaşında

TAB Gıda Genel Müdürü Dikici, "Popeyes ile Türkiye'de hız kesmeden büyüyerek liderliğimizi koruyoruz. Yüksek kalite standartlarımız sayesinde Popeyes ile 10 yıl içinde önemli bir başarı hikayesine imza attık" dedi.

'Finans dünyasında çalışan kadınlar iyileştirme bekliyor'

Deloitte raporuna göre finans alanında çalışan kadınların temsil oranı yüzde 50'nin üzerinde; fakat bu kadın çalışanların önemli sorunları var. Kadınlar, sektördeki erkek çalışanlara oranla kendilerini dezavantajlı görüyor, kendi kızlarına finans sektöründe çalışmayı gönül rahatlığıyla önermiyor.

Fabrikalarda 'sıfır' hatalı iş

Türk Telekom Teknoloji Genel Müdür Yardımcısı Doğan, "Proje kapsamında Endüstri 4.0'a yönelik makineler arası iletişim tabanlı geleceğin fabrikaları için teknoloji geliştireceğiz" dedi.

VakıfBank'tan 967 milyon dolarlık sendikasyon kredisi anlaşması

VakıfBank Genel Müdürü Halil Aydoğan, sendikasyon kredisini yüzde 108 oranında yenilemiş olmaktan memnuniyet duyduklarını belirterek, "Yabancı ilgisinin arttığının göstergesi" dedi.

Barilla, Mulino Bianco ile Türkiye'deki bisküvi pazarında

Barilla Gıda Başkanı Karababa, Barilla'nın Türkiye'deki 23'üncü yılında makarnada yüzde 30'u aşan pazar payı ile elde ettiği başarıyı, atıştırmalık ve bisküvi alanında da sürdürmek için Mulino Bianco'nun önemli bir itici güç olacağını söyledi.

'Metro restoranlarla gücünü birleştirdi'

Metro Toptancı Market, gıda kayıp ve atıklarının önlenmesi ve milli kaynak israfının son bulması için, Türkiye'nin önde gelen restoran ve şeflerinin katılımıyla Metro Gıda Hareketi'ni başlattı.

Ziraat'in Genç Çiftçi Kredisi sürüyor

Ziraat Bankası Kredi Politikaları Genel Müdür Yardımcısı M. Cengiz Göğebakan, bu yıl da çiftçilere özel olarak uygulamaya koydukları Genç Çiftçi Kredisini devam ettireceklerini söyledi.

İstanbul, dünyanın sayılı fuar şehirlerinden olacak

Dünya pazarlarına ulaşmak için Türkiye'nin stratejik konumunun önemini dile getiren UBM CEO'su Tim Cobbold, yaptıkları yatırımlarla İstanbul'u dünyanın sayılı fuar merkezlerinden biri haline getirmeyi amaçladıklarını söyledi.

Mehmet Şimşek IMF'nin toplantısına katılacak

Başbakan Yardımcımız Mehmet Şimşek ve beraberindeki heyet, 21-23 Nisan'da ABD'de IMF'nin toplantısına katılacak.

  

Mitsubishi Electric, CeBIT'de yeni teknolojilerini sergiledi

Mitsubishi Electric, CeBIT 2017’de 3D haritalama teknolojilerini, sesle aktive edilen çizim uygulamasını ve sürücüsüz araç kullanımı için konsept aracını sergiledi.

TÜRKBESD'in Başkanı yeniden Ergün Güler oldu

TÜRKBESD Başkanı Güler, "TÜRKBESD olarak beyaz eşya sanayinin gelişimi için yeni dönemde daha da çok çalışmalar yapıp yeni projelere imza atacağız" dedi.

Invest Istanbul 20 başarılı girişimciyi Londra'da yatırımcılarla buluşturacak

Invest İstanbul, bu yıl Londra'da yapılacak London Demo Day için başvuruları almaya başladı. 20 Nisan'a kadar yapılacak başvurular arasında kadın girişimcilere pozitif ayrımcılık yapılacak.

PTT ile Vakıf Katılım'dan para transferinde iş birliği

ParaPosta ismiyle sunulacak iş birliğiyle, PTT ile bankalararası Türk lirası cinsinden yapılacak çift yönlü para transferi işlemleri, Vakıf Katılım'ın bankacılık altyapısı kullanılarak gerçekleştirilecek. (Soldan sağa): PTT A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Yusuf Canbolat, PTT A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü, Dünya Posta Birliği İdari Konsey Başkanı Kemal Bozgeyik, Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram Göktaş, Vakıf Katılım Genel Müdür Yardımcısı Ali Güney.

"İhracatçıyla doğrudan çalışmaya başlayacağız"

Türk Eximbank Genel Müdürü Yıldırım, "250 milyarlık Kredi Garanti Fonu kefaleti uygulaması 2020 yılına kadar devam edecek" dedi.

Kuveyt Türk'ten altın biriktiren 'Sağlam Kart'

Kuveyt Türk Katılım Bankası'nın yeni ürünü Sağlam Kart, eğitim ve sağlık harcamalarında vade farksız 5 taksit seçeneğinin yanı sıra 100 TL ve üzeri alışverişlerde taksit sayısını 12 aya kadar belirleme olanağı tanıyor.


Sayfalar :  1  2  3  4 ... 37 

Bizi Takipedin

 Twitter      Facebook        RSS

VİDEO HABERLER