27 Mart 2017
Pazartesi, 22:13
ABD DOLARI ALIŞ: 3.5931   ABD DOLARI SATIŞ: 3.5996   |   AVUSTRALYA DOLARI ALIŞ: 2.7358   AVUSTRALYA DOLARI SATIŞ: 2.7537   |   DANİMARKA KRONU ALIŞ: 0.52398   DANİMARKA KRONU SATIŞ: 0.52656   |   EURO ALIŞ: 3.9045   EURO SATIŞ: 3.9116   |   İNGİLİZ STERLİNİ ALIŞ: 4.5102   İNGİLİZ STERLİNİ SATIŞ: 4.5337   |   İSVİÇRE FRANGI ALIŞ: 3.6395   İSVİÇRE FRANGI SATIŞ: 3.6629   |   İSVEÇ KRONU ALIŞ: 0.40769   İSVEÇ KRONU SATIŞ: 0.41191   |   KANADA DOLARI ALIŞ: 2.6906   KANADA DOLARI SATIŞ: 2.7027   |   KUVEYT DİNARI ALIŞ: 11.7374   KUVEYT DİNARI SATIŞ: 11.8910   |   NORVEÇ KRONU ALIŞ: 0.42460   NORVEÇ KRONU SATIŞ: 0.42746   |   SUUDİ ARABİSTAN RİYALİ ALIŞ: 0.95812   SUUDİ ARABİSTAN RİYALİ SATIŞ: 0.95984   |   JAPON YENİ ALIŞ: 3.2513   JAPON YENİ SATIŞ: 3.2728   |   BULGAR LEVASI ALIŞ: 1.9850   BULGAR LEVASI SATIŞ: 2.0110   |   RUMEN LEYİ ALIŞ: 0.85320   RUMEN LEYİ SATIŞ: 0.86437   |   RUS RUBLESİ ALIŞ: 0.06283   RUS RUBLESİ SATIŞ: 0.06366   |   İRAN RİYALİ ALIŞ: 0.01102   İRAN RİYALİ SATIŞ: 0.01117   |   ÇİN YUANI ALIŞ: 0.51964   ÇİN YUANI SATIŞ: 0.52644   |   PAKİSTAN RUPİSİ ALIŞ: 0.03409   PAKİSTAN RUPİSİ SATIŞ: 0.03453   |   ÖZEL ÇEKME HAKKI (SDR) ALIŞ: 4.9152   ÖZEL ÇEKME HAKKI (SDR) SATIŞ:   |  

HÜRSES GAZETESİ
GÜNLÜK BAĞIMSIZ EKONOMİ VE POLİTİKA GAZETESİ

HIZLI ERİŞİM : YGS’de kim daha başarılı oldu: Kızlar mı erkekler mi ? TOKİ, 16 şehirdeki 55 arsayı satıyor 6 Dal Sigara, Çernobil'e Eşittir Tüketici Lehine Önemli Değişiklikler

Ekonomi & Finans

Başlıklar

Eskişehir sanayisinin gelişen sektörleri değerlendirildi

Konferansta konuşan ESO Başkanı Savaş Özaydemir, Türkiye’nin bazı kavramları yakalamakta geciktiğini ama sevindirici tarafının ise endüstri 4.0’ı yakalamak için çaba sarf etmesi olduğunu söyledi.

Halıları sosyal medyadan 8 ülkeye uçuruyor

Girişimci Şeyda Elif Güven, kişiye özel halı tasarladı, sosyal medya ile ihracat başarısı yakaladı.

"Gençlerin sesini dinleyerek topluma daha fazla değer sunabiliriz"

Coca-Cola Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya Bölümü Başkanı Galya Frayman Molinas, Uludağ Ekonomi Zirvesinde yaptığı konuşmada, "Y kuşağının hedefinin anlamlı bir etki oluşturmak olduğunu belirterek, "Hem tüketicilerimiz hem de çalışanlarımızı oluşturan Y kuşağı ile diyaloğu kuvvetli tutmaya çalışıyoruz" dedi.

'Arçelik'le yılda 500 milyon metreküp su tasarrufu mümkün'

Arçelik AŞ CEO'su Hakan Bulgurlu, "Türkiye'de tüm hanelerdeki çamaşır ve bulaşık makineleri en verimli ürünlerimiz ile değiştirildiğinde elde edilecek su tasarrufu yıllık yaklaşık 150 milyon metreküpe ulaşacak" dedi.

CarrefourSA cirosunu balıkla artıracak

CarrefourSA Genel Müdürü Ergin, CarrefourSA'nın balıktaki potansiyelini ortaya çıkaracaklarını belirterek, "Ciromuzu 4 katına çıkarmayı ve Türkiye’nin en çok balık satan marketi olmayı hedefliyoruz" dedi.

TURKASSET yeni döneme 120 milyon TL krediyle başladı

Hayat Varlık'a dönüşen TURKASSET Varlık Yönetim, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ve ICBC’nin iştiraki ICBC Turkey ile 120 milyon TL tutarında sendikasyon kredisi anlaşması imzaladı.

Kira geliri vergisi vermek için son 9 gün! 317 liradan fazla kira alıyorsanız...

Kirada mülkü olan kişilerin 31 Mart tarihine kadar vergilerini ödemeleri gerekiyor ancak geliriniz 3 bin 800 liranın altındaysa vergi ödemeyebilirsiniz.

Türkiye mobil ödemelerde 19 Avrupa ülkesi arasında birinci

Dijital ödemeler 2016 yılı araştırmasında Türkiye, mobil ödemelerde 19 Avrupa ülkesi arasında ilk sırada yer aldı.

Acıbadem, Türkiye'yi ilklerle tanıştırıyor

200 milyon dolar yatırımla hizmete açılan Acıbadem Altunizade, özgün mimarisinden özellikli hizmetlerine kadar farklılık yaratan bir hastane. Acıbadem Altunizade, dünyada ilk kez 3 farklı ileri tanı yönteminin kullanıldığı 3'lü Hibrit Ameliyathane Sistemi ile dikkat çekiyor.

Başbakan Yardımcısı Şimşek’ten Moody’s değerlendirmesi

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Moody's'in Türkiye'nin not görünümünü negatife düşürmesine ilişkin, “Reform yapacağız, ekonomimizde aldığımız tedbirlerle yatırımda, istihdamda, ihracatta performansı yakalayacağız. Ondan sonra başkalarının ne dediğine bakmayacağız” dedi.

Vodafone ev internetinde ’Erken Bahar’

Vodafone, ilkbahardan sonbahara kadar olan ilk 6 aylık süreçte günde sadece 1 TL’ye sınırsız ev interneti sunacağını açıkladı.

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Gedikli, 'Moody's'in kararını' değerlendirdi

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Bülent Gedikli, Moody's'in Türkiye'nin not görünümünü negatife çekme kararı sonrası sosyal medyadan açıklama yaparak "Moody’s yine Cuma günü gece operasyonu yaparak sanal korkular ve olmayan riskler üzerine bir rapor açıkladı. Türkiye'nin kurumsal gücünde yaşanan erozyonun devamı diyerek saçmalamış" dedi.

Moody's Türkiye'nin not görünümünü 'Negatif'e çevirdi

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's Türkiye'nin not görünümünü 'Durağan'dan 'Negatif'e çevirdi.

FED’den flaş faiz kararı

ABD Merkez Bankası (FED), faiz oranını yüzde 25 baz oranında arttırdı.

Turkcell Akademi Genel Müdürü dünyanın 50 İK lideri arasına girdi

Turkcell Akademi’nin Genel Müdürü Banu İşçi Sezen, 25’incisi düzenlenen ’World HR Congress-Dünya İK Zirvesi’nde ’İK’da Teknolojinin Stratejik Kullanımında ’Dünyanın ilk 50 Lideri’ ödülüne layık görüldü.

Türkiye ticaretinin kalbi Afyonkarahisar’da atacak

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Uluslararası Ticaret Finansman (UTF) Kulübü tarafından 28-30 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek ‘Türkiye Ticaret Zirvesi’ ile ülke ticaretinin kalbi Afyonkarahisar’da atacak. AKÜ, Türkiye’de bir ilkede imza atarak iş adamları ve öğrencileri kongre şeklindeki zirve ile bir araya getirecek ilk üniversite olacak.

  

QNB Finansbank'tan 'dijital onay' uygulaması

QNB Finansbank, "dijital onay" yöntemi ile hem kağıt tüketiminin önüne geçerek doğayı koruyor, hem de müşterilerinin işlemlerini birkaç adımda kolayca halletmesine olanak tanıyor.

Mercedes-Benz Türk'ten 50 startup'a 500 bin TL destek

Mercedes-Benz Türk Direktörler Kurulu Başkanı Sülün, "50 yıldır yenilikçi çözümlerle yalnızca kendi işimize değil Türkiye'nin geleceğine ve potansiyeline yatırım yapıyoruz" dedi.

Vestel, Turkcell'e özel model üretti

Vestel'in Turkcell'e özel olarak ürettiği akıllı telefon Venus 5000 modeli Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan ve Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu'nun katılımı ile tanıtıldı.

Mitsubishi Electric'ten klima seçimi ve bakımı için öneriler

Mitsubishi Electric Türkiye Klima Sistemleri Genel Müdürü Altaç, "Yaşanılan bölgenin iklim şartlarına uygun, yüksek enerji verimliliğine sahip klimaları seçerek hem maksimum verim elde etmek hem de enerji tasarrufu sağlamak mümkün" dedi.

'Ticari ilişkiler gerilimden uzak tutulmalı'

İKMİB Başkanı Akyüz, "Yıllar içinde güçlenen ekonomik ve ticari ilişkilerin bu gelişmelerden zarar görmemesi için sağduyuya ihtiyaç var" dedi.

Yandex'ten park sorununa çözüm

Yandex Harita Servisleri Müdürü Karahayıt, park arama sorununa yönelik yeni bir teknoloji üzerinde çalıştıklarını belirterek, "Teknolojiyi İstanbul'da test ediyoruz. Yıl içerisinde sunmayı planlıyoruz" dedi.

Halkbank Avrupa'da hızla büyüyor

Halkbank Genel Müdürü Taşkesenlioğlu, beş yıl gibi kısa sürede bölgede güçlü bir konuma geldiklerini belirterek, "Yeni reklam filmimizle Halkbank'ın Avrupa'daki gücünü Türkiye kamuoyuyla da paylaşıyoruz" dedi.

Lidya Grup, Epson ürünleri için Bursa'ya bayi atadı

Lidya Grup Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Öz, daima bardağın dolu tarafından bakmaya özen gösterdiklerini belirterek, "Yatırım yapmaya ve büyümeye devam ediyoruz" dedi.

'Paragaranti.com' yenilendi

Garanti Bankası, piyasalara ve ekonomiye dair anlık gelişmeleri paylaştığı, yatırımcı, sektör profesyonelleri ve bireysel kullanıcılar için kapsamlı bilgiler içeren paragaranti.com'u yeniledi.


Sayfalar :  1  2  3  4 ... 35 

Bizi Takipedin

 Twitter      Facebook        RSS

VİDEO HABERLER