30 Nisan 2017
Pazar, 9:55
ABD DOLARI ALIŞ: 3.5504   ABD DOLARI SATIŞ: 3.5568   |   AVUSTRALYA DOLARI ALIŞ: 2.6475   AVUSTRALYA DOLARI SATIŞ: 2.6648   |   DANİMARKA KRONU ALIŞ: 0.52006   DANİMARKA KRONU SATIŞ: 0.52261   |   EURO ALIŞ: 3.8744   EURO SATIŞ: 3.8814   |   İNGİLİZ STERLİNİ ALIŞ: 4.5835   İNGİLİZ STERLİNİ SATIŞ: 4.6074   |   İSVİÇRE FRANGI ALIŞ: 3.5706   İSVİÇRE FRANGI SATIŞ: 3.5936   |   İSVEÇ KRONU ALIŞ: 0.40059   İSVEÇ KRONU SATIŞ: 0.40474   |   KANADA DOLARI ALIŞ: 2.5975   KANADA DOLARI SATIŞ: 2.6092   |   KUVEYT DİNARI ALIŞ: 11.6039   KUVEYT DİNARI SATIŞ: 11.7557   |   NORVEÇ KRONU ALIŞ: 0.41468   NORVEÇ KRONU SATIŞ: 0.41747   |   SUUDİ ARABİSTAN RİYALİ ALIŞ: 0.94669   SUUDİ ARABİSTAN RİYALİ SATIŞ: 0.94840   |   JAPON YENİ ALIŞ: 3.1807   JAPON YENİ SATIŞ: 3.2017   |   BULGAR LEVASI ALIŞ: 1.9697   BULGAR LEVASI SATIŞ: 1.9955   |   RUMEN LEYİ ALIŞ: 0.84974   RUMEN LEYİ SATIŞ: 0.86086   |   RUS RUBLESİ ALIŞ: 0.06202   RUS RUBLESİ SATIŞ: 0.06283   |   İRAN RİYALİ ALIŞ: 0.01088   İRAN RİYALİ SATIŞ: 0.01103   |   ÇİN YUANI ALIŞ: 0.51195   ÇİN YUANI SATIŞ: 0.51865   |   PAKİSTAN RUPİSİ ALIŞ: 0.03370   PAKİSTAN RUPİSİ SATIŞ: 0.03414   |   ÖZEL ÇEKME HAKKI (SDR) ALIŞ: 4.8686   ÖZEL ÇEKME HAKKI (SDR) SATIŞ:   |  

HÜRSES GAZETESİ
GÜNLÜK BAĞIMSIZ EKONOMİ VE POLİTİKA GAZETESİ

HIZLI ERİŞİM : YGS’de kim daha başarılı oldu: Kızlar mı erkekler mi ? TOKİ, 16 şehirdeki 55 arsayı satıyor 6 Dal Sigara, Çernobil'e Eşittir Tüketici Lehine Önemli Değişiklikler

Bilişim

Başlıklar

İnternette güvenlik pazarı büyüyor

Allied araştırma şirketinin "Küresel İnternet Güvenliği" araştırma raporuna göre, küresel internet güvenliği pazarı 2020 yılına kadar yüzde 8.1 oranında artış kaydederek 42.8 milyar dolara ulaşacak.

Turkcell, şifre unutmalara karşı uygulama geliştirdi

Turkcell'den yapılan açıklamaya göre ‘Hızlı Giriş’ teknolojisinin şifre unutma derdine son vereceği duyuruldu. Kullanıcıların üye girişi menüsünden şifre girmek yerine cep telefonu numaralarını girdikten sonra, açılan ekranı tek tıkla onaylayarak giriş yapabildiği belirtildi.

KOBİ'lerin dijital dönüşümü hızlanacak

Arena Genel Müdürü Okay Nasır, KOBİ'lerin dijital dönüşümünü hızlandıracak Bulutum.com'un KOBİ'lerin ve girişimcilerin bilişim altyapısına yönelik ilk yatırım giderlerini yüzde 80 azaltacağını söyledi.

Bakan'dan 'Adil Kullanım Kotası' müjdesi

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, "Adil Kullanım Kotası noktası ile ilgili, Mayıs ayından itibaren kademeli bir geçiş olacak ve 2018 sonu itibariyle tamamen kaldırılacak" dedi.

Vodafone ve A101, 15 milyon ev kadınını dijitalleştirecek

Vodafone'un A101 marketler zinciri ile yaptığı stratejik işbirliği ile oluşturulan "Vodafone Altın Kulüp" programı, ev kadınlarına özel teklif ve avantajların yanısıra, iletişim ve iletişim dışı faydalar sunuyor.

Lenovo yeni akıllı telefonunu tanıttı

Lenovo 5.5 mm incelikteki yeni akıllı telefonu Moto Z'yi tanıttı. MicroSD ile birlikte 2 TB'ye kadar hafızaya çıkabilecek olan telefon 30 saate kadar pil ömrüyle de dikkat çekiyor.

Turkcell Fiberde 1 milyon müşteriye ulaştı

Turkcell Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Murat Erkan, "Fiber müşterilerimizin hızlarını aralık ayı boyunca 100 Mbps'ye yükseltiyoruz ve en üst TV+ paketinden yararlanmalarını sağlıyoruz" dedi. Turkcell'in ilk fiber müşterisi Bülent Solakoğlu ve 1 milyonuncu müşterisi Onur Yalçın'a içerisinde televizyon, T70 cep telefonu ve T Tablet'ten oluşan birer teknoloji paketi hediye edildi.

ESET, 'parola' kabusunu bitiriyor

ESET tanıttığı Smart Security Premium ile, en büyük güvenlik sorununa dönüşmeye başlayan parola oluşturma ve hatırlama derdine çözüm getiriyor.

Turkcell 5G'ye odaklandı

Turkcell CEO'su Kaan Terzioğlu, "2020'de kullanılmaya başlanması planlanan 5G'de öncü olabileceğimize inanıyoruz. 5G ile teknolojiyi tüketen değil üreten ülke olacağız" dedi.

Facebook'ta dayınızı etiketleyip şifrenizi ele vermeyin

Sosyal paylaşım sitesinde etiketlediğiniz bir akrabanızın bilgilerinden yola çıkan siber hırsızlar, kullandığınız kredi kartı şifrenize kolaylıkla ulaşabiliyor.

Türk Telekom Akademi’ye en iyi kurumsal üniversite ödülü

Türk Telekom Akademi, GlobalCCU "İnsan ve Dijital Yaklaşımı Bütünleştiren En İyi Kurumsal Üniversite" kategorisinde gümüş ödülün sahibi oldu.

Eczacıbaşı, yeniden TBV Başkanı

TBV'nin 23. Genel Kurulunda yeniden başkanlık görevine seçilen Faruk Eczacıbaşı, internetin, insan hayatına girdiğinden beri yeni bir kuşak yetiştiğini, üretimde yer almaya başladığını söyledi.

5G teknolojili stadyum demosu

Türk Telekom ve Nokia tarafından 2020 yılında ticari olarak kullanılmaya başlanacak 5G teknolojisi 50 bin kişilik bir stadyum demosunda canlandırıldı. (Soldan sağa); Nokia Avrupa Bölge Başkanı Markus Borchert - Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan - ürk Telekom Teknoloji Genel Müdür Yardımcısı Cengiz Doğan.

'Avrupa'daki siber saldırıların yüzde 77'sinin hedefi Türkiye'

Marsh & McLennan Şirketler Grubu ve Siber Güvenlik Şirketi FireEye, 2016 yılı Siber Tehditler Raporda siber saldırıları gerçekleştirenlerin özellikle altyapılar, üretim tesisleri, enerji santralleri, havacılık sistemleri ve ulaştırma şebekelerini hedef aldığı belirtildi.

Toshiba CEO'su Shiga istifa etti

Toshiba CEO’su Shigenori Shiga, şirketin milyar dolarlık kaybının ardından istifa ettiğini açıkladı.

Bakan Zeybekci: Varlık Fonu denetime tabidir

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Varlık Fonu’na ilişkin, “Varlık Fonu denetime tabidir. Varlık Fonu bizzat Başbakan’a bağlıdır ve Başbakan’ın görevlendireceği denetim mekanizmalarına tabidir. Ayrıca kanuna dikkatle bakarsanız Varlık Fonu aynı zamanda Plan ve Bütçe Komisyonunun denetimine de tabidir. Varlık Fonu’na devredilen tüm kamu kurumları, yüzde 51’den fazla kamuya ait olan tüm şirketler, KİT veyahut Sayıştay denetimlerinin tümüne tabidir” dedi.

Yerli arama motoru 'Geliyoo' test yayınına başladı

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın yerli arama motoru ile ilgili açıklamalarının ardından iki mühendis, 10 yıllık bir çalışmanın ürünü olan yerli ve milli arama motoru ’Geliyoo’yu test yayını ile online olarak hizmete açtı.

  

Siber suç 4.0 ile, aracınız da sizden fidye isteyebilir

Siber Suç 4.0 olarak tanımlanabilecek yeni dönemde internet bağlantılı akıllı cihazlar, siber suç nesnesi olacak. Otomobil, buzdolabı, TV gibi akıllanan cihazlar, fidye istemek amacıyla kullanılacak.

Teknolojiye daha fazla kadın eli

Huawei, teknolojiye daha fazla kadın eli değmesi hedefiyle TEV işbirliğinde teknoloji ve bilişim alanında öğrenim gören kız öğrencilerin eğitimine destek olacak "Huawei Teknoloji Bursu" kampanyasını başlattı.

Bilişim Zirvesi'16 için geri sayım

Zirve bu yıl, dünyaca ünlü isimlerin de yer aldığı 200'ün üzerindeki konuşmacının katılımı ve "Dijital Evrim ile Endüstri 4.0" ana temasıyla 22-23 Kasım'da İstanbul Haliç Kongre Merkezi'nde yapılacak.

AssisTT’e, “Büyük Ölçekli Dış Kaynak Çağrı Merkezi” kategorisinde dünya birinciliği

Las Vegas’ta yapılan ve 50’den fazla ülkeden yaklaşık 1600 projenin yarıştığı organizasyonda Türk Telekom iştiraki AssisTT’e verilen “Büyük Ölçekli Dış Kaynak Çağrı Merkezi” kategorisinde dünya birinciliği ödülünü (soldan sağa) AssisTT Operasyon Genel Müdür Yardımcısı Gürcan Aladinli, Operasyon Direktörü Ebru Demir ile İK ve İdari İşler Genel Müdür Yardımcısı Banu Saraçlar aldı.

Twitter'ın popüler uygulaması Vine kapanıyor!

Videolar ne olacakSosyal medya devi Twitter'ın 2013 Ocak ayında kullanıma sunduğu ücretsiz video uygulaması Vine kapatılıyor.

Hepsiburada.com 'En Cool E-ticaret sitesi' seçildi

Hepsiburada.com Pazarlama Grup Başkanı Özgür Doğan, hepsiburada.com'un yeni nesil alışveriş deneyimi yaşattığını belirterek, bu sayede tüketicilerin hayatında önemli bir yer edindiğini söyledi.

Apple'a AB'den rekor ceza

Teknoloji devi Apple'a Avrupa Birliği'nden rekor ceza geldi.

'Siber güvenlikte yüzde 100 güvenlik zor, strateji önemli'

KPMG Türkiye Danışmanlık Bölümü Şirket Ortağı Hakan Aytekin, yüzde 100 güvenliğin imkansız olduğunu belirterek, "Şirketlerin bunu istemesi doğru bir hedef değil, bunu başarmak da mümkün değil" dedi.

Türk Telekom-Marmara Üniversitesi işbirliği

Türk Telekom, nitelikli çalışan ihtiyacını karşılamak ve gençlerin istihdamına katkıda bulunmak üzere hayata geçirdiği Meslek Yüksekokulu İş birliği Projesi kapsamında son olarak Marmara Üniversitesi ile güçlerini birleştirdi.


Sayfalar :  1  2  3  4 ... 6 

Bizi Takipedin

 Twitter      Facebook        RSS

VİDEO HABERLER