18 Aralık 2017
Pazartesi, 9:50
ABD DOLARI ALIŞ: 3.8591   ABD DOLARI SATIŞ: 3.8660   |   AVUSTRALYA DOLARI ALIŞ: 2.9567   AVUSTRALYA DOLARI SATIŞ: 2.9760   |   DANİMARKA KRONU ALIŞ: 0.61039   DANİMARKA KRONU SATIŞ: 0.61339   |   EURO ALIŞ: 4.5511   EURO SATIŞ: 4.5593   |   İNGİLİZ STERLİNİ ALIŞ: 5.1720   İNGİLİZ STERLİNİ SATIŞ: 5.1990   |   İSVİÇRE FRANGI ALIŞ: 3.8957   İSVİÇRE FRANGI SATIŞ: 3.9207   |   İSVEÇ KRONU ALIŞ: 0.45578   İSVEÇ KRONU SATIŞ: 0.46049   |   KANADA DOLARI ALIŞ: 3.0211   KANADA DOLARI SATIŞ: 3.0347   |   KUVEYT DİNARI ALIŞ: 12.7065   KUVEYT DİNARI SATIŞ: 12.8728   |   NORVEÇ KRONU ALIŞ: 0.46483   NORVEÇ KRONU SATIŞ: 0.46795   |   SUUDİ ARABİSTAN RİYALİ ALIŞ: 1.0290   SUUDİ ARABİSTAN RİYALİ SATIŞ: 1.0309   |   JAPON YENİ ALIŞ: 3.4320   JAPON YENİ SATIŞ: 3.4547   |   BULGAR LEVASI ALIŞ: 2.3137   BULGAR LEVASI SATIŞ: 2.3440   |   RUMEN LEYİ ALIŞ: 0.97673   RUMEN LEYİ SATIŞ: 0.98951   |   RUS RUBLESİ ALIŞ: 0.06518   RUS RUBLESİ SATIŞ: 0.06603   |   İRAN RİYALİ ALIŞ: 0.01078   İRAN RİYALİ SATIŞ: 0.01092   |   ÇİN YUANI ALIŞ: 0.58070   ÇİN YUANI SATIŞ: 0.58830   |   PAKİSTAN RUPİSİ ALIŞ: 0.03493   PAKİSTAN RUPİSİ SATIŞ: 0.03538   |   ÖZEL ÇEKME HAKKI (SDR) ALIŞ: 5.4617   ÖZEL ÇEKME HAKKI (SDR) SATIŞ:   |  

HÜRSES GAZETESİ
GÜNLÜK BAĞIMSIZ EKONOMİ VE POLİTİKA GAZETESİ

HIZLI ERİŞİM : YGS’de kim daha başarılı oldu: Kızlar mı erkekler mi ? TOKİ, 16 şehirdeki 55 arsayı satıyor 6 Dal Sigara, Çernobil'e Eşittir Tüketici Lehine Önemli Değişiklikler

Ekonomi & Finans

Başlıklar

TİM Başkanı Büyükekşi: Artı 2 istihdam seferberliğine en büyük katkıyı hizmet sektörü verecek

TİM Başkanı Büyükekşi, "Toplam istihdamın yüzde 50’sinden fazlası hizmet sektöründe. Dolayısıyla artı 2 istihdam seferberliğine en büyük katkıyı yine sektörümüz verecek." dedi.

Honeywell Türkiye, son üç yılda gelirini ikiye katladı

Honeywell Türkiye ve Orta Asya Başkanı Geniş, Türkiye'nin en önemli sektörlerine özellikle Endüstri 4.0 ve loT konusunda en son teknolojileri sunduklarını belirterek, "Gelirlerimiz son 3 yılda ikiye katlandı" dedi.

Türk uzmanların susam mutantları, Afrika'da binlerce insana istihdam oluşturdu

Birleşmiş Milletler ve Uluslararası Atom Enerjisi Kurumunun desteklediği proje sayesinde Afrika'da istihdam oluşurken, Türkiye'nin ihtiyacı olan susam ise düşük maliyete karşılanıyor.

ASO Başkanı Özdebir: “Cumhurbaşkanımızın istihdam çağrısının karşılık bulacağına inanıyorum”

ASO Başkanı Nurettin Özdebir, Ankara Sanayi Odası olarak bu yılki 1,5 milyonluk istihdama önemli bir katkıda bulunduklarını ve bu çabaların sonucu olarak en çok istihdam arttıran üçüncü il olduklarını söyledi.

İTO Meclisi İbrahim Çağlar’ı andı

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Meclisi, geçirdiği kalp krizi sonrasında hayata veda eden İstanbul Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkan Yardımcısı İbrahim Çağlar’ı anmak için toplandı.

Palandöken: 'Esnaf ülkenin çimentosudur'

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, ''Yeni düzenleme ile her ek istihdamda esnafımız 1 ay maaş, vergi ve primlerini öderken, ay ayını da devlet aynı şekilde ödeyecek. Yani her ek istihdamda 6 ay devlet 6 esnaf maliyeti yüklenmiş olacak. Devlet millet kaynaşmasın da küçük esnafın desteklenmesi çok önemli” dedi.

Erdoğan'dan kritik çağrı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe'de düzenlenen İstihdam Şurası Ödül Töreni'nde konuştu.

Başbakan Yıldırım: 'Gün bugündür, hükümetimiz arkanızda'

Başbakan Binali Yıldırım, “Sadece istihdamı beklenen düzeyde artırmak yetmiyor, istihdama katılımın artığını da dikkate alarak 1 yetmedi 2, 2 yetmedi 3, 3 yetmedi 4 ilave istihdam için her türlü seferberliği yapmamız gerekiyor. Gün bugündür, hükümetimiz ve Cumhurbaşkanımız arkanızda” dedi.

İTO Başkanı Çağlar hayatını kaybetti

İstanbul Ticaret Odası Başkanı İbrahim Çağlar geçirdiği kalp krizi nedeniyle hayatını kaybetti.

Otokar Kuveyt'te Cobra II ve Arma 6x6 araçlarını sergiliyor

Otokar, Kuveyt'teki GDA Savunma ve Havacılık Fuarı'nda fikri mülkiyet hakları kendisine ait olan Cobra II ve Arma 6x6 zırhlı araçları ve kendi tasarımı olan kule sistemleri ile yer alıyor.

Dünyaca ünlü markanın akıllı fabrikası İzmir’de

Dünyanın en önde gelen markalarından Hugo Boss’un her iki ürününden biri İzmir’den gidiyor. Yapılan yatırımları ve fabrikada süren değişim rüzgarını Hugo Boss Türkiye Genel Müdürü Joachim Hensch, düzelenen toplantıda basın mensuplarına anlattı.

Türkiye’nin en rekabetçi ili; İstanbul

Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) ve Ekonomi ve Dış Politika Araştırma Merkezi (EDAM) işbirliği ile hazırlanan ‘Türkiye İçin Bir Rekabet Endeksi’ raporunun çıktıları, İstanbul Sanayici ve İş Adamları Dernekleri Federasyonu (İSİFED) ev sahipliğinde düzenlenen toplantıda mercek altına alındı.

100 liraya otomobil sahibi oldular

BTSO öncülüğünde Tarihi Çarşı ve Hanlar Bölgesi’nde 100 TL’lik alışveriş karşılığında çekilişe katılan talihliler, 10 otomobil, 10 akıllı telefon ve 10 dizüstü bilgisayarlarını düzenlenen törenle teslim aldı.

Özlem Ataünal’dan iş hayatına geri dönmek isteyen kadınlara mesaj:“Korkmayın yapabilirsiniz”

Farklı sebeplerle iş hayatının dışında kalmış, ancak ‘yeniden’ dönmek isteyen eğitimli ve deneyimli kadınları profesyonel yaşama hazırlamak üzere 2013 yılında kurulan ‘YenidenBiz’ kurumlarla adayları bir araya getirmeye devam ediyor.

İş dünyasından öğrencilere hayat dersi

Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin organizasyonuyla öğrencilerle buluşan Aktaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Şahap Aktaş ve Ermetal Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Fahrettin Gülener, tecrübelerini öğrencilerle paylaştı. Gülener, “Hayat adamı ezer, hem de pamuktan yumuşak yapar” dedi.

  

Ortadoğu Grup’tan genç girişimcilere destek

Genç MÜSİAD tarafından düzenlenen girişimcilik, liderlik, inovasyon ve iş adamı yetiştirme programı, Young Business Academy (YBA), düzenlenen sertifika töreniyle sona erdi.

TZOB Yönetim Kurulu Üyesi Soydan: TMO 80 bin üreticiden fındık aldı

TZOB Yönetim Kurulu Üyesi Soydan, "Eylül ayından bu yana piyasada olan Toprak Mahsulleri Ofisi yaklaşık 80 bin üreticiden fındık aldı." dedi.

Bakan Arslan Şanlıurfa’nın taleplerini aldı

Şanlıurfa’nın çözüm bekleyen ve yürüyen projeleriyle ilgili Bakan Fakıbaba ve Milletvekilleriyle sürekli istişare halinde olduklarını dile getiren Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, bakanlıklarının bugüne kadar Şanlıurfa’ya 3 milyar 419 milyon TL tutarında yatırım yaptığını belirtti.

"Rekor büyümeyi ihracatımız ile devam ettirecek potansiyele sahibiz"

Türkiye Seramik Federasyonu Başkanı Erdem Çenesiz; “İhracatı öncelikli ele alan ekonomik politikalar sayesinde büyümeyi yüksek oranlarda sürdürülebilir kılacak sanayi alt yapısına sahibiz.” dedi.

Kestane fiyatları uçuşa geçti

İlka Şekerleme Genel Müdürü Mümin Akgün, “Kestane fiyatları arttı, ancak biz şekerlemeleri aynı fiyata satıyoruz” dedi.

150 milyon sayfa evrak dijitalleşecek

Küresel ürün ve servisleriyle dijital operatör haline gelen Turkcell, müşteri deneyiminde dijitalleşme dönemini başlattığını duyurdu. Şirket açıklamasına göre yeni dönemde müşteriler kendilerine özel geliştirilen ürün ve servislerle ilgili tüm işlemlerini saniyeler içerisinde halledebilecek.

'Türkiye'de herkesin ihracat düşünmesi gerekiyor'

İGEME Genel Müdürü Işık, İşletmecilerin markalarını dünya pazarına açmasına ilişkin, "Türkiye'deki herkes bugün her ne iş yapıyorsa dünyaya satmayı düşünmelidir." dedi.

Şeker-İş Genel Başkanı Gök: Yerli şeker üretimine büyük darbe vurur

Şeker-İş Genel Başkanı Gök, Kurumun kapatılacağı iddialarına ilişkin, "İddiaların gerçekleşmesi, küresel güçlerin ekmeğine yağ süreceği gibi nişasta bazlı şekerin denetimini zaafa uğratıp, yerli şeker üretimine de büyük darbe vurur." dedi.


Sayfalar :  1  2  3  4 ... 52 

Bizi Takipedin

 Twitter      Facebook        RSS

VİDEO HABERLER