22 Ağustos 2017
Salı, 21:24

HÜRSES GAZETESİ
GÜNLÜK BAĞIMSIZ EKONOMİ VE POLİTİKA GAZETESİ

HIZLI ERİŞİM : YGS’de kim daha başarılı oldu: Kızlar mı erkekler mi ? TOKİ, 16 şehirdeki 55 arsayı satıyor 6 Dal Sigara, Çernobil'e Eşittir Tüketici Lehine Önemli Değişiklikler

Prim borçları yapılandırılmış vatandaşlara ödeme uyarısı

  Kategori: Maliye & Muhasebe     Okunma Sayısı: 1451       Tarih: 26-05-2017       Paylaşın:   

Prim borçları yapılandırılmış vatandaşlara ödeme uyarısı


Mütia AVUKA
Mardin (Hürses) -
Mardin SGK İl Müdürü Abdülkerim Şahin,  yapılandırılmış borçların son ödeme tarihinin 31 Mayıs 2017 olduğunu belirterek, prim borçları yapılandırılmış vatandaşlara uyarıda bulundu.

Şahin açıklamasında şunları söyledi:

“Bilindiği üzere 6736 sayılı Kanunla Nisan 2016 ve önceki dönemlere ilişkin işveren ve sigortalıların prim borçları yapılandırılmış ve bu yapılandırmayla birlikte gecikme cezaları ve gecikme zamları silinmiş olup son ödeme tarihleri31 Ocak  2017 iken  6770 Sayılı Kanunla bu kapsamda yapılandırılan borçların taksitlerinin son ödeme tarihleri 4 ay daha ertelenmiştir. Bu erteleme ile vadesi geçmiş taksitlerin 31 Mayıs 2017'ye kadar ödenmesi şartıyla yapılandırmalar geçerli sayılmıştır. Vatandaşlarımızın mağdur olmamaları için taksitlerin son ödeme tarihine özen göstermeleri gerekmektedir. Bu süreye kadar ödeme yapmayanların yapılandırma başvuruları bozulacaktır.

Belirtilen tarihine kadar ödeme yapmayan vatandaşlarımız yapılandırmadan doğan avantajlarını kaybedeceklerdir. 6736 Sayılı Kanunla birlikte işveren ve sigortalılarımızın gecikme cezaları ve gecikme zamları silinip yerine cüzi miktarda enflasyon farkı hesaplanmış olup vatandaşlarımızın yapılandırmalarının bozulması durumunda silinmiş olan bu zamlar yeniden hesaplanıp borçlara eklenecektir.

Ayrıca yeni yapılandırma kapsamından yararlanmak için borçlarını ödemeyip yapılandırması bozulan vatandaşlarımız Meclis Genel Kurulu’nda onaylanmış olan yeni yapılandırma kanunundan faydalanamayacaktır. Yapılandırmalarını bozanlar için icra takibine başlanacağını da önemle hatırlatırız. Bundan dolayı borçlarını yapılandıran vatandaşlarımızın muhakkak 31 Mayıs'a kadar ödemelerini yapmaları gerekmektedir.”Bunlarda İlginizi Çekebilir


comments powered by Disqus


Bizi Takipedin

 Twitter      Facebook        RSS

VİDEO HABERLER