23 Ağustos 2017
Çarşamba, 14:37

HÜRSES GAZETESİ
GÜNLÜK BAĞIMSIZ EKONOMİ VE POLİTİKA GAZETESİ

HIZLI ERİŞİM : YGS’de kim daha başarılı oldu: Kızlar mı erkekler mi ? TOKİ, 16 şehirdeki 55 arsayı satıyor 6 Dal Sigara, Çernobil'e Eşittir Tüketici Lehine Önemli Değişiklikler

Bilişim

Başlıklar

Siber Güvenlik Federasyonundan Türkiye'ye kritik saldırı uyarısı

Geçen Mayıs ayında yaşanan ve yaklaşık 200 bin bilgisayarı etkileyen fidye yazılımına benzer bir yazılımla uluslararası çapta bir siber saldırı daha gerçekleştirilirken, Uluslararası Siber Güvenlik Federasyonu (USGF) saldırılara karşı Türkiye'ye kritik bir uyarı yaptı.

BTK'dan vatandaşlara uyarı! E-devlet'ten kontrol edin...

Kişisel bilgilerin yanlış kişiler tarafından kullanılmasının oluşturacağı tehlikelere dikkat çeken BTK, vatandaşları hat sahteciliğine karşı uyardı.

İnternette güvenlik pazarı büyüyor

Allied araştırma şirketinin "Küresel İnternet Güvenliği" araştırma raporuna göre, küresel internet güvenliği pazarı 2020 yılına kadar yüzde 8.1 oranında artış kaydederek 42.8 milyar dolara ulaşacak.

Turkcell, şifre unutmalara karşı uygulama geliştirdi

Turkcell'den yapılan açıklamaya göre ‘Hızlı Giriş’ teknolojisinin şifre unutma derdine son vereceği duyuruldu. Kullanıcıların üye girişi menüsünden şifre girmek yerine cep telefonu numaralarını girdikten sonra, açılan ekranı tek tıkla onaylayarak giriş yapabildiği belirtildi.

KOBİ'lerin dijital dönüşümü hızlanacak

Arena Genel Müdürü Okay Nasır, KOBİ'lerin dijital dönüşümünü hızlandıracak Bulutum.com'un KOBİ'lerin ve girişimcilerin bilişim altyapısına yönelik ilk yatırım giderlerini yüzde 80 azaltacağını söyledi.

Bakan'dan 'Adil Kullanım Kotası' müjdesi

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, "Adil Kullanım Kotası noktası ile ilgili, Mayıs ayından itibaren kademeli bir geçiş olacak ve 2018 sonu itibariyle tamamen kaldırılacak" dedi.

Vodafone ve A101, 15 milyon ev kadınını dijitalleştirecek

Vodafone'un A101 marketler zinciri ile yaptığı stratejik işbirliği ile oluşturulan "Vodafone Altın Kulüp" programı, ev kadınlarına özel teklif ve avantajların yanısıra, iletişim ve iletişim dışı faydalar sunuyor.

İnternet, sosyal medya veya telefonla yapılan alışverişlere dikkat

Samsun Ticaret İl Müdürü ve İl Tüketici Hakem Heyeti Başkanı Mustafa Kocaman, vatandaşların internet, sosyal medya ve telefonla arayarak yaptıkları alışverişlerde ön bilgilendirme formunu ve mesafeli satış sözleşmelerini iyi bir şekilde incelemeleri gerektiğini söyledi.

Uyum Akademi Başarı Sertifikaları sahiplerini buldu

3-28 Temmuz 2017 tarihleri arasındaki eğitime katılan 19 üniversitenin endüstri ve bilgisayar mühendisliği bölümlerinde okuyan 46 öğrenci, sertifikalarını almanın heyecanını yaşadı.

'Türkiye siber güvenliği hafife alıyor'

KPMG Danışmanlık Bölümü Şirket Ortağı Durkaya, "Araştırmaya katılan 20 şirketin 18'inin faaliyet raporlarında, siber güvenlikle ilgili tek satır bilgilendirme bulunmuyor" dedi.

Teknolojinin Kadın Liderleri 2. kez ödüllendirildi

Microsoft'un KAGİDER ve Aydın Doğan Vakfı işbirliğiyle hayata geçirdiği ve kadınların teknoloji alanındaki başarılarını desteklemek amacıyla düzenlenen ''Teknolojinin Kadın Liderleri'' yarışmasında kazananlar belli oldu. (Üst sıra soldan sağa) Özlem Kalendar, Elif Koç, Derya Divrikli, İpek Süer (Alt sıra soldan sağa) Aytül Erçil, Figen Demirhan, Pınar Yolum, İlayda Demircioğlu, Müjde Esin, Serpil Gümüş, Deniz Gülbaharlı.

TÜBİTAK'ın 150 bin TL'lik destek için 2. çağrı dönemi

Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Gür, TÜBİTAK'ın 150 bin TL'lik teknolojik girişimci desteği için ikinci çağrı dönemi başladığını söyledi.

TBV'den eğitim oyunları yarışması

TBV Başkanı Eczacıbaşı, "Yarışmaya, matematik ve fen bilimlerinde öğrenmeye katkı sağlayacak dijital oyun ya da dijital oyun fikri üretenler katılabilecek" dedi.

Turkcell Platinum'dan özel hizmetler

Turkcell Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İsmail Bütün, "Müşterilerimize bizim için her zaman öncelikli olduklarını hissettirmek istiyoruz. Turkcell Platinum olarak tam 13 yıldır onların hayatına nasıl daha fazla keyif, konfor ve hız katabileceğimizin üzerine çalışıyoruz" dedi.

Vodafone, 30 ilde 10 bin çocuğa kodlama öğretecek

Türkiye Vodafone Vakfı Başkanı Süel, "Yarını Kodlayanlar projesi ile bugüne kadar 6 ilde bin 800'ü aşkın çocuğa kodlama eğitimi verdik. Önümüzdeki 1 yıllık süreç içinde 30 ilde 10 bin çocuğa eğitim vermeyi hedefliyoruz" dedi.

Türkiye bilgi ve iletişim teknolojileri sektörü 94.3 milyar TL büyüklüğe ulaştı

TÜBİSADi bilgi ve iletişim teknoloji sektörü 2016 yılı pazar verilerini açıkladı.

Vodafone’dan Anneler Günü’ne özel kampanya hazırladı

Vodafone, anneler ve çocukları diledikleri zaman diledikleri yerden konuşsunlar diye, GSM faydaları ve marka avantajlarından oluşan özel bir kampanya da hazırladı.

Turkcell, şebekesini 5G'ye hazırlıyor

Turkcell Şebeke Teknolojilerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Sezgin, "Türkiye'de bir ilk olan Massive MIMO testiyle şebekemizi şimdiden 5G teknolojisine hazır hale getiriyoruz" dedi.

  

Türk Telekom'dan 'İnternetsiz Ev Kalmasın' seferberliğine destek

Türk Telekom'un internetle yeni tanışacak hanelere yönelik hazırladığı 4 Mbps'ye kadar limitsiz 20 GB AKN'li internet paketine, ev telefonu olanlar her şey dahil 14.90 TL'ye, ev telefonu olmayanlar ise her şey dahil 29.90 TL'ye sahip olabilecek.

Facebook'ta dayınızı etiketleyip şifrenizi ele vermeyin

Sosyal paylaşım sitesinde etiketlediğiniz bir akrabanızın bilgilerinden yola çıkan siber hırsızlar, kullandığınız kredi kartı şifrenize kolaylıkla ulaşabiliyor.

Türk Telekom Akademi’ye en iyi kurumsal üniversite ödülü

Türk Telekom Akademi, GlobalCCU "İnsan ve Dijital Yaklaşımı Bütünleştiren En İyi Kurumsal Üniversite" kategorisinde gümüş ödülün sahibi oldu.

Eczacıbaşı, yeniden TBV Başkanı

TBV'nin 23. Genel Kurulunda yeniden başkanlık görevine seçilen Faruk Eczacıbaşı, internetin, insan hayatına girdiğinden beri yeni bir kuşak yetiştiğini, üretimde yer almaya başladığını söyledi.

5G teknolojili stadyum demosu

Türk Telekom ve Nokia tarafından 2020 yılında ticari olarak kullanılmaya başlanacak 5G teknolojisi 50 bin kişilik bir stadyum demosunda canlandırıldı. (Soldan sağa); Nokia Avrupa Bölge Başkanı Markus Borchert - Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan - ürk Telekom Teknoloji Genel Müdür Yardımcısı Cengiz Doğan.

'Avrupa'daki siber saldırıların yüzde 77'sinin hedefi Türkiye'

Marsh & McLennan Şirketler Grubu ve Siber Güvenlik Şirketi FireEye, 2016 yılı Siber Tehditler Raporda siber saldırıları gerçekleştirenlerin özellikle altyapılar, üretim tesisleri, enerji santralleri, havacılık sistemleri ve ulaştırma şebekelerini hedef aldığı belirtildi.

Toshiba CEO'su Shiga istifa etti

Toshiba CEO’su Shigenori Shiga, şirketin milyar dolarlık kaybının ardından istifa ettiğini açıkladı.

Bakan Zeybekci: Varlık Fonu denetime tabidir

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Varlık Fonu’na ilişkin, “Varlık Fonu denetime tabidir. Varlık Fonu bizzat Başbakan’a bağlıdır ve Başbakan’ın görevlendireceği denetim mekanizmalarına tabidir. Ayrıca kanuna dikkatle bakarsanız Varlık Fonu aynı zamanda Plan ve Bütçe Komisyonunun denetimine de tabidir. Varlık Fonu’na devredilen tüm kamu kurumları, yüzde 51’den fazla kamuya ait olan tüm şirketler, KİT veyahut Sayıştay denetimlerinin tümüne tabidir” dedi.


Sayfalar :  1  2  3  4 ... 7 

Bizi Takipedin

 Twitter      Facebook        RSS

VİDEO HABERLER