22 Ağustos 2017
Salı, 21:29

HÜRSES GAZETESİ
GÜNLÜK BAĞIMSIZ EKONOMİ VE POLİTİKA GAZETESİ

HIZLI ERİŞİM : YGS’de kim daha başarılı oldu: Kızlar mı erkekler mi ? TOKİ, 16 şehirdeki 55 arsayı satıyor 6 Dal Sigara, Çernobil'e Eşittir Tüketici Lehine Önemli Değişiklikler

DİKA, İstanbul’da yatırımcılarla buluşuyor

  Kategori: Kobi     Okunma Sayısı: 1245       Tarih: 11-01-2017       Paylaşın:   

DİKA, İstanbul’da yatırımcılarla buluşuyor


Erdinç TÜRKER

İstanbul (Hürses ) - Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA), Başbakan Binali Yıldırım tarafından geçtiğimiz aylarda Diyarbakır'da açıklanan "Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi̇ Cazi̇be Merkezleri̇ Programı ve Yatırım ve Destek Hamlesi̇"ni tanıtmak ve işadamlarını bölgeye çekebilmek için İstanbul’da yatırımcılarla buluşuyor.

14 Ocak Cumartesi günü saat 15’te MAREV Ataşehir Sosyal Tesislerinde yapılacak buluşmayla ilgili olarak Dicle Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ, Hükümetin yeni yatırım hamlesi kapsamında Cazibe Merkezleri Programı Ön Talep Başvurularının alınmaya başlandığını belirterek, bölgenin dışında yaşayan işadamlarına, programın avantajlarını anlatarak, bölgeye yatırım yapmaya davet edeceklerini söyledi.

Dicle Kalkınma Ajansı’nın yatırımcılarla buluşmasını önemsediklerini belirten İstanbul'daki Mardinliler Eğitim ve Dayanışma Vakfı (MAREV) Genel Başkanı Haluk Eldem ise, Hükümetin bölgenin kalkınmasına yönelik almış olduğu destekleme kararını olumlu bulduğunu ifade ederek, "Bölge dışında yaşayan yatırımcıların, bu önemli destekle, bölgede yatırım yapma arayışına geçmeliler" dedi.

Cazi̇be Merkezleri̇ Programı; anahtar teslim fabrika, fabrika taşıma ve mevcut yatırımlar için yatırım ve işletme kredisi imkanlarını sunuyor.

 Bunlarda İlginizi Çekebilir


comments powered by Disqus


Bizi Takipedin

 Twitter      Facebook        RSS

VİDEO HABERLER