21 Ekim 2017
Cumartesi, 9:13
ABD DOLARI ALIŞ: 3.6595   ABD DOLARI SATIŞ: 3.6661   |   AVUSTRALYA DOLARI ALIŞ: 2.8651   AVUSTRALYA DOLARI SATIŞ: 2.8838   |   DANİMARKA KRONU ALIŞ: 0.57970   DANİMARKA KRONU SATIŞ: 0.58254   |   EURO ALIŞ: 4.3219   EURO SATIŞ: 4.3297   |   İNGİLİZ STERLİNİ ALIŞ: 4.8038   İNGİLİZ STERLİNİ SATIŞ: 4.8288   |   İSVİÇRE FRANGI ALIŞ: 3.7198   İSVİÇRE FRANGI SATIŞ: 3.7437   |   İSVEÇ KRONU ALIŞ: 0.44671   İSVEÇ KRONU SATIŞ: 0.45134   |   KANADA DOLARI ALIŞ: 2.9237   KANADA DOLARI SATIŞ: 2.9369   |   KUVEYT DİNARI ALIŞ: 12.0405   KUVEYT DİNARI SATIŞ: 12.1980   |   NORVEÇ KRONU ALIŞ: 0.45795   NORVEÇ KRONU SATIŞ: 0.46103   |   SUUDİ ARABİSTAN RİYALİ ALIŞ: 0.97579   SUUDİ ARABİSTAN RİYALİ SATIŞ: 0.97755   |   JAPON YENİ ALIŞ: 3.2228   JAPON YENİ SATIŞ: 3.2442   |   BULGAR LEVASI ALIŞ: 2.1971   BULGAR LEVASI SATIŞ: 2.2259   |   RUMEN LEYİ ALIŞ: 0.93480   RUMEN LEYİ SATIŞ: 0.94703   |   RUS RUBLESİ ALIŞ: 0.06328   RUS RUBLESİ SATIŞ: 0.06411   |   İRAN RİYALİ ALIŞ: 0.01061   İRAN RİYALİ SATIŞ: 0.01075   |   ÇİN YUANI ALIŞ: 0.54982   ÇİN YUANI SATIŞ: 0.55702   |   PAKİSTAN RUPİSİ ALIŞ: 0.03453   PAKİSTAN RUPİSİ SATIŞ: 0.03499   |   ÖZEL ÇEKME HAKKI (SDR) ALIŞ: 5.1683   ÖZEL ÇEKME HAKKI (SDR) SATIŞ:   |  

HÜRSES GAZETESİ
GÜNLÜK BAĞIMSIZ EKONOMİ VE POLİTİKA GAZETESİ

HIZLI ERİŞİM : YGS’de kim daha başarılı oldu: Kızlar mı erkekler mi ? TOKİ, 16 şehirdeki 55 arsayı satıyor 6 Dal Sigara, Çernobil'e Eşittir Tüketici Lehine Önemli Değişiklikler

Bilişim

Başlıklar

BTK'dan uyarı: 'İnternetten tanıştığınız kişilerle buluşmayın'

İnternetin yaygınlaşmasıyla toplu taşıma araçlarında, iş yerinde, okulda, çarşı-pazarda sanal alemde tur atmak adeta moda oldu. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), sanal alemdeki tehlikelere dikkat çekerek, "İnternette tanıştığınız biriyle gerçek hayatta buluşmayın" diye gençleri uyardı.

Bakan Arslan, velileri o bilgisayar oyunlarıyla ilgili uyardı

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan yeni yönetmelik ile ilgili 3 bakanlığın çalıştığını söyledi. Arslan "Tek bir öğrencimizin mağduriyeti bile kabul edilemez" dedi. "Katil" Oyun "Mavi balina" ile ilgili de konuşan Bakan Arslan "Bu bir linkle gönderildiği için yasaklayamıyoruz. Ancak servis sağlayıcıları bu oyunu engelleyebilir." şeklinde konuştu.

BTK Başkanı Sayan: "İfşa sitesi olarak bilinen 600 küsür site hakkında idari işlem yapıldı"

İçerik Sağlayıcıları Genel Bilgilendirme Toplantısı'nda konuşan Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Ömer Fatih Sayan, "Ülkeler arası antlaşma ve mutabakatların yetersizliği ya da farklı bakış açıları nedeniyle terör, zararlı içerikler, çocuk ve gençlerin akıl ve beden sağlıklarını tehdit eden oluşumların medyası haline gelen bir sanal dünya kabul edilemez" dedi. Sayan, şimdiye kadar ifşa sitesi olarak bilinen 600 küsur site hakkında idari işlem yapıldığını söyledi.

Siber Güvenlik Federasyonundan Türkiye'ye kritik saldırı uyarısı

Geçen Mayıs ayında yaşanan ve yaklaşık 200 bin bilgisayarı etkileyen fidye yazılımına benzer bir yazılımla uluslararası çapta bir siber saldırı daha gerçekleştirilirken, Uluslararası Siber Güvenlik Federasyonu (USGF) saldırılara karşı Türkiye'ye kritik bir uyarı yaptı.

BTK'dan vatandaşlara uyarı! E-devlet'ten kontrol edin...

Kişisel bilgilerin yanlış kişiler tarafından kullanılmasının oluşturacağı tehlikelere dikkat çeken BTK, vatandaşları hat sahteciliğine karşı uyardı.

İnternette güvenlik pazarı büyüyor

Allied araştırma şirketinin "Küresel İnternet Güvenliği" araştırma raporuna göre, küresel internet güvenliği pazarı 2020 yılına kadar yüzde 8.1 oranında artış kaydederek 42.8 milyar dolara ulaşacak.

Turkcell, şifre unutmalara karşı uygulama geliştirdi

Turkcell'den yapılan açıklamaya göre ‘Hızlı Giriş’ teknolojisinin şifre unutma derdine son vereceği duyuruldu. Kullanıcıların üye girişi menüsünden şifre girmek yerine cep telefonu numaralarını girdikten sonra, açılan ekranı tek tıkla onaylayarak giriş yapabildiği belirtildi.

Türkiye internette bölgenin üssü oluyor

Türk Telekom International ve Turkcell Superonline, sektörün en önemli organizasyonlarından birine ev sahipliği yapmak için güçlerini birleştirdi. Etkinlik, bugün ve yarın Antalya'da gerçekleştirilecek.

İnternet, sosyal medya veya telefonla yapılan alışverişlere dikkat

Samsun Ticaret İl Müdürü ve İl Tüketici Hakem Heyeti Başkanı Mustafa Kocaman, vatandaşların internet, sosyal medya ve telefonla arayarak yaptıkları alışverişlerde ön bilgilendirme formunu ve mesafeli satış sözleşmelerini iyi bir şekilde incelemeleri gerektiğini söyledi.

Uyum Akademi Başarı Sertifikaları sahiplerini buldu

3-28 Temmuz 2017 tarihleri arasındaki eğitime katılan 19 üniversitenin endüstri ve bilgisayar mühendisliği bölümlerinde okuyan 46 öğrenci, sertifikalarını almanın heyecanını yaşadı.

'Türkiye siber güvenliği hafife alıyor'

KPMG Danışmanlık Bölümü Şirket Ortağı Durkaya, "Araştırmaya katılan 20 şirketin 18'inin faaliyet raporlarında, siber güvenlikle ilgili tek satır bilgilendirme bulunmuyor" dedi.

Teknolojinin Kadın Liderleri 2. kez ödüllendirildi

Microsoft'un KAGİDER ve Aydın Doğan Vakfı işbirliğiyle hayata geçirdiği ve kadınların teknoloji alanındaki başarılarını desteklemek amacıyla düzenlenen ''Teknolojinin Kadın Liderleri'' yarışmasında kazananlar belli oldu. (Üst sıra soldan sağa) Özlem Kalendar, Elif Koç, Derya Divrikli, İpek Süer (Alt sıra soldan sağa) Aytül Erçil, Figen Demirhan, Pınar Yolum, İlayda Demircioğlu, Müjde Esin, Serpil Gümüş, Deniz Gülbaharlı.

TÜBİTAK'ın 150 bin TL'lik destek için 2. çağrı dönemi

Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Gür, TÜBİTAK'ın 150 bin TL'lik teknolojik girişimci desteği için ikinci çağrı dönemi başladığını söyledi.

TBV'den eğitim oyunları yarışması

TBV Başkanı Eczacıbaşı, "Yarışmaya, matematik ve fen bilimlerinde öğrenmeye katkı sağlayacak dijital oyun ya da dijital oyun fikri üretenler katılabilecek" dedi.

Turkcell Platinum'dan özel hizmetler

Turkcell Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İsmail Bütün, "Müşterilerimize bizim için her zaman öncelikli olduklarını hissettirmek istiyoruz. Turkcell Platinum olarak tam 13 yıldır onların hayatına nasıl daha fazla keyif, konfor ve hız katabileceğimizin üzerine çalışıyoruz" dedi.

Vodafone, 30 ilde 10 bin çocuğa kodlama öğretecek

Türkiye Vodafone Vakfı Başkanı Süel, "Yarını Kodlayanlar projesi ile bugüne kadar 6 ilde bin 800'ü aşkın çocuğa kodlama eğitimi verdik. Önümüzdeki 1 yıllık süreç içinde 30 ilde 10 bin çocuğa eğitim vermeyi hedefliyoruz" dedi.

Türkiye bilgi ve iletişim teknolojileri sektörü 94.3 milyar TL büyüklüğe ulaştı

TÜBİSADi bilgi ve iletişim teknoloji sektörü 2016 yılı pazar verilerini açıkladı.

  

Vodafone’dan Anneler Günü’ne özel kampanya hazırladı

Vodafone, anneler ve çocukları diledikleri zaman diledikleri yerden konuşsunlar diye, GSM faydaları ve marka avantajlarından oluşan özel bir kampanya da hazırladı.

Turkcell, şebekesini 5G'ye hazırlıyor

Turkcell Şebeke Teknolojilerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Sezgin, "Türkiye'de bir ilk olan Massive MIMO testiyle şebekemizi şimdiden 5G teknolojisine hazır hale getiriyoruz" dedi.

Türk Telekom'dan 'İnternetsiz Ev Kalmasın' seferberliğine destek

Türk Telekom'un internetle yeni tanışacak hanelere yönelik hazırladığı 4 Mbps'ye kadar limitsiz 20 GB AKN'li internet paketine, ev telefonu olanlar her şey dahil 14.90 TL'ye, ev telefonu olmayanlar ise her şey dahil 29.90 TL'ye sahip olabilecek.

Facebook'ta dayınızı etiketleyip şifrenizi ele vermeyin

Sosyal paylaşım sitesinde etiketlediğiniz bir akrabanızın bilgilerinden yola çıkan siber hırsızlar, kullandığınız kredi kartı şifrenize kolaylıkla ulaşabiliyor.

Türk Telekom Akademi’ye en iyi kurumsal üniversite ödülü

Türk Telekom Akademi, GlobalCCU "İnsan ve Dijital Yaklaşımı Bütünleştiren En İyi Kurumsal Üniversite" kategorisinde gümüş ödülün sahibi oldu.

Eczacıbaşı, yeniden TBV Başkanı

TBV'nin 23. Genel Kurulunda yeniden başkanlık görevine seçilen Faruk Eczacıbaşı, internetin, insan hayatına girdiğinden beri yeni bir kuşak yetiştiğini, üretimde yer almaya başladığını söyledi.

5G teknolojili stadyum demosu

Türk Telekom ve Nokia tarafından 2020 yılında ticari olarak kullanılmaya başlanacak 5G teknolojisi 50 bin kişilik bir stadyum demosunda canlandırıldı. (Soldan sağa); Nokia Avrupa Bölge Başkanı Markus Borchert - Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan - ürk Telekom Teknoloji Genel Müdür Yardımcısı Cengiz Doğan.

'Avrupa'daki siber saldırıların yüzde 77'sinin hedefi Türkiye'

Marsh & McLennan Şirketler Grubu ve Siber Güvenlik Şirketi FireEye, 2016 yılı Siber Tehditler Raporda siber saldırıları gerçekleştirenlerin özellikle altyapılar, üretim tesisleri, enerji santralleri, havacılık sistemleri ve ulaştırma şebekelerini hedef aldığı belirtildi.


Sayfalar :  1  2  3  4 ... 7 

Bizi Takipedin

 Twitter      Facebook        RSS

VİDEO HABERLER