23 Ağustos 2017
Çarşamba, 14:35

HÜRSES GAZETESİ
GÜNLÜK BAĞIMSIZ EKONOMİ VE POLİTİKA GAZETESİ

HIZLI ERİŞİM : YGS’de kim daha başarılı oldu: Kızlar mı erkekler mi ? TOKİ, 16 şehirdeki 55 arsayı satıyor 6 Dal Sigara, Çernobil'e Eşittir Tüketici Lehine Önemli Değişiklikler

Ekonomi & Finans

Başlıklar

Yazarımız Prof. Dr. Şükrü Kızılot’u kaybettik

Gazi Üniversitesi Emekli Öğretim üyesi ve gazetemiz yazarı Prof. Dr. Şükrü Kızılot, yaklaşık 15 gün önce yeniden rahatsızlandı ve Güven Hastenesi’ne kaldırıldı. Son üç gündür yoğun bakımda tutulan Prof. Dr. Kızılot, dün saat 16:00 civarında vefat etti.

Memur-Sen'den, hükümetin yeni zam teklifine ilişkin açıklama

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, hükümetin memur maaşı için verdiği zam teklifinin yeterli ve ikna edici bir rakam olmadığını ama müzakere edilebileceğini belirterek, "Masanın imzaya hazırlanması için yeterli süre var ve bu birkaç puanla birlikte birleştirilebilir yeniden bir araya gelinebilir" dedi.

Memur zammı için Hükümet'in teklifi belli oldu... İşte memur zam oranları...

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, "Müzakereler sürecindeki son teklifimiz, 2018 yılının ilk altı için yüzde 3,5, ikinci altı ay için yüzde 3,5. 2019'un ilk altı ayı için yüzde 4, ikinci altı ayı için yüzde 5 şeklinde belirlenmiştir" dedi.

Adana'da evlerin damları kırmızıya boyandı

Adana'da Karaisalı biberinin hasat edilmesiyle birlikte ev ekonomisini rahatlatmak isteyen vatandaşların 'salça' hazırlama telaşı başladı.

Turkven’den, MNG Kargo’ya büyük yatırım

Turkven’in danışmanlığını yaptığı kurumsal yatırımcılar ve Haydar Sancak, MNG Kargo’nun tamamını satın aldı.

e-ticarette bugün sona eren onay süresi uzatıldı

Banka ve kredi kartlarının elektronik ticarette kullanılabilmesi için kart hamilinin talebinin alınması şartı için verilen süre 31 Aralık 2017'ye kadar uzatıldı.

'TL varlıklar pozitif trendi koruyabilir'

Gedik Yatırım Başkanı Erhan Topaç, küresel bir şok olmaması halinde TL varlıkların pozitif trendini korumasını beklediklerini, ekonomide yönetimin tek elde toparlanmasının pozitif olarak değerlendirildiğini söyledi.

Bakan Zeybekci: Önümüzdeki dönemde dünyada bir Türk rüzgarı estireceğiz

“Türkiye Tanıtım Grubunun Kuruluş ve Görevleri Hakkında Yönetmelik"in yürürlüğe girmesine ilişkin açıklama yapan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, "Önümüzdeki dönemde dünyada bir Türk rüzgarı estireceğiz. Türkiye Tanıtım Grubu, ülkemizin gerçek potansiyelinin hayata geçirilmesine katkı sağlayacaktır" dedi.

Apple'dan Türk kullanıcılara uyarı

Apple, Türkiye'deki kullanıcılarını bankacılık işlemleri konusunda uyardı.

Hisarcıklıoğlu’ndan yerli otomobil müjdesi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, yerli otomobil müjdesini Zonguldak’ta verdi.

Kamu Hastaneleri Sağlık Turizmine Kapılarını Açıyor

Sağlık turizmi için kamu hastanelerinin de kapılarını açacağını belirten Dr. İhsan Şahin, "sağlık turizminde dünyada ilk sıralardayız" dedi.

THY yeni mil anlaşması imzaladı

Türk Hava Yolları (THY) yeni mil programını tanıttı. Tanıtım toplantısında konuşan THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, "Türk sivil havacılığının yeniden yükselişi başlamıştır" dedi.

Sultani üzümde ihracat yarın başlıyor

Manisa’nın dünyaca ünlü çekirdeksiz Sultani üzümünde hasat dün başlarken, 9 Ağustos’ta da ihracat kapıları açılacak. Türkiye’nin en büyük ihracatı gerçekleştirdiği Rusya’ya gidecek ilk üzümler ise Manisa Bağcılık Araştırma Enstitüsünde özenle hazırlanıp paketlenmeye başladı.

Eti Maden'de grev kararı

Uzun süredir devam eden toplu iş görüşmelerinden sonuç çıkmaması üzerine Eti Maden Bandırma İşletme Müdürlüğü'nde yetkili olan Petrol İş Sendikası grev kararı aldı.

FİSKOBİRLİK iki günde 22 ton fındık aldı.

FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar, “Biz bu senede üreticinin getireceği tüm fındığa talibiz” dedi.

Tüketici hakem heyeti kararlarında vatandaş ağırlığı

2017 yılının Temmuz ayı sonu itibariyle Adana ve Mersin il ve ilçe tüketici hakem heyetlerine yapılan başvurularının 10 bin 496’sının tüketici lehine, 3 bin 275’nin ise satıcı lehine sonuçlandığı bildirildi.

  

Dolar 3,50'nin altına geriledi!

Dolar, 3,50 seviyesinin altına gerileyerek son 2 ayın en düşük seviyesini gördü.

Henkel'in güçlü performansı ikinci çeyrekte de sürdü

Henkel'in CEO'su Hans Van Bylen Bylen "Satışlar önemli ölçüde artarak 5 milyar 100 milyon avroya ulaştı. Faaliyet karımızı ve vergi öncesi kar marjımızı yükselttik" dedi.

Palandöken, 'En çok ekmek israfı fırın ve hanelerde yapılıyor'

İsraf edilen ekmeğin günde 5 milyonu geçtiğine dikkati çeken TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Ülkemizde günde üretilen ekmeğin yüzde 5,4’ü israf ediliyor. Bu israfın 3 milyonu fırınlarda, 1,4 milyonu hanelerde, 0,5 milyonu personel ve öğrenci yemekhanelerinde israf ediliyor” dedi.

Antalya'nın susuz tarımı: Milyon dolarlık halı tarlaları

Renklerinin pastelleşmesi ve hijyenik olması amacıyla binlerce el dokuması halı ve kilime ev sahipliği yapan halı tarlalarında ortaya çıkan renk cümbüşü görsel şölene dönüştü.

Yargıtay'dan emsal karar: Tamire bırakılan aracın kazasında sahibi sorumlu olmaz

Yargıtay 17. Hukuk Dairesi, verdiği emsal nitelikteki kararla tamir için bırakılan araçla tamircinin kaza yapması halinde araç sahibinin sorumlu olmayacağına hükmetti.

Alman devi Air Berlin iflas etti

Almanya'nın ikinci ve Avrupa'nın yedinci büyük uçak şirketi Air Berlin, 2008 yılından bu yana yaşadığı ekonomik sıkıntılara daha fazla dayanamayarak iflasını verdiğini kamuoyuna duyurdu.

Haziran ayı sanayi üretimi endeksi açıklandı

2017 yılı Haziran ayında madencilik ve taşocakçılığı sektörü endeksi Haziran ayında bir önceki aya göre yüzde 1,2 artarken imalat sanayi sektörü endeksi yüzde 0,5 ve elektrik, gaz, buhar ve iklimlendirme üretimi ve dağıtımı sektörü endeksi yüzde 0,6 azaldı.


Sayfalar :  1  2  3  4 ... 43 

Bizi Takipedin

 Twitter      Facebook        RSS

VİDEO HABERLER