18 Aralık 2017
Pazartesi, 9:58
ABD DOLARI ALIŞ: 3.8591   ABD DOLARI SATIŞ: 3.8660   |   AVUSTRALYA DOLARI ALIŞ: 2.9567   AVUSTRALYA DOLARI SATIŞ: 2.9760   |   DANİMARKA KRONU ALIŞ: 0.61039   DANİMARKA KRONU SATIŞ: 0.61339   |   EURO ALIŞ: 4.5511   EURO SATIŞ: 4.5593   |   İNGİLİZ STERLİNİ ALIŞ: 5.1720   İNGİLİZ STERLİNİ SATIŞ: 5.1990   |   İSVİÇRE FRANGI ALIŞ: 3.8957   İSVİÇRE FRANGI SATIŞ: 3.9207   |   İSVEÇ KRONU ALIŞ: 0.45578   İSVEÇ KRONU SATIŞ: 0.46049   |   KANADA DOLARI ALIŞ: 3.0211   KANADA DOLARI SATIŞ: 3.0347   |   KUVEYT DİNARI ALIŞ: 12.7065   KUVEYT DİNARI SATIŞ: 12.8728   |   NORVEÇ KRONU ALIŞ: 0.46483   NORVEÇ KRONU SATIŞ: 0.46795   |   SUUDİ ARABİSTAN RİYALİ ALIŞ: 1.0290   SUUDİ ARABİSTAN RİYALİ SATIŞ: 1.0309   |   JAPON YENİ ALIŞ: 3.4320   JAPON YENİ SATIŞ: 3.4547   |   BULGAR LEVASI ALIŞ: 2.3137   BULGAR LEVASI SATIŞ: 2.3440   |   RUMEN LEYİ ALIŞ: 0.97673   RUMEN LEYİ SATIŞ: 0.98951   |   RUS RUBLESİ ALIŞ: 0.06518   RUS RUBLESİ SATIŞ: 0.06603   |   İRAN RİYALİ ALIŞ: 0.01078   İRAN RİYALİ SATIŞ: 0.01092   |   ÇİN YUANI ALIŞ: 0.58070   ÇİN YUANI SATIŞ: 0.58830   |   PAKİSTAN RUPİSİ ALIŞ: 0.03493   PAKİSTAN RUPİSİ SATIŞ: 0.03538   |   ÖZEL ÇEKME HAKKI (SDR) ALIŞ: 5.4617   ÖZEL ÇEKME HAKKI (SDR) SATIŞ:   |  

HÜRSES GAZETESİ
GÜNLÜK BAĞIMSIZ EKONOMİ VE POLİTİKA GAZETESİ

HIZLI ERİŞİM : YGS’de kim daha başarılı oldu: Kızlar mı erkekler mi ? TOKİ, 16 şehirdeki 55 arsayı satıyor 6 Dal Sigara, Çernobil'e Eşittir Tüketici Lehine Önemli Değişiklikler

Bilişim

Başlıklar

Okul sütü ihalesi yapıldı

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından 2017-2018 eğitim döneminde, 6 milyon öğrenciye haftada 3 gün dağıtılacak UHT okul sütünün alımı için düzenlenen ihale "pazarlık usulü" ile yapıldı.

Kara Cuma’da bekleyen tehlikelere karşı uyarı

Tam bir alışveriş çılgınlığının yaşandığı bu günlerde özellikle giyim, kozmetik, elektronik gibi kategorilerde olağanüstü indirimler yapılıyor. Bu güzel fırsatlarden ne yazık ki siber suçlular da yararlanmaya çalışıyor. Özellikle de bilgisayar veya mobil cihazlar üzerinden online yapılan alışverişleri hedef alarak.

BTK'dan uyarı: 'İnternetten tanıştığınız kişilerle buluşmayın'

İnternetin yaygınlaşmasıyla toplu taşıma araçlarında, iş yerinde, okulda, çarşı-pazarda sanal alemde tur atmak adeta moda oldu. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), sanal alemdeki tehlikelere dikkat çekerek, "İnternette tanıştığınız biriyle gerçek hayatta buluşmayın" diye gençleri uyardı.

Bakan Arslan, velileri o bilgisayar oyunlarıyla ilgili uyardı

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan yeni yönetmelik ile ilgili 3 bakanlığın çalıştığını söyledi. Arslan "Tek bir öğrencimizin mağduriyeti bile kabul edilemez" dedi. "Katil" Oyun "Mavi balina" ile ilgili de konuşan Bakan Arslan "Bu bir linkle gönderildiği için yasaklayamıyoruz. Ancak servis sağlayıcıları bu oyunu engelleyebilir." şeklinde konuştu.

BTK Başkanı Sayan: "İfşa sitesi olarak bilinen 600 küsür site hakkında idari işlem yapıldı"

İçerik Sağlayıcıları Genel Bilgilendirme Toplantısı'nda konuşan Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Ömer Fatih Sayan, "Ülkeler arası antlaşma ve mutabakatların yetersizliği ya da farklı bakış açıları nedeniyle terör, zararlı içerikler, çocuk ve gençlerin akıl ve beden sağlıklarını tehdit eden oluşumların medyası haline gelen bir sanal dünya kabul edilemez" dedi. Sayan, şimdiye kadar ifşa sitesi olarak bilinen 600 küsur site hakkında idari işlem yapıldığını söyledi.

Siber Güvenlik Federasyonundan Türkiye'ye kritik saldırı uyarısı

Geçen Mayıs ayında yaşanan ve yaklaşık 200 bin bilgisayarı etkileyen fidye yazılımına benzer bir yazılımla uluslararası çapta bir siber saldırı daha gerçekleştirilirken, Uluslararası Siber Güvenlik Federasyonu (USGF) saldırılara karşı Türkiye'ye kritik bir uyarı yaptı.

BTK'dan vatandaşlara uyarı! E-devlet'ten kontrol edin...

Kişisel bilgilerin yanlış kişiler tarafından kullanılmasının oluşturacağı tehlikelere dikkat çeken BTK, vatandaşları hat sahteciliğine karşı uyardı.

'Orta Gelir Eşiği' Dijital dönüşümle aşılır!

Dijital Sistem Geliştiricileri Derneği'nin (DSDER) "Bilgi Teknolojilerinde Dijital Dönüşüm" başlıklı etkinliğin açılışında konuşa DSDER Başkanı Gül Gürer Alimgil, Türkiye'nin zenginleşebilmesi için Dijital Dönüşüm ve Endüstri 4,0'ı bir fırsat olarak gördüklerini belirterek "'Orta gelir eşiğinin' Dijital Dönüşümle aşılabileceğine inanıyoruz" dedi.

Türk Telekom 5 bin kişiye internet kullanmayı öğretti

Türk Telekom Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Dursun, "7 Eylül'de Ordu'da başlattığımız "Teknoloji Seferberliği"nin ilk ayağı tamamladık. Proje kapsamında 38 ilde yaklaşık 5 bin katılımcıya internet eğitimi verdik" dedi.

Mobil ödemeli aramada yenilik

Defne Telekomünikasyon, Collect Call, mobil ödemeli arama servisi ürününe, Konuşma Tanıma fonksiyonunu ekleyerek mobil operatörlerin katma değerli servis (VAS) gelirini artıracak.

Sosyal medyada tasarımın önemi

Dijital medya, günlük hayatın bir vazgeçilmesi haline geldi.Sosyal platformları kullanan kurumsal firmalardan biriyseniz, sizler için profilinizde paylaştıklarınız, güncellemeleriniz ne kadar önemli ise, görsel profilinize, tasarımlarınıza da bir o kadar önem vermeniz gerekmektedir.İyi bir yazılmış bir metin ile iyi tasarlanmış bir görseli bir araya getirdiğinizde vermek istediğiniz mesajı en efektif şekilde hedef kitlenizle buluşturabilirsiniz.

Türkiye internette bölgenin üssü oluyor

Türk Telekom International ve Turkcell Superonline, sektörün en önemli organizasyonlarından birine ev sahipliği yapmak için güçlerini birleştirdi. Etkinlik, bugün ve yarın Antalya'da gerçekleştirilecek.

İnternet, sosyal medya veya telefonla yapılan alışverişlere dikkat

Samsun Ticaret İl Müdürü ve İl Tüketici Hakem Heyeti Başkanı Mustafa Kocaman, vatandaşların internet, sosyal medya ve telefonla arayarak yaptıkları alışverişlerde ön bilgilendirme formunu ve mesafeli satış sözleşmelerini iyi bir şekilde incelemeleri gerektiğini söyledi.

Uyum Akademi Başarı Sertifikaları sahiplerini buldu

3-28 Temmuz 2017 tarihleri arasındaki eğitime katılan 19 üniversitenin endüstri ve bilgisayar mühendisliği bölümlerinde okuyan 46 öğrenci, sertifikalarını almanın heyecanını yaşadı.

'Türkiye siber güvenliği hafife alıyor'

KPMG Danışmanlık Bölümü Şirket Ortağı Durkaya, "Araştırmaya katılan 20 şirketin 18'inin faaliyet raporlarında, siber güvenlikle ilgili tek satır bilgilendirme bulunmuyor" dedi.

Teknolojinin Kadın Liderleri 2. kez ödüllendirildi

Microsoft'un KAGİDER ve Aydın Doğan Vakfı işbirliğiyle hayata geçirdiği ve kadınların teknoloji alanındaki başarılarını desteklemek amacıyla düzenlenen ''Teknolojinin Kadın Liderleri'' yarışmasında kazananlar belli oldu. (Üst sıra soldan sağa) Özlem Kalendar, Elif Koç, Derya Divrikli, İpek Süer (Alt sıra soldan sağa) Aytül Erçil, Figen Demirhan, Pınar Yolum, İlayda Demircioğlu, Müjde Esin, Serpil Gümüş, Deniz Gülbaharlı.

TÜBİTAK'ın 150 bin TL'lik destek için 2. çağrı dönemi

Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Gür, TÜBİTAK'ın 150 bin TL'lik teknolojik girişimci desteği için ikinci çağrı dönemi başladığını söyledi.

  

TBV'den eğitim oyunları yarışması

TBV Başkanı Eczacıbaşı, "Yarışmaya, matematik ve fen bilimlerinde öğrenmeye katkı sağlayacak dijital oyun ya da dijital oyun fikri üretenler katılabilecek" dedi.

Turkcell Platinum'dan özel hizmetler

Turkcell Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İsmail Bütün, "Müşterilerimize bizim için her zaman öncelikli olduklarını hissettirmek istiyoruz. Turkcell Platinum olarak tam 13 yıldır onların hayatına nasıl daha fazla keyif, konfor ve hız katabileceğimizin üzerine çalışıyoruz" dedi.

Vodafone, 30 ilde 10 bin çocuğa kodlama öğretecek

Türkiye Vodafone Vakfı Başkanı Süel, "Yarını Kodlayanlar projesi ile bugüne kadar 6 ilde bin 800'ü aşkın çocuğa kodlama eğitimi verdik. Önümüzdeki 1 yıllık süreç içinde 30 ilde 10 bin çocuğa eğitim vermeyi hedefliyoruz" dedi.

Türkiye bilgi ve iletişim teknolojileri sektörü 94.3 milyar TL büyüklüğe ulaştı

TÜBİSADi bilgi ve iletişim teknoloji sektörü 2016 yılı pazar verilerini açıkladı.

Vodafone’dan Anneler Günü’ne özel kampanya hazırladı

Vodafone, anneler ve çocukları diledikleri zaman diledikleri yerden konuşsunlar diye, GSM faydaları ve marka avantajlarından oluşan özel bir kampanya da hazırladı.

Turkcell, şebekesini 5G'ye hazırlıyor

Turkcell Şebeke Teknolojilerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Sezgin, "Türkiye'de bir ilk olan Massive MIMO testiyle şebekemizi şimdiden 5G teknolojisine hazır hale getiriyoruz" dedi.

Türk Telekom'dan 'İnternetsiz Ev Kalmasın' seferberliğine destek

Türk Telekom'un internetle yeni tanışacak hanelere yönelik hazırladığı 4 Mbps'ye kadar limitsiz 20 GB AKN'li internet paketine, ev telefonu olanlar her şey dahil 14.90 TL'ye, ev telefonu olmayanlar ise her şey dahil 29.90 TL'ye sahip olabilecek.

Facebook'ta dayınızı etiketleyip şifrenizi ele vermeyin

Sosyal paylaşım sitesinde etiketlediğiniz bir akrabanızın bilgilerinden yola çıkan siber hırsızlar, kullandığınız kredi kartı şifrenize kolaylıkla ulaşabiliyor.

Türk Telekom Akademi’ye en iyi kurumsal üniversite ödülü

Türk Telekom Akademi, GlobalCCU "İnsan ve Dijital Yaklaşımı Bütünleştiren En İyi Kurumsal Üniversite" kategorisinde gümüş ödülün sahibi oldu.


Sayfalar :  1  2  3  4 ... 7 

Bizi Takipedin

 Twitter      Facebook        RSS

VİDEO HABERLER